Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko155
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
daedalus_pl

daedalus_pl

Dołączył 11 lat i 4 mies. temu
  • Obserwuj
  • Akcje 5253
  • Znaleziska 1877
  • Mikroblog 3376
  • Obserwujący 9
  • Obserwowane 43
Lolenson1888
Lolenson1888
14.02.2021, 09:36:39
  • 835
Mapa przedstawiająca największe miasta w Polsce bez dostępu do kolei pasażerskiej. Nie widać zaborów – a wręcz przeciwnie, ściana wschodnia wypada zaskakująco dobrze ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Największym wykluczonym kolejowo ośrodkiem jest liczące 88 425 mieszkańców Jastrzębie-Zdrój, co jest fenomenem na skalę europejską – jest to jedno z największych, być może nawet największe miasto w lądowej części Europy bez tego środka transportu.
#mapporn #mapy
Lolenson1888 - Mapa przedstawiająca największe miasta w Polsce bez dostępu do kolei p...

źródło: comment_16132952121jGR9dJCpTIGruRYDYFKVr.jpg

Pobierz
  • 155
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

daedalus_pl
daedalus_pl 14.02.2021, 10:48:01
  • 8
Największym wykluczonym kolejowo ośrodkiem jest liczące 88 425 mieszkańców Jastrzębie-Zdrój


@Lolenson1888: Pasażersko. Kolej w Jastrzębiu istnieje i ruch, jak podejrzewam, jest dość spory. Tyle tylko, że szynami podróżuje głównie "wungiel". ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz

6460

Bronisław Komorowski pokonany. Andrzej Duda nowym prezydentem Polski!

Pokaż treści 18+

Bronisław Komorowski pokonany. Andrzej Duda nowym prezydentem Polski!

Andrzej Sebastian Duda (ur. 16 maja 1972 w Krakowie) – polski polityk i prawnik został nowym prezydentem Rzeczpospolitej Polskiej. W drugiej turze wyborów Andrzej Duda 53 procentami głosów pokonał Bronisława Komorowskiego.

konto usunięte
z
wykop.pl
dodany: 24.05.2015, 20:30:01
  • 1101
  • #
    polska
  • #
    prezydent
  • #
    wybory
  • #
    komorowski
  • #
    duda
  • #
    polityka
daedalus_pl
daedalus_pl 11.02.2021, 17:26:25
  • -3
@R187: No tak, bo 6 lat temu wiedzieliśmy, że PiS nagle zdobędzie pełnię władzy i będzie mógł odwalać takie rzeczy, jakie odwala.

Idąc tym tropem, powinniśmy teraz siedzieć cicho i nie narzekać na PiS, bo jeszcze nie daj Boże przyjdzie to całe okropne "faszystowskie lewactwo", którym obecnie PiS nas tak straszy, obejmie po nich władzę i będzie jeszcze gorzej.
antros
antros
06.02.2021, 17:13:47
  • 27
W zeszłym tygodniu skończyłem #thronebreaker #wojnakrwi, a w tym tygodniu zagrałem drugi raz by wymaksować osiągnięcia na 100%. Z tej okazji z myślą o nowych graczach #wiedzmin #wiedzmin3 #gwint, którzy ciągle się pojawiają chciałem napisać kilka słów o tej chyba najrzadziej wspominanej #gra CdProjektu z uniwersum Wiedźmina (ew. podobnie rzadko jak Witcher Adventure Game).

Początkowo ta gra miała być
antros - W zeszłym tygodniu skończyłem #thronebreaker #wojnakrwi, a w tym tygodniu za...

źródło: comment_1612631590Vbycid6eqGtQPbQEvbweWn.jpg

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

daedalus_pl
daedalus_pl 06.02.2021, 20:36:58
  • 0
@antros: Jak Thronebreaker ma się do fabuły Wieśka 2 i 3? Jakieś nawiązania czy spoilery tam są? Książki znam, W1 ograny, ale W2 i W3 czekają w kolejce i nie wiem czy jest sens brać się za Thronebreakera teraz, czy dopiero po ukończeniu trylogii...
  • Odpowiedz
100x
100x
04.02.2021, 12:40:30
  • 0
Windows Forms.
Jak łatwo zaimplementować obsługę innych języków?
Pierwszy pomysł to napisanie skryptu który wyszuka każdy tekst w apostrofie, zapisze to do pliku, zrobi klasę odczytującą z tego pliku i w kodzie programu podmieni na odpowiednie pole klasy.
Z drugiej strony to znajdzie inne rzeczy takie jak kod sql i trzeba będzie to filtrować.
Kodu jest kilkadziesiąt tysięcy linijek także chciałbym to najszybciej jak się da.
#programowanie #windowsforms
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

daedalus_pl
daedalus_pl 04.02.2021, 12:50:37
  • 1
@100x: W winformsach masz wbudowaną obsługę wielu języków.
  • Odpowiedz
daedalus_pl
daedalus_pl 04.02.2021, 13:39:14
  • 0
@100x: Jak chcesz, to możesz wszystko trzymać w jednym zestawie resx'ów. Np. nazywasz go sobie "GlobalStrings" i podczas inicjacji danego okna podmieniasz te teksty, które chcesz używając np. "GlobalStrings.MyLabel1", "GlobalStrings.MyTextBox2" itp.

U siebie mam coś takiego, ale w wersji mieszanej. Do większości okienek, gdzie kontrolki i teksty są z góry zdefiniowane, używam zwykłych resx, a do tekstów tworzonych dynamicznie lub zmieniających się używam GlobalStrings, z którego pobieram poszczególne tłumaczenia.
  • Odpowiedz
Phatee
Phatee
04.02.2021, 10:04:29 via Android
  • 4
#lucznictwo #z--------------a :(
Phatee - #lucznictwo #z--------------a :(

źródło: comment_1612433069stwLi7jQlUk9VSbWYmzAIA.jpg

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

daedalus_pl
daedalus_pl 04.02.2021, 11:52:21
  • 1
@MshL: Tak. Chodzi o łucznictwo 3D (strzelanie do figur zwierząt w terenie, taka imitacja polowania). Gdy trafisz to słyszysz taki charakterystyczny, miękki i bardzo satysfakcjonujący dźwięk. Jak spudłujesz lub trafisz w inną strzałę znajdującą się w celu, to słyszysz równie charakterystyczny, acz niezbyt satysfakcjonujący dźwięk rykoszetu lub złamanej strzały. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz

613

Orzechy laskowe - technika łupania.

Orzechy laskowe - technika łupania.

Przyznajcie się kto stosował tą metodę.

JoeShmoe
z
streamable.com
dodany: 01.02.2021, 16:55:45
  • 74
  • #
    polska
  • #
    swiat
  • #
    technologia
  • #
    ciekawostki
  • #
    jedzenie
  • #
    gotujzwykopem
daedalus_pl
daedalus_pl 01.02.2021, 19:11:19
  • 1
a ona siedzi i obiera to to ze skórki. Masakra jakaś.


@OLLEKS: Bo takie są najlepsze. Cała gorycz jest w skórce, a z młodych orzechów włoskich skórka dość łatwo schodzi.
daedalus_pl
daedalus_pl 31.01.2021, 09:12:04
  • 2365
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 58
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

daedalus_pl
daedalus_pl
Autor
31.01.2021, 10:50:45
  • 105
@mlotan: Walczą o możliwość wyboru, a nie o nakaz aborcji. Nikt nikomu nie broni rodzenia niepełnosprawnych dzieci.
  • Odpowiedz
Niechcemisie89
Niechcemisie89
28.01.2021, 10:10:10 via iOS
  • 1
Hej, chciałbym teściowi na 60 urodziny kupić łuk. Nie znam się na tym zupełnie. Możecie coś polecić na pierwszy sprzęt? Zestaw startowy, wraz z tarcza itd. Nie najniższa półka. #lucznictwo
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

daedalus_pl
daedalus_pl 28.01.2021, 10:26:43
  • 0
@Niechcemisie89: Jaki budżet?
  • Odpowiedz
daedalus_pl
daedalus_pl 28.01.2021, 11:43:42
  • 0
@Niechcemisie89: Np. coś takiego z podstawowych łuków sportowych:
https://sklepluczniczy.pl/luki-klasyczne/1198-zestaw-luk-klasyczny-samick-polaris.html
Ewentualnie nieco droższy, ale ładniejszy hunter:
https://sklepluczniczy.pl/luki-mysliwskie/1652-luk-hunter-samick-sage.html
Jeśli będziesz brał huntera to dokup plastikową podstawkę, bo chyba nie ma jej w zestawie -
  • Odpowiedz

565

Zamontowali nowe podzielniki ciepła. Rachunki wyższe o kilka tysięcy

Zamontowali nowe podzielniki ciepła. Rachunki wyższe o kilka tysięcy

W szok wprawiło mieszkańców łódzkiej Spółdzielni Mieszkaniowej im. Jagiełły tegoroczne rozliczenie opłat za ogrzewanie. Dotychczas otrzymywali oni zwroty z opłat ryczałtowych. W tym roku, po zamontowaniu nowych podzielników ciepła przyszły dopłaty wysokości kilku tysięcy złotych.

Szewczenko
z
interwencja.polsatnews.pl
dodany: 26.01.2021, 15:17:51
  • 323
  • #
    polska
  • #
    lodz
  • #
    wydarzenia
  • #
    mieszkanie
  • #
    pieniadze
  • #
    ciekawostki
daedalus_pl
daedalus_pl 27.01.2021, 08:10:55
  • 15
@arekb81: Na bank to tania sensacja i dotyczy tylko kilku mieszkań. To samo było we wspólnocie w której mieszkam, gdy założono podzielniki. Ogólny koszt ocieplenia budynku znacznie spadł, ale ci, którzy lubili "ciepełko" i do tej pory grzali się na koszt reszty lokatorów, dostali do zapłaty nawet i 4 tys. zł. No ale co się dziwić, jak ktoś ma kaloryfery odkręcone na full, w mieszkaniu jakieś 25 stopni albo lepiej,
daedalus_pl
daedalus_pl 27.01.2021, 08:20:08
  • 2
@aleksc: U nas w budynku były niedopłaty rzędu 4 tys. zł. Powód? Ludzie to debile. Po dziesięć razy tłumaczyło się wszystkim jak należy grzać i wietrzyć mieszkanie, a oni dalej swoje - grzejnik odkręcony na full, a gdy się robiło za ciepło, to uchylali okna. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ponadto do niektórych jak się wchodziło, to fala ciepła cię aż odrzucała. Gorąc jak w piekarniku. Więc

1595

Sąd Najwyższy odrzucił skargę "Stop LGBT", Godek będzie zbierać podpisy od nowa

Pokaż treści 18+

Sąd Najwyższy odrzucił skargę "Stop LGBT", Godek będzie zbierać podpisy od nowa

Sąd Najwyższy odrzucił skargę pełnomocnika Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej "Stop LGBT" na decyzję Marszałka Sejmu, który uznał, że projekt zakazu marszów równości jest niemożliwy do rozpatrzenia. Kaja Godek zapowiedziała, że na wiosnę rozpoczną zbiórkę podpisów pod projektem ustawy od początku

R187
z
prawo.pl
dodany: 23.01.2021, 11:33:03
  • 301
  • #
    bekazprawakow
  • #
    lgbt
  • #
    godek
  • #
    neuropa
  • #
    prawo
  • #
    marszrownosci
daedalus_pl
daedalus_pl 23.01.2021, 12:44:43
  • 30
Konfederacja kladzie nacisk na wolnosc w sferze gospodarczej


@Moonastro: I na katolicki zamordyzm w sferze światopoglądowej. Więc średnio pasuje do nich termin "wolnościowcy", jak to sami lubią się nazywać.

349

Tego uczy... David Gilmour w Comfortably Numb (Pink Floyd)

Tego uczy... David Gilmour w Comfortably Numb (Pink Floyd)

najpiekniejsza solowka swiata rozlozona na czynniki pierwsze .. zapis nutowy , dokladne omowienie jak to zagrac.. i czego uczy ta solowka

muchabzz
z
youtube.com
dodany: 20.01.2021, 16:37:50
  • 66
  • #
    polska
  • #
    ciekawostki
  • #
    muzyka
  • #
    gruparatowaniapoziomu
  • #
    kultura
  • #
    zainteresowania
daedalus_pl
daedalus_pl 21.01.2021, 14:39:01
  • 19
osobiście najbardziej lubię końcówkę High Hopes


@buc123t: Jeśli idzie o albumy studyjne to zgodzę się - są lepsze solówki niż ta z Comfortably Numb. Ale to co odwalił z tym utworem na PULSE zamiata wszystko. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
daedalus_pl - > osobiście najbardziej lubię końcówkę High Hopes

@buc123t: Jeśli id...
Bethesda_sucks
Bethesda_sucks
18.01.2021, 16:07:30
  • 12
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 52
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

daedalus_pl
daedalus_pl 18.01.2021, 16:28:50
  • 1
@Bethesda_sucks: Nie no, ta lista to faktycznie jakiś żart.
  • Odpowiedz
no_login
no_login
17.01.2021, 11:46:15
  • 1
Znacie może takie sklepy na #aliexpress, z dużym wyborem drobnicy (moduły, #arduino, itp), gdzie mogą kilkanaście rzeczy wysłać jedną przesyłką z trackingiem (np. jakimś tanim ASSem)?
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

daedalus_pl
daedalus_pl 17.01.2021, 12:04:28
  • 1
@no_login: Np. https://www.aliexpress.com/store/1084082 albo https://www.aliexpress.com/store/1185416
  • Odpowiedz
daedalus_pl
daedalus_pl 18.01.2021, 09:44:12
  • 1
@no_login: Pewnie zależy od przedmiotów. Ja np. w Win Win zamawiałem różną elektronikę i jeśli wszystkie przedmioty były ASS, to w koszyku naliczało odpowiedni rabat. Nawet teraz sprawdzałem i tylko raz policzyło przesyłkę $2.32.
  • Odpowiedz
Morfeusz321
Morfeusz321
17.01.2021, 09:31:58 via Android
  • 1317
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 32
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

daedalus_pl
daedalus_pl 17.01.2021, 10:18:59
  • 22
@Morfeusz321: W sumie gdyby z głównego paska usunąć ": ZŁO", to byłaby cała prawda. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Pan_Orama
Pan_Orama
15.01.2021, 09:27:44 via Android
  • 0
Jakieś pomysły? Inspiracje na akwarium ? Jakiś motyw przewodni ? Mam Juwel Rio 180 i myślę jaki motyw by wrzucić mam co prawda pomysł na las lub jakiś krajobraz jak na Isle of Skye ....ale ciekaw jestem waszej rozkminy ;)
#akwarystyka #akwarium #inspiracja
  • 16
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

daedalus_pl
daedalus_pl 15.01.2021, 09:51:45
  • 1
@Pan_Orama: Wejdź sobie na YT i wpisz "aquascaping". Będziesz miał pomysłów i aranżacji tyle, że głowa mała.
  • Odpowiedz
roman_z_piwnicy
roman_z_piwnicy
12.01.2021, 16:04:24
  • 0
Jak zlikwidować akwarium (np. z powodu kilkumiesięcznego wyjazdu)?
Czy np. sklepy zoologiczne przyjmują ryby/rośliny gdybym chciał oddać?

#akwarium #akwarystyka #pytanie
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

daedalus_pl
daedalus_pl 12.01.2021, 16:08:15
  • 3
@roman_z_piwnicy: Sklepy pewnie niechętnie, ale ogłoś się na jakiejś grupie akwarystycznej, a pewnie trochę zainteresowanych ludzi się znajdzie.
  • Odpowiedz
s.....y
s.....y
konto usunięte 11.01.2021, 17:03:02 via Android
  • 7
#akwarystyka #krewetki #akwarium
Siemka, oto zdjęcie mojego krewetkarium założonego wczoraj (spokojnie, użyłem wody z dojrzałego akwarium! Krewetki są bezpieczne)
Podłoże benibachi black soil i zwykły biały piasek, na korzeniu jest mech jawajski, lampa standardowa od aquaela, akwarium 10 litrów
Pozdrawiam serdecznie!
s.....y - #akwarystyka #krewetki #akwarium
Siemka, oto zdjęcie mojego krewetkarium za...

źródło: comment_1610384582qoL5yjjuRyIRgpExVVG98y.jpg

Pobierz
  • 22
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

daedalus_pl
daedalus_pl 11.01.2021, 19:54:59
  • 1
@sh0ddy: Podłoże Benibachi do Neocaridin to tak średnio dobry pomysł. One nie lubią miękkiej i kwaśnej wody.

Skoro już się wykosztowałeś, to wpuść tam kilka Crystalek, lepiej na tym wyjdziesz.
  • Odpowiedz
Krychaaaa_
Krychaaaa_
07.01.2021, 14:01:08
  • 0
Jak zwiekszyc ten cholerny movement speed na mapie w bannerlordzi? Mam mnostwo koni w ekwipunku i nic, dalej wszystko ode mnie ucieka...
#mountandblade
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

daedalus_pl
daedalus_pl 07.01.2021, 14:27:56
  • 0
@Krychaaaa_: Jakie konie? Bo jak juczne, to się nie dziwię. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
forumakwa
forumakwa
19.12.2020, 22:52:35
  • 5
Powoli zaczyna robić się za gęsto. Nie spodziewałem się jak te małe bestie szybko potrafią jeść.
Posiada ktoś może neocaridina blue velvet ? Jak z ich wymaganiami i kapryśnością? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#akwarium
#akwarystyka
forumakwa - Powoli zaczyna robić się za gęsto. Nie spodziewałem się jak te małe besti...

źródło: comment_1608418328CoW64wepRJU86eFdieIUrT.jpg

Pobierz
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

daedalus_pl
daedalus_pl 19.12.2020, 22:55:03
  • 2
Jak z ich wymaganiami i kapryśnością?


@forumakwa: Tak samo, jak z Red Cherry i wszystkimi innymi odmianami kolorystycznymi. To ten sam gatunek - Neocaridina Davidi.
  • Odpowiedz
daedalus_pl
daedalus_pl 19.12.2020, 23:06:19
  • 0
@forumakwa: Przy Caridinach raczej nie obędzie się bez odpowiedniego podłoża stabilizującego parametry.

Swoją drogą, co to za odmiana wgłębki po prawej? Jakaś taka gigantyczna...
  • Odpowiedz
  • <
  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 20
  • Strona 8 z 20
  • >

Osiągnięcia

  • Komentator
    od 12.07.2015

    Komentator
  • Rocznica
    od 07.01.2026

    Rocznica
  • Mikroblogger
    od 02.10.2017

    Mikroblogger

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking