Wiecie że od dawna nie czuję co to znaczny być szczęśliwym. Z tą stagnacją jestem już zapanbrat. Czasem dosłownie cofam się wyobraźnia do dobrych, nie tak odległych chwil i ludzi, których już nie ma w moim życiu. Czasem przypominam siebie zabawne chwile z nimi i to jest moment kiedy się śmieje pod nosem. Potem się na tym łapie że śmieje się myśląc o ludziach których nie ma w moim życiu. Za chwilę
@ROCKNROLLLA: Ja w grudniu kończę 40, a ludzie to już wyblakłe wspomnienie, chociaż też mi się zdarzy uśmiechnąć i później spoglądam z dystansu na swoje żałosne ja. To już są inni ludzie, a ja mam 100 lat.
Jeśli mam takie oznaczenie na kołku to jaką wielkość wiertła powinienem użyć? #majsterkowanie #dom #diy
@ROCKNROLLLA: Oznaczenie "WK 6x30" na kołku sugeruje, że średnica kołka wynosi 6 mm, a długość 30 mm. W przypadku wyboru odpowiedniego wiertła do wiercenia otworu, zazwyczaj zaleca się wybór wiertła o średnicy zbliżonej lub nieco większej niż średnica kołka.
W twoim przypadku, gdy średnica kołka wynosi 6 mm, możesz
Mirki jakie kołki mam kupić pod montaz kamer w scianie na elewacji prosto na mur? 6x30mm myślę ze chyba za slabe beda... #majsterkowanie #dom #diy #monitoring
Widzę że #vpn są bardzo popularne ale do czego je tak naprawdę zazwyczaj używacie? Kupiłem ostatnio na promce z peppera na rok za 40zl z #nordvpn ale w sumie nie wiem do czego mogę używać niż np kupowanie netflixa w Egipcie i oglądania polskich stron gdy jestem za granicą. #internet
@ROCKNROLLLA: możesz oglądać na netflixie seriale które są u nas niedostępne, podobnie youtube-czasem zawartość jest blokowana regionalnie. Można jeszcze parę innych fajnych rzeczy robić, ale skoro o nich nie wiesz, to i nie potrzebujesz wiedzieć:>
Czy mozecie wypowiedziec sie jak wygladalo u was zmganie z ubieganiem sie o kredyt bk 2% w #bank ? Mam pytania czego od was wymagali, ile musieliście zadeklarować przychodów by dostać kredyt. Pytanie głownie skierowane dla singli bo też taki kredyt z nowego programu zamierzam uzyskać. Podejrzewam że pracując za granicą nie dostane tego kredytu, wiec chcialbym sie zatrudnić gdzieś w polsce. Pytanie czy 3 miesiace na UOP bedzie wystarczajace
@ROCKNROLLLA idź do doradcy finansowego, on wszystko wytłumaczy. Nie masz co deklarować, dla nich liczą się zaświadczenia z firmy o tym ile zarabiasz i jaka masz umowę. Umowa na 3 miesiące obawiam się że może być niewystarczająca
Krzysiek zabiera głos po gorącym głosowaniu. Nie żebym popierał konfederacje ale głupota lewicy żeby odwołać Bosaka z roli Marszałka po raz kolejny świadczy o głupocie lewicy.
Z racji podłączenia kilku nowych urządzeń w domu (brama automatyczna, monitoring, gniazdko zewnętrzne) chciałbym dorobić dwa osobne gniazdka w garażu by podłączyć kable (teraz to na razie po przedłużaczy innego gniazdka) Dom wybudowany w latach 80 więc i sieć stara. Chce wyciągnąć dwa gniazdka podłączając się do przewodów w tej puszcze. Jakkolwiek nie wiem gdzie szukać neutralnego kabla. Zastanawiam się czy może przy okazji nie ogarnąć jakoś lepiej tej plątaniny kabli. Jakieś
Tylko pamiętaj, że jak będziesz to rozplątywał to masz wyłączyć napięcie, bo nie chcemy cie mieć na sumieniu jak by cię trzeplo ( ͡°( ͡°͜ʖ( ͡°͜ʖ͡°)ʖ͡°) ͡°)
@ROCKNROLLLA: Mam podobnie w puszkach. Montowałem ostatnio parę włączników światła na zigbee i przy okazji robiłem nieco porządek. Ja dałem tam WAGO. Korzystam również z innych złączek ala WAGO, ale jak do tej pory to one sobie najlepiej radzą, szczególnie jak są mieszane przewody drut i linka. Wiele chińskich wago radzi sobie dobrze z jednym, ale niekoniecznie z drugim rodzajem. Co do neutralnego to ja rozłączałem przewody i mierzyłem próbnikiem
Czy jestem w stanie zrobić z takiego włącznika, włącznik schodowy? Przy remoncie elewacji wyprowadziłem włącznik światła zewnętrznego na elewację, puściłem z niego kabel trzy żyłowy do garażu żeby połączyć go z tym włącznikiem co na zdjęciu. Ale rozumiem że potrzebuje chyba 4 kable żeby włącznik schodowy miał racje bytu? #elektronika #prad #elektryka
Islandzkie Biuro Meteorologiczne zarejestrowało 1400 trzęsień wokół wulkanu w przeciągu doby. Wzmożona aktywność doprowadziła do zamknięcia Blue Lagoon, czyli słynnej atrakcji z gorącymi źródłami. Dodatkowo mieszkańcy pobliskiego miasta są szykowani na ewentualną ewakuację.
"Prezes NIK Marian Banaś poskarżył się marszałek Sejmu, że PKN Orlen i Fundacja Orlen odmawiają poddania się kontroli izby. Kontrolerzy NIK są zastraszeni przez koncern doniesieniami złożonymi do prokuratury. Jakby ktoś zapomniał jacy ludzie nadal rządzą naszym krajem...
Po tym, jak media obiegła informacja, że Orlen mógł zawyżać ceny paliwa, UOKiK wszczął postępowanie w tej sprawie, a wiele spółek zapowiedziało, że będzie domagać się odszkodowań. O takie odszkodowanie może walczyć każdy obywatel. Ostatnio temat przycichł przez problemy z Wypok - WARTO PRZYPOMNIEĆ!