Wpis z mikrobloga

Z racji podłączenia kilku nowych urządzeń w domu (brama automatyczna, monitoring, gniazdko zewnętrzne) chciałbym dorobić dwa osobne gniazdka w garażu by podłączyć kable (teraz to na razie po przedłużaczy innego gniazdka) Dom wybudowany w latach 80 więc i sieć stara. Chce wyciągnąć dwa gniazdka podłączając się do przewodów w tej puszcze. Jakkolwiek nie wiem gdzie szukać neutralnego kabla. Zastanawiam się czy może przy okazji nie ogarnąć jakoś lepiej tej plątaniny kabli. Jakieś sugestie? #remontujzwykopem #elektryka #diy

Z
ROCKNROLLLA - Z racji podłączenia kilku nowych urządzeń w domu (brama automatyczna, m...

źródło: Zdjęcie z biblioteki

Pobierz
  • 12
@G06DbT mam w garażu do dyspozycji tylko te puszkę bo najniżej miejsca gdzie chciałbym dać gniazdka i w te puszkę chciałem się wpiąć jeśli to ma sens . A rozdzielnia jest w innym miejscu w domu wgl.
@ROCKNROLLLA: o, wcześniej zdjęcia nie było.

Rozplącz to (wcześniej wylacz napięcie żeby cie nie jebło). Od razu zamień na wago.

Później multimetr do ręki, i patrzysz gdzie masz 230V (pomiędzy którymi przewodami).
@G06DbT jakiegoś dużego obciążenia na tym nie będzie bo to raptem siłowniki od bramy, domofon i zasilanie switcha w ktorego wpięty jest monitoring. Na zewnątrz jest jeszcze gniazdko wyprowadzone ale do niego to max będzie jakiś Karcher czy odkurzacz pod pięty czasem.
@ROCKNROLLLA: Mam podobnie w puszkach. Montowałem ostatnio parę włączników światła na zigbee i przy okazji robiłem nieco porządek. Ja dałem tam WAGO. Korzystam również z innych złączek ala WAGO, ale jak do tej pory to one sobie najlepiej radzą, szczególnie jak są mieszane przewody drut i linka. Wiele chińskich wago radzi sobie dobrze z jednym, ale niekoniecznie z drugim rodzajem. Co do neutralnego to ja rozłączałem przewody i mierzyłem próbnikiem jakie