Widzieliście nową elewacje na ścianie zamku w stobnicy? Wcześniej myślałem, że będzie to wyglądało z klasą i nawiązywało do prawdziwej architektury z tamtego okresu. Jednak teraz twierdzę, że efekt końcowy będzie tandetny i mocno kiczowaty. Cos jak polskie domy udające dworki xD
@Pilaf: a można było opitolić na biało z gładkim tynkiem jak robili to w średniowieczu ale jednak musi wygrać wyobrażenie, że zamki to były gołe mury xD
Testował ktoś już usługę z #homepl - hosting wordpress? Z tego co czytałem, ma być to szybka opcja na dyskach ssd. Może ktoś już to kupił, jestem ciekawy czy można odczuć różnice.
@Pilaf: Dziś #homepl wbiło sobie gwóźdź do trumny jak wyłudzili prawie 150 zł za coś czego nie zamawiałem, a moim błedem nie spojrzałem dokładnie na treść fv. Byłem przekonany ,że płacę za domenę (wiem, że drogo ale z lenistwa nie przenosiłem ich do tańszych) którą oczywiście zamawiałem, a okazało się , że to niezamawiany homeSSL !!! Przenoszę od nich wszystko swoje i klientów.
Jak myślicie, ile może kosztować budowa takiego domku do stanu surowego zamkniętego? Metraż to 35 m2, ale ma drugie piętro. Płyta fundamentowa, ściany z cegieł. Do tego styropian i elewacja dekoracyjna z drewna. Wewnątrz płyta osb i gk.
@Pilaf: mój kumpel pobudował coś podobnego jakieś 5-6 lat temu u siebie na działce z tym ze w konstrukcji szkieletowej. Całość wyszła mu ~60k z tym że szkielet, hydraulikę, elektrykę, wykończeniówkę zrobił sam, ekipie zlecił wykonanie dachu
@Habemuspapam69: @Bebuc: @Djelon: @4pietrowydrapaczchmur: @vhxw: właśnie przejrzałem kilka budynków wybudowanych w podobnej technologi i wiem ile to kosztuje. Samemu można już to postawiać za 60k, zatrudniając do tego ekipę, cena wyjdzie 100k. Przykładowy domek który własnie tyle kosztował, na zdjęciu poniżej
Ale mnie on irytuje, kiedy sie w końcu zamknie? już nawet nie chodzi o to, ze wymusił tę konsole. Jak wejdziecie na jego profil, to wszystko jest zawalone "Breathtaking". Czy on naprawde myśli, że został w tym momencie gwiazdą? xD
Wiecie może jaka byłaby orientacyjna cena wybudowania takiego domu, przy użyciu tradycyjnych materiałów? (na zdjeciu jest projekt modułowy). Metraż to ok. 115 m2
Po za tym słaby projekt, po co loggie na pierwszym piętrze, brak spiżarki, pokoje małe kosztem balkonów.
@BajerOp: Dokładnie, debilny projekt. Mając własną działkę nikt nie korzysta z jakichś wymysłów blokowych typu logia czy balkon, wychodzi się przed dom na trawkę i tam się robi grill/ognisko ...
Grupa Orlen otwiera pierwszą stacje premium w Niemczech. Obecnie należy do niej 6 % rynku. Nowy wygląd z pewnością pomoże umocnić sie polskiej firmie w tym kraju.
@Polinik: coś taki poważny, a poza tym wygląd stacji również ma znaczenie przy wyborze. Nie powiesz mi, że z chęcia zatankujesz u jakiegos Mietka w brudnej budzie, sklejonej z paru blach.
#zameknadzis #zamki #architektura
źródło: comment_1595074992K8JD0Jwit7WtMHxjWp1Dqr.jpg
Pobierz