Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko175
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
Mateos2
Mateos2

Mateos2

Dołączył 6 lat i 6 mies. temu
  • Obserwuj
  • Akcje 4931
  • Znaleziska 1685
  • Mikroblog 3246
  • Obserwujący 2
  • Obserwowane 3

1756

Strefa Czystego Transportu uderza w biednych, a bogatych nawet nie draśnie.

Strefa Czystego Transportu uderza w biednych, a bogatych nawet nie draśnie.

Strefa Czystego Transportu miała być symbolem nowoczesnego, zielonego miasta. W praktyce coraz częściej staje się symbolem społecznych napięć. Bo choć hasła są szczytne czystsze powietrze, mniej spalin, lepsza jakość życia to rachunek za tę transformację wystawiany jest bardzo konkretnym ludziom

Bobito
z
bezprawnik.pl
dodany: 28.02.2026, 14:01:30
  • 326
  • #
    sct
  • #
    strefaczystegotransportu
  • #
    motoryzacja
  • #
    samochody
  • #
    krakow
  • #
    prawo
Mateos2
Mateos2
Mateos2 28.02.2026, 17:38:08 via Wykop
  • 3
Starówki


@bogdan-sahara: jakbyś choć raz był w Krakowie to byś wiedział że tam starówki nie ma.
Więc skoro nie mieszkasz w Krakowie a nawet nie bywasz to zajmij się sprawami swojej mieściny
Mateos2
Mateos2
Mateos2 28.02.2026, 17:45:08 via Wykop
  • -6
aby "biedaki" jeździli zbiorkomem


@bregath: ale kolego pie###isz

Większość ludzi mieszkających w Krakowie jeździ komunikacją miejską bo to jedyny rozsądny transport w dużej aglomeracji o małej ilości ulic i
Mateos2
Mateos2
Mateos2 01.03.2026, 07:09:36 via Wykop
  • 0
prawda jest taka, że jak Ty przez całe życie byłeś gołodupcem, świat poszedł do przodu i "starówka" znaczy dziś tyle, co na zachodzie "old town"


@bogdan-sahara: najpierw naucz się języka polskiego i podstaw histori i geografii,na potem rób odniesienia w obcym języku.

Patrząc na twoje wypociny i frustrację życiową - życzę ci żebyś kiedys został takim golodupcem jak ja :)
Mateos2
Mateos2
Mateos2 01.03.2026, 07:32:01 via Wykop
  • 0
a nie 60% miasta


@Lardor: jak chcesz zmusić spaliny żeby trzymały się granic?
Bardzo dużo firm i taksówkarzy już przesiadło się na elektryki żeby mieć spokój jeśli normy zostaną zaostrzone.
Dostawczak czy auto ekipy remontowej nie musi być zajechanym dieslem z odzysku.

Codziennie wjeżdża do Krakowa 200-300 tys aut i duza część tego to zajeżdżone diesle które mają wycięte wszystkie wynalazki ekologiczne bo było najtaniej i nikt do auta z
Mateos2
Mateos2
Mateos2 01.03.2026, 11:31:56 via Wykop
  • 0
Krakowie jest starówka


@awdr: byłeś kiedyś w Krakowie?
Bo ja się tu urodziłem i mieszkam ponad 40 lat i Cię zapewniam - nie ma tu starówki
Mateos2
Mateos2
Mateos2 01.03.2026, 11:33:51 via Wykop
  • 0
Jeszcze nie widziałem 100% taksówki na zmielonych tablicach


@Lardor: może mało uważnie patrzysz. Wczoraj mnie Tesla na taksówce odwiozła.

A co do syfu z wydechu
Nie trzeba zaglądać pod auto - jeśli dymi jak Batory (o ile wiesz co to było) to jest niesprawny
Mateos2
Mateos2
Mateos2 02.03.2026, 07:43:28 via Wykop
  • 0
Kraków ma bardzo dobrze zachowaną Starówkę,


@awdr: mieszkam w Krakowie od urodzenia i zapewniam cię że jak zapytasz w Krakowie o starówkę to usłyszysz że to nie Warszawa i tu starówki nie ma :)
Khaine
Khaine
28.02.2026, 21:02:58
  • 0
#pompaciepla #ogrzewanie

Ma ktoś może pompę ciepła od Rotenso?

https://www.technika-grzewcza-sklep.pl/sklep/produkt/rotenso-windmi-monoblock-wim80x1-pompa-ciepla-8-0-kw-typu-powietrze-woda-jednostka-zewnetrzna-kod-wim80x1.html#/

Całkiem sensownie wygląda i nie kosztuje jak za zboże. Rozważam jakieś niedrogie, ale też nie byle jakie pompy ciepła w wariancie wyłącznie do grzania C.W.U. (45 stopni) i podłogówki (30-35 stopni). Myślę że przy tak niewyszukanych wymaganiach nie ma sensu przepłacać. Ważne aby była w miarę tania, dosyć cicha i żeby serwis się dało łatwo ogarnąć jakby
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mateos2
Mateos2
Mateos2 01.03.2026, 07:16:10 via Wykop
  • 0
@Khaine: rotenso, Kasai, york, aiwa - to wszytko klony midea.
Za 5k można kupić 8kw split z grzałką 9kw zintegrowana.

Potem nic , potem coś z wymienionych i daikin.
  • Odpowiedz
maikeleleq
maikeleleq
27.02.2026, 09:59:41
  • 0
Mirki czy jeśli mam pompę ciepła Ariston z takim wyświetlaczem to mogę go zainstalować gdzieś w pokoju czy muszę kupić drugi taki sam? Dostałem takie coś do montażu ale totalnie się na tym nie znam #pompaciepla #ogrzewanie
maikeleleq - Mirki czy jeśli mam pompę ciepła Ariston z takim wyświetlaczem to mogę g...

źródło: IMG_4227

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mateos2
Mateos2
Mateos2 27.02.2026, 13:41:54 via Wykop
  • 0
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Odpowiedz
mowcaumarlych
mowcaumarlych
26.02.2026, 09:48:16
  • 13
PV się zupełnie nie opłaca - w zimę 0 produkcji! - jasne to też *prawda - oczywiście tylko w nocy, bo w nawet bardzo pochmurne dni zawsze tej produkcji jest od kilkunastu do kilkuset W.

Lubię patrzeć jak pobieram 0kw z sieci, zużycie prądu to ponad 10kw, tak jak produkcja.
Każda godzina to darmowe ok. 11 zł zwrotu z inwestycji tylko dlatego, że słońce świeci, dodatkowy zysk to darmowe kilometry przejechane elektrykiem.
mowcaumarlych - PV się zupełnie nie opłaca - w zimę 0 produkcji! - jasne to też *praw...

źródło: Zrzut ekranu 2026-02-26 104214

Pobierz
  • 29
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mateos2
Mateos2
Mateos2 26.02.2026, 10:39:50 via Wykop
  • 8
Czyli wydaliśmy miliardy ale przyszła zima i nic to nie dało.


@Arktosik: tak, bo tak dziala fotowoltaika - o tym wiadomo

w wakacje zapytasz po kiego nam tyle elektrowni cieplnych skoro zuzycie pradu jest nikle i w wiekszosci pokryte z PV?

pozatym - jakie miliardy wydales ? potezna czesc elektrowni PV zostala wybudowana za prywatne pieniadze
  • Odpowiedz

6

Możliwości i ograniczenia paneli fotowoltaicznych - Piotr Górecki

Możliwości i ograniczenia paneli fotowoltaicznych - Piotr Górecki

Piotr Górecki znany z "Elektroniki dla Wszystkich" opowiada o panelach fotowoltaicznych. W powiązanych link do poprzedniego materiału w tym temacie.

1988BaZyL
z
youtube.com
dodany: 21.02.2026, 13:46:13
  • 4
  • #
    elektronika
  • #
    fotowoltaika
  • #
    panelesloneczne
  • #
    energia
  • #
    energiaodnawialna
  • #
    pv
Mateos2
Mateos2
Mateos2 21.02.2026, 17:55:49 via Wykop
  • 0
Obejrzałem tylko fragment i nie wiem czy dobrze trafiłem , ale koleś opowiada którego koloru dioda ile "wyciągnęła" z ogniwa?
Jeśli tak to sorry, ale ręce opadają
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

greenbox
greenbox
greenbox
16.02.2026, 16:40:34
  • 1
Czy ktoś z was wymieniał grzejniki na niskotemperaturowe przy instalacji pompy ciepła? Wiem, że jest to jedna z opcji żeby obniżyć temperaturę w układzie. Zastanawiam się jak się takie rozwiązanie sprawdza w praktyce.
#pompaciepla
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mateos2
Mateos2
Mateos2 17.02.2026, 18:14:58 via Wykop
  • 0
@greenbox: wielkie grzejniki albo klima konwektory
Albo mniejsze grzejniki i po prostu wyższy parametr.
Przy -15 COP i tak nie istnieje a grzałom o obojętne do ilu grzeją
  • Odpowiedz

4

Pompy ciepła - ekologiczna oszczędność czy finansowa pułapka?

Pompy ciepła - ekologiczna oszczędność czy finansowa pułapka?

Jak sprawdzają się przy siarczystych mrozach? Jeszcze kilka lat temu pompy ciepła uznawano za najlepsze źródło ogrzewania domu, zamiast węgla czy gazu. Ekologiczne, bezobsługowe i energooszczędne. Świetnie sprzedawały się także dzięki rządowym programom i dofinasowaniom.

aldi7x
z
uwaga.tvn.pl
dodany: 15.02.2026, 17:54:19
  • 30
  • #
    ogrzewanie
  • #
    pompaciepla
  • #
    dom
Mateos2
Mateos2
Mateos2 16.02.2026, 07:42:56 via Wykop
  • 1
kolejny click bait - kazdy grzeje temat z nadzieja na zasiegi, ale temat juz sie znudzil
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

600

W Polsce rozpoczęły się zwolnienia grupowe na ogromną skalę.

W Polsce rozpoczęły się zwolnienia grupowe na ogromną skalę.

W Polsce jest już prawie milion bezrobotnych. Ostatni raz było ich tyle w głębokim covidzie.

Lama1
z
wydarzenia.interia.pl
dodany: 12.02.2026, 15:59:07
  • 262
  • #
    polska
  • #
    gospodarka
  • #
    ekonomia
Mateos2
Mateos2
Mateos2 13.02.2026, 13:42:57 via Wykop
  • 0
Jeszcze jest za dobrze


@cebulowy_krezus: juz jest zle, tylko kazdy ma nadzieje ze jednak nie jest zle
Mateos2
Mateos2
Mateos2 13.02.2026, 17:40:00 via Wykop
  • 0
@cebulowy_krezus: bezrobocie to jedno. A to że średnią krajową coraz trudniej przeżyć to drugie.
Co z tego że się ma pracę jeśli i tak praktycznie na nic nie starcza
Mateos2
Mateos2
Mateos2 14.02.2026, 19:01:35 via Wykop
  • 0
@chciwykrasnolud: wystarczy mieć trojkę dzieci i kredyt hipoteczny (nawet mały)

Z ciekawości - ile masz dzieci i ile kosztuje cię mieszkanie wliczając finansowanie
Mateos2
Mateos2
Mateos2 14.02.2026, 20:30:30 via Wykop
  • 0
@chciwykrasnolud: za 2000 PLN w Krakowie na przykład prawie nie da się wynająć kawalerki z opłatami z dostępem do komunikacji miejskiej.
2000zl to sam czynsz z mediami za większe mieszkanie (80m2)
A gdzie finansowanie? Bo mieszkanie trzeba kupić albo wynająć.
TRicKYmAn
TRicKYmAn
TRicKYmAn
11.02.2026, 11:47:49
  • 0
#fotowoltaika Jest jakiś Mireczek, który wspomógłby w zaplanowaniu z jakich urządzeń złożyć domowy zestaw fv?
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mateos2
Mateos2
Mateos2 12.02.2026, 19:02:36 via Wykop
  • 0
@TRicKYmAn: serio chcesz słuchać rad Mirków którzy w większości wiedzą o fotowoltaice stąd że ja mają zainstalowane.
Nie rozróżniają prądu od napięcia itp. A polecają np deye które owszem firmy chętnie montują, ale głównie te firmy które po 2 latach znikają.
Zwróć uwagę kto i jak poleca deye - "mam i polecam", "ma duże możliwości (ale nie wiem czy działają bo tylko czytałem na elektrodzie)", "dużo instalatorów poleca" .

A
  • Odpowiedz
Mateos2
Mateos2
Mateos2 12.02.2026, 22:01:05 via Wykop
  • 0
@TRicKYmAn: każdy musi wybrać sam

Ja może zrobiłem się stary i ostrożny, ale nie ufam że ktoś mi sprzeda pełnosprawny produkt w cenie niższej niż cena samych ogniw w hurcie.
A nasi azjatyccy przyjaciele to mistrzowie ściemy i kombinowania..... I zamykania firm jak coś nie pyknie
  • Odpowiedz
Mateos2
Mateos2
Mateos2 13.02.2026, 07:03:08 via Wykop
  • 0
chinola aio 15kw+falownik+bezpieczniki można za ok 8000zł dostać


@TRicKYmAn: jak sądzisz, z czego wynika że na Alibaba czy AliExpress takie rzeczy są 3 razy tańsze niż produkty firm które istnieją na rynku i mają sieć dystrybucji?

I to przy marżach producenta i dystrybutora rzędu 5-10%
  • Odpowiedz
Mateos2
Mateos2
Mateos2 13.02.2026, 09:59:40 via Wykop
  • 0
@TRicKYmAn: wszystko sie zgadza, po prostu piłem do tego że kupowanie sprzetu niewiadomego pochodzenia jest przynajmniej jak dla mnie zbyt ryzykowne - po co mi pożar.
a co do oszczedzania na pracy instalatora - to nie jest czarno-białe, ale mnie osobiście przeraża jak ludzie nie majacy wogóle pojęcia o elektryce biorą się za zabawy i DIY.
jak Ci magazyn energii spali dom to szkody powinien pokryć producent urzadzenia z ubezpieczenia
  • Odpowiedz
Khaine
Khaine
09.02.2026, 19:43:07
  • 0
#pompaciepla

Gdybyście mieli wybrać między Panasonic Aquarea gen. K 9 kW:
https://grzejnikisklep.eu/pl/p/POMPA-CIEPLA-PANASONIC-AQUAREA-SPLIT-HIGH-PERFORMANCE-Generacja-K-9kW-1-fazowa-KIT-WC09K3E5/1736

a monoblokowym Kaisaiem Arctic 8 kW
  • 32
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mateos2
Mateos2
Mateos2 09.02.2026, 19:56:11 via Wykop
  • 1
@Khaine: a czemu monoblok? Jeśli masz gaz to zostaw go na największe mrozy. Wtedy może i 6kw pompa ci wystarczy. A zakładając split masz spokój z zamarzaniem.
Bufor jak koniecznie chcesz to malutki - typu 50l na defrost.

Kasai jest cichy, ale modulacja bez szału. Mniej więcej 50% mocy to minimum - trzyma go minimalna ilość obrotów sprężarki - coś za coś, jak split kosztuje 4-5k to nie można wymagać
  • Odpowiedz
Mateos2
Mateos2
Mateos2 09.02.2026, 20:29:37 via Wykop
  • 0
@Khaine: poniżej -5 gaz jest tańszy w wielu przypadkach i mając gaz można ogrzewać taniej niż samą pompa.

4k na kocioł gazowy, 9-10k na pompę ciepła z buforem i masz spokój
  • Odpowiedz
Mateos2
Mateos2
Mateos2 09.02.2026, 20:37:42 via Wykop
  • 1
@Khaine: w zimie fotowoltaika nie działa. Czyli magazyn też nie bardzo.
Także prąd za darmo to iluzja

Jedna porządną zima i kocioł się zwróci.
A jak przywali -30 to zwróci się w miesiąc;)
  • Odpowiedz
Mateos2
Mateos2
Mateos2 09.02.2026, 21:16:25 via Wykop
  • 1
@Khaine: tylko czy ni wyjdzie ci tak że magazyn będzie droższy niż 10 lat grzania gazem...
Pompa ciepła ci wciągnie np 6-9kw i po dwóch godzinach duży magazyn jest pusty.... I grzejesz najdroższym prądem
  • Odpowiedz
Mateos2
Mateos2
Mateos2 10.02.2026, 09:30:04 via Wykop
  • 0
czemu nie montuje się klimakonwektorów do chłodzeni


@Xargo1: montuje sie , montuje
tyle ze wiekszosc firm nie ogarnia i wiekszosc inwestycji nie jest przygotowana (5 rurek zamiast 2)
dokladnie samo jak ekipa pana Czesia mowi ze split zły a monoblok super, bo nie umie w gazy
  • Odpowiedz
Mateos2
Mateos2
Mateos2 10.02.2026, 09:34:54 via Wykop
  • 0
Ale w momencie gdy mam z tego grzanie + układ klimatyzacji, to mimo tego że pompa jest dosyć droga w instalacji, to cena wychodzi racjonalniej


@Khaine: warunkiem jest ze masz instalacje pod klimakonwektory - jesli masz je "robic" albo dorabiac to jak wyzej pisali - montaz klimatyzacji split wychodiz taniej w montazu i podobnie w uzytkowaniu

prawidlowo zrobiona instalacja pod 2 funkcyjne klimakonwektory to 2 bufory - ciepla i wody
  • Odpowiedz
Mateos2
Mateos2
Mateos2 10.02.2026, 11:46:38 via Wykop
  • 0
@Khaine: nie obraz sie, ale wydaje mi sie ze planujesz porzezbic nie do konca znajac temat i wydaje mi sie ze na koncu bedziesz mocno rozczarowany efektem i zaskoczony ile rzeczy nie wziales pod uwage a sa istotne.
  • Odpowiedz
Mateos2
Mateos2
Mateos2 10.02.2026, 12:18:54 via Wykop
  • 0
@Khaine:
kociol gazowy kondensacyjny termet z montazem - 4k
pompa ciepla split 6-8kW z montazem - 8k
bufory , rury, zawory 4-5k, chyba ze grubiej z robota to odpowiednio wiecej bo armatura i robota droga
4 klimatyzatory gree (19dB) z montazem
  • Odpowiedz
Mateos2
Mateos2
Mateos2 10.02.2026, 18:21:07 via Wykop
  • 0
Masz totalnie odrealniony cennik, on nawet nie leży obok rzeczywistych wycen robionych przez firmy


@Khaine: to popatrz nawet na Allegro i ceny w/w urządzeń

Nikt ci nie broni wydać dodatkowych tysięcy
  • Odpowiedz
Mateos2
Mateos2
Mateos2 10.02.2026, 19:56:19 via Wykop
  • 0
@Khaine: zapytaj ai "czy to możliwe że twoje wyliczenia są oderwane od rzeczywistości i nie masz pojęcia o różnicy w VAT" :)

Co jak co ale o hydraulice i pompach ciepła ai nie ma pojęcia.
  • Odpowiedz
Mateos2
Mateos2
Mateos2 11.02.2026, 08:21:52 via Wykop
  • 0
@Khaine: to znajdz po prostu mniej pazerne ekipy

zreszta rob jak uwazasz - z dobrą intencją podzielilem sie ile mozna realnie zaplacic , ale skoro mowisz ze sie nie da to rob jak uwazasz.
  • Odpowiedz
Mateos2
Mateos2
Mateos2 11.02.2026, 21:00:42 via Wykop
  • 0
@Khaine: 2mce temu montowałem pompę York split 8kw - to samo co Kasai czy aiwa.
8k brutto za montaż zgodnie ze sztuką.
Sąsiad monoblok 9lw. - 9k ale wcisnęli mu filtry i zawory extra.
Różne ekipy. Cena podobna.
  • Odpowiedz
torian15
torian15
torian15
09.02.2026, 09:10:55
  • 1
jak poprawnie zgodnie ze sztuką powinno się montować pompe ciepła split typu powietrze-powietrze? chodzi o odległość od ściany budynku oraz od podłoża. spotykam się z głosami że odległość powinna być duża, powyżej 50cm a nawet niektórzy sądzą że 1m. To samo od podłoża - im wyżej tym lepiej. Tymczasem większość pomp które widuje (różnych producentów, montowana przez różne ekipy) jest dość blisko ściany budynku posadowiona. Część jest bardzo nisko, prawie przy gruncie
  • 20
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mateos2
Mateos2
Mateos2 09.02.2026, 11:44:15 via Wykop
  • 0
Tymczasem większość pomp które widuje


@torian15: jak się ogląda instalacje w Polsce to 1/3 jak nie połowa instalatorów to powinna robić coś innego niż montować pompy ciepła.
Tak samo z fotowoltaika.

Każda pompa ma podaną minimalna a często też zalecaną odległość.
Co do fizyki - powyżej 30cm już swobodnie oddycha wszytko bo nie ma oporów tunelu.
  • Odpowiedz
Mateos2
Mateos2
Mateos2 09.02.2026, 12:56:39 via Wykop
  • 0
@torian15: u mnie stoi 25cm bo tak wyszło.
25 cm to już ok bo i ma dostęp do powietrza bez kręcenia wentylatorem jak szalone i nie wychładza ściany - jak stoi blisko to sciana jest zimniejsza
  • Odpowiedz
Mateos2
Mateos2
Mateos2 09.02.2026, 14:17:49 via Wykop
  • 0
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Odpowiedz
Mateos2
Mateos2
Mateos2 09.02.2026, 15:03:08 via Wykop
  • 0
@torian15: midea I klony mają gotowe przyłącze do grzałki odpływu
  • Odpowiedz
smalczyk1
smalczyk1
smalczyk1
05.02.2026, 14:09:59
  • 3
#fotowoltaika #energetyka #magazynenergii #goodee #pylontech

Cześć! Dostałem kilka ofert i szukam opinii. Może ktoś doradzi ?

Moja sytuacja:
Docelowo 5 mieszkańców, ogrzewanie pompą ciepła, w przyszłości może EV. Szukam magazynu HV i falownika z RCE (może kiedyś przejdę na taryfę dynamiczną). Możliwa w przyszłości sauna infra.
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mateos2
Mateos2
Mateos2 05.02.2026, 21:05:17 via Wykop
  • 0
@smalczyk1: z tego to goodwee jest jedyną marką która wydaje się rozsądną i nie miała przygód.

Z ciekawości, nie rozważałes Huawei? Trochę drożej ale 15lat gwarancji na magazyn z jasną polityką pomiaru pojemności to dosyć unikalne
  • Odpowiedz
Mateos2
Mateos2
Mateos2 06.02.2026, 19:20:14 via Wykop
  • 1
@smalczyk1: huawei wychodzi najdrozej, ale jak popatrzysz w internety czy ludzie pytaja o problemy, to o huawei cisza, bo po prostu dziala i ma realny support.
p.s. goodwe - jest nowa seria i np model 10kW ma 3 (!) MPPT i opcje obnizania napiecia na fazach co umozliwia prace blisko 253V
  • Odpowiedz
Mateos2
Mateos2
Mateos2 09.02.2026, 11:57:03 via Wykop
  • 0
@smalczyk1: optumalizatory stosuję się jeśli panele w jednym mppt są różne lub różnie zamontowane.

Nie wiem jak dzisiaj ale dwa lata temu praktycznie każda duża instalacja PV była na Huawei. Sektor C&I to prawie sam Huawei.

A Amerykanie ich nie lubią bo ich wyprzedzili technologią - stąd szlaban na Android store.
  • Odpowiedz
Mateos2
Mateos2
Mateos2 09.02.2026, 14:19:41 via Wykop
  • 1
@smalczyk1: jakby Unia kazała wyłączyć sprzęt Huawei to mamy większe problemy niż fotowoltika :)

A co do aktualizacji - niektóre falowniki działają od 4 lat bez aktualizacji i mają się świetnie.
Huawei raczej nie ma problemów ze wypuści coś z większymi błędami
  • Odpowiedz
Djelon
Djelon
08.02.2026, 20:24:12
  • 1
Przechodził ktoś z opustu 80% do 70% po rozbudowie instalacji powyżej 10kWp? Jak to wyglądało od strony operatora oraz dostawcy energii?
#fotowoltaika
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mateos2
Mateos2
Mateos2 09.02.2026, 11:54:06 via Wykop
  • 0
@Djelon: jak zmienisz po zimie to ci przywala nowe prognozy z kosmosu i rozlicza zimę. Przynajmniej Tauron ma taką praktykę
  • Odpowiedz
Uuroboros
Uuroboros
02.02.2026, 19:19:13
  • 0
Czy warto rozglądać się za używanymi pompami fotowoltaiką albo bankami energii?
Jest to w ogóle warte zachodu? Bo chyba nie bez powodu ktoś to sprzedaje.
#dom #fotowoltaika #pompaciepla
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mateos2
Mateos2
Mateos2 02.02.2026, 20:00:20 via Wykop
  • 0
@Uuroboros:
Nowy falownik Huawei 12kw z gwarancją 10 lat za niecałe 3000zl
Nowa pompa ciepła split 8kw na R32 -4000zl i 3-5 lat gwarancji

Warto szukać używek? Moim zdaniem nie.
  • Odpowiedz
san-francisco
san-francisco
02.02.2026, 12:58:12
  • 1
#pompaciepla jak tam pompiarze
san-francisco - #pompaciepla jak tam pompiarze
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mateos2
Mateos2
Mateos2 02.02.2026, 17:28:31 via Wykop
  • 0
@san-francisco: uzywamy niezaleznych zrodel ciepla, a ze juz po zmroku ....
Mateos2 - @san-francisco: uzywamy niezaleznych zrodel ciepla, a ze juz po zmroku ....

źródło: obraz

Pobierz
  • Odpowiedz
Mateos2
Mateos2
Mateos2 02.02.2026, 17:30:08 via Wykop
  • 2
podłożyć


@Xargo1: dla mnie te mirki co probuja grzac temat to wygladaja tak :)
Mateos2 - >podłożyć

@Xargo1: dla mnie te mirki co probuja grzac temat to wygladaja t...

źródło: obraz

Pobierz
  • Odpowiedz
Mateos2
Mateos2
Mateos2 02.02.2026, 19:56:27 via Wykop
  • 0
Dajcie coś nowego


@Zielonkamimowoli: dziś na FB krążyło zdjęcie zamarzniętej pompy ciepła która nie miała żadnego przyłącza - taka wersja bezprzewodowa. Pewnie tutaj niebawem wyskoczy:)
  • Odpowiedz
san-francisco
san-francisco
02.02.2026, 11:37:13
  • 0
#pompaciepla
san-francisco - #pompaciepla
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mateos2
Mateos2
Mateos2 02.02.2026, 12:27:50 via Wykop
  • 0
@wykry: dla pompy ciepla "mroz" to -25C , powyzej dziala normalnie, mniej sprawnie, ale normalnie
  • Odpowiedz
totem_lesnych_ludzi
totem_lesnych_ludzi
31.01.2026, 15:45:03
  • 0
to są w Pl ludzie, którzy montują sobie #pompaciepla z wymiennikiem innym niż pionowy na 70m lub głębiej? xd
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mateos2
Mateos2
Mateos2 31.01.2026, 15:58:24 via Wykop
  • 0
@totem_lesnych_ludzi: na 70m to tylko pionowy się da zrobić
Ew dwie studnie
  • Odpowiedz
Mateos2
Mateos2
Mateos2 31.01.2026, 16:11:37 via Wykop
  • 1
@totem_lesnych_ludzi: masz pecha to ze 100m będziesz miał lipnie
Masz farta to z 50m wyciągniesz +6

Albo badanie geologiczne albo strzelanie z nadzieją że będzie dobrze
  • Odpowiedz
Mateos2
Mateos2
Mateos2 02.02.2026, 12:26:38 via Wykop
  • 0
@pietryna123: tak z ciekawosci - kiedys byly przepisy ze jak przebijasz wartswy wodonosne to masz obowiazek je uszczelnic - czwego nikt pewnie nie robil.
  • Odpowiedz
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7
  • Strona 2 z 7
  • >

Osiągnięcia

  • Komentator
    od 11.01.2026

    Komentator
  • Rocznica
    od 03.12.2025

    Rocznica

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking