Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko139
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
Drake1

Drake1

Dołączył 14 lat temu
  • Obserwuj
  • Akcje 24460
  • Znaleziska 9907
  • Mikroblog 14553
  • Obserwujący 17
  • Obserwowane 35
_TiniMini_
_TiniMini_
09.03.2026, 15:06:37
  • 0
Da csię już grać w stalkera 2, czy jeszcze trzeba czekac na 10 patchy? #gry
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Drake1
Drake1 09.03.2026, 15:24:21 via Wykop
  • 2
@_TiniMini_: Dobre pytanie, serio, fakt komp nie jakis super nowoczesny, ale gamingowy laptop, w dniu premiery było jak z cyberpunk, no może trochę lepiej ale i tak tragicznie, dlatego odinstalowałem stalkera 2, ryzen 7 5800h, rtx 3050 ti, wiem ze są lepsze, no ale bez przesady, co by człowiek nie kupił jak gra słabo zoptymalizowana to "nie pójdzie nawet w tych czasach na topowym sprzecie" ten laptop ogarnia teraz cyberpunka
  • Odpowiedz
langer
langer
08.03.2026, 13:39:22
  • 4
Zrobiłem rosół z pomidorowej
#gotujzwykopem
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Drake1
Drake1 08.03.2026, 14:03:15 via Wykop
  • 1
@langer:

Smacznego

Tak na marginesie, Jak chcę pomidorową to daje trochę przecieru do rosołu który jest w talerzu nie do garnka, po co "psuć cały garnek rosołu" tym sposobem zawsze można znów zjeść czysty rosól, rosół zawsze można przerobić na pomidorową, ale pomidorową na rosół już nie.
  • Odpowiedz
Drake1
Drake1 09.03.2026, 15:03:53 via Wykop
  • 0
@southlander: Chill jedz jak lubisz i smacznego chłopie, jest w tym sporo racji, tylko chodzi o to, że u nas taka pomidorowa się ugrała - jesteśmy do niej przyzwyczajeni. A teraz trochę AI

"Nie istnieje jedna dokładna liczba wszystkich zup na świecie. Kuchnie regionalne ciągle tworzą nowe warianty, a wiele zup ma dziesiątki lokalnych odmian. Szacunkowo można jednak powiedzieć, że:

znanych i nazwanych zup (takich które mają własną nazwę w kuchni regionalnej)
  • Odpowiedz

324

Atom molibdenu złamał jedną z największych zasad fizyki jądrowej

Atom molibdenu złamał jedną z największych zasad fizyki jądrowej

Molibden-84 z równą liczbą protonów i neutronów zachowuje się jak niestabilny izotop - odkryto pierwszą "Wyspę Inwersji" w symetrycznym jądrze. Zmiana o 2 neutrony daje dramatycznie różne zachowanie. Kluczowe okazały się siły trójnukleonowe.

real_scoria
z
sciencedaily.com
dodany: 08.03.2026, 09:36:27
  • 83
  • #
    nauka
  • #
    fizyka
  • #
    atomowa
  • #
    odkrycie
  • #
    nuklearna
  • #
    badania
Drake1
Drake1 08.03.2026, 23:01:26 via Wykop
  • -4
Nic nie rozumiem, ale świat atomów jest mega ciekawy, np zwykła świeczka jak się spali i jej nie widać materialnie, to tak naprawdę ona nadal jest w powierzu tylko w innym stanie, gdybyś spalił świeczkę w zamkniętym szklanym pojemniku na bardzo dokładnej wadze, masa całego układu nie zmieniłby się się ani o gram, pozatym atomy wymieniają się co jakiś czas, w praktyce twój mózg nie jest tym samym mózgiem który był rok
  • 8
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Drake1
Drake1 09.03.2026, 00:18:49 via Wykop
  • -2
@IksdeHeheh: Nie no jasne, nie pisze że nie masz racji, fakt neurony same w sobie "żyją" bardzo długo "Większość neuronów powstaje jeszcze przed narodzinami lub w bardzo wczesnym dzieciństwie i może żyć całe życie człowieka z tego co mówią zródła, ale atomy i cząsteczki zawarte w neuronach mogą być wymieniane w ciągu godzin lub dni, lipidy w błonie komórkowej, tygodnie lub miesiące, ten sam neuron może istnieć 80 lat, ale
Drake1
Drake1 09.03.2026, 11:00:33 via Wykop
  • 1
@paliwoda: Ale ty masz smutne życie :D siedzisz tu od xx lat i pierd0lisz cały czas to samo :) do psychiatry się zgłoś, uwierz mi stowarzyszenie stałych użytkowników po których można stwierdzić że mają coś pod deklem jest bardzo wąskie, ale ty jesteś w ich czołówce tu łatwo głupich rozpoznać pomimo że jest tu tysiące ludzi, nie trudno się domyślić że masz coś pod deklem, a teraz spadaj na czarnoliste,
Drake1
Drake1 09.03.2026, 11:36:15 via Wykop
  • 1
@paliwoda: Serio jakby się moja matka dowiedziała się, że siedzę 10 lat na wykopie na portalu ze śmiesznymi obrazkami, a moją misją życiową jest poprawianie użytkowników o błache literówki pisownie itp to bym się spalił ze wstydu, to jakiś rodzaj fetyszu ? Serio idz do specjalisty, a może ty jesteś niespełnionym nauczycielem języka Polskiego albo coś w ten deseń i przez to masz jakieś fiksacje zaburzenia psychiczne, przecież przyznaj że
Drake1
Drake1 09.03.2026, 11:52:49 via Wykop
  • 1
@paliwoda: Serio jakby się moja matka dowiedziała się, że siedzę 10 lat na wykopie na portalu ze śmiesznymi obrazkami, a moją misją życiową jest poprawianie użytkowników o błache literówki pisownie itp to bym się spalił ze wstydu, to jakiś rodzaj fetyszu ? Serio idz do specjalisty, a może ty jesteś niespełnionym nauczycielem języka Polskiego albo coś w ten deseń i przez to masz jakieś fiksacje zaburzenia psychiczne, przecież przyznaj że
Drake1
Drake1 09.03.2026, 04:51:39
  • 50
#gielda

Teń świat to jakaś abstrakcja, jedni giną na wojnie, inni wstają rano żeby przeglądać po ile ropa i czy na tym czarnym gównie przez które są wojny da się dorobić.
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

pesotto
pesotto
09.03.2026, 04:55:31 via Android
  • 2
@Drake1 nie ma sprawiedliwości na tym świecie
  • Odpowiedz
Eremites
Eremites
09.03.2026, 14:59:49 via Wykop
  • 0
@Drake1: i tak lepiej niż wojny bo jeden księżulo drugiemu żonę zgwałcił albo obraził czy kuzyna zaszlachtował, albo wojny przez zniszczenie ładunku herbaty czy jakieś opium i inne towary itp.
  • Odpowiedz

383

Fabryki dyplomów online. Uczelnie balansują na granicy prawa

Fabryki dyplomów online. Uczelnie balansują na granicy prawa

Dzięki luce w przepisach o szkolnictwie wyższym, w Polsce legalnie działają firmy masowo sprzedające świadectwa studiów podyplomowych. Proceder ten pozwala uzyskać cenne uprawnienia zawodowe w kilka dni, bez uczestnictwa w zajęciach, co stawia pod znakiem zapytania jakość kształcenia kadr.

matixrr
z
zero.pl
dodany: 08.03.2026, 10:10:37
  • 98
  • #
    polska
  • #
    studia
  • #
    edukacja
  • #
    studbaza
  • #
    nauka
  • #
    prawo
Drake1
Drake1 09.03.2026, 04:07:00 via Wykop
  • 0
Drake1

źródło: Zrzut ekranu 2026-03-09 050539

Pobierz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Graner
Graner
09.03.2026, 00:00:05
  • 11
1:00:00
#listaobecnosci #nocnazmiana #listygranera
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Drake1
Drake1 09.03.2026, 02:12:45 via Wykop
  • 1
@Graner: Witam milorda.
  • Odpowiedz
przystojny_jak_malenczuk
przystojny_jak_malenczuk
08.03.2026, 23:59:49
  • 9
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Drake1
Drake1 09.03.2026, 02:05:40 via Wykop
  • 2
@przystojny_jak_malenczuk: "

"u mnie w domu to jest tak ze mama piecze chleb a taki kupny albo bułki to może raz w miesiącu"

Ale luksusy!

Mój ojciec i matka codziennie rano zamykali mnie w piwnicy pełnej węgla i dawali łyżeczkę musztardy, podczas gdy recytowałem alfabet do tyłu, jeśli któraś litera była zła w kolejności kazali mi czytać go ponownie siedem razy na kolanach, chleb jak mi dawali to był nasączony
  • Odpowiedz
r.....r
r.....r
konto usunięte 08.03.2026, 22:22:09
  • 38
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Drake1
Drake1 08.03.2026, 23:49:21 via Wykop
  • 1
@remlezar:
Drake1 - @remlezar:
  • Odpowiedz
DziobakPepe
DziobakPepe
08.03.2026, 13:08:30
  • 1175
,,ale o co ci chodzi przecież tu i tak nie ma żadnej trawy''
#samochodoza #konfitura #stopcham
DziobakPepe - ,,ale o co ci chodzi przecież tu i tak nie ma żadnej trawy''
#samochodo...

źródło: 20260225_015739

Pobierz
  • 56
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Drake1
Drake1 08.03.2026, 22:44:03 via Wykop
  • 4
@DziobakPepe:
Drake1 - @DziobakPepe:

źródło: Zrzut ekranu 2026-03-08 234343

Pobierz
  • Odpowiedz
Drake1
Drake1 08.03.2026, 22:26:04
  • 2
#sztucznainteligencja

"AI będzie udawać zmarłych. Eksperci ostrzegają"

Zaczyna się, podstaw fotę - wizerunek zmarłeo, w wym wypadku Richard Feynman - Ai dorobi resztę, mimikę, gestykulacje, Wyobrazcie sobie że ktoś bliski umiera, a na drugi dzień przychodzi wam na mail od tej osoby "słuchaj u mnie wszystko ok, nie wierz w te brednie o mojej śmierci" nie każdy da się na to złapać, ale teoretycznie to może komuś rozwalić psychikę.
Drake1 - #sztucznainteligencja

"AI będzie udawać zmarłych. Eksperci ostrzegają"

Zac...
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Arkass
Arkass
08.03.2026, 22:55:02 via Wykop
  • 1
@Drake1: IMO:
Odkąd ElevenLabs sklonowało jego głos, i użycza odpłatnie, takich kanałów na YT jest zatrzęsienie, gdzie AI wymyśla pseudo wykłady/wywody, a potem tekst jest zamieniany na głos w ElevenLabs. A teraz widzę, że doszedł jeszcze animowany obraz od narzędzi typu Kling AI czy Runway AI.
Nie ma tygodnia bym na YT nie miał propozycji jakiegoś kanału z "Richardem Feynmanem", mimo że ciągle blokuje to opcją: "nie polecaj kanału".
Część
  • Odpowiedz
JamesJoyce
JamesJoyce
09.03.2026, 14:38:47 via iOS
  • 0
@Drake1: Philip Dick
  • Odpowiedz
Drake1
Drake1 07.03.2026, 16:37:48
  • 4
#devopsiarz #programista15k #programowanie

Serio tak jest że jak ktoś 40+ w IT itp to wywalają z pracy - stanowisk na rzecz młodego pajeta itp? Pytam tylko dlatego że ostnio był taki wpis sugerujący że starszych nawet zaprawionych w temacie zamieniają na młodszych, czy to jest prawda?

Ja nie mam wykształcenia i nie pracuje w it ale powiem wam że jak miałem 16-20 lat to mogłem grać
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Drake1
Drake1
Autor
07.03.2026, 16:54:01 via Wykop
  • 0
@WyjmijKija: Ok rozumiem i dzięki za odpowiedz i tak trzymać, zdrowe myślenie.
  • Odpowiedz
futanari
futanari
07.03.2026, 16:44:36
  • 44
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • Doceń
Drake1
Drake1 07.03.2026, 16:46:39 via Wykop
  • 22
@futanari: Tak było, ze względu na niezręczną sytualcje dla opa oraz mnie, jak tylko zobaczyłem że spadają tomy książek z pułek, to szybko się ewakułowałem żeby im nie przeszkadzać.
  • Odpowiedz
krolowa_lodu
krolowa_lodu
06.03.2026, 07:51:32
  • 65
Nie chcesz dzieci nie ma problemu- nie wyciągaj łapę po emeryturę. Twoje składki które obecnie płacisz pójdą na pokrycie długu państwa, który wziął się stąd że emerytury dostali ci co nic nie wpłacili do systemu. Kto jest na to gotowy? Bo to jest prawdziwy warunek KONIECZNY bezdzietności. Jeśli tak to szacun i szerokiej drogi.

#bezdzietnosc #demografia #zus #dlugpubliczny #antynatalizm
  • 88
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Drake1
Drake1 06.03.2026, 09:57:31 via Wykop
  • 23
@krolowa_lodu: "Nie chcesz dzieci nie ma problemu- nie wyciągaj łapę po emeryturę"

Człowiek to nie bydło reprodukcyjne, dzieci nie są bydłem pod hodowle, co ma posiadanie dzieci do świadczeń emerytalnych itp? jak któś swoje przepracował to bez względu czy ma dzieci czy nie należy się emerytura.
  • Odpowiedz
Drake1
Drake1 06.03.2026, 10:18:35 via Wykop
  • 3
@krolowa_lodu:

Twoja logika jest taka.

Facet powidzmy singlel który nie ma dzieci ale pracuje, ma płacić podatki z których państwo np daje 800+ czy tam inną kwotę dla rodziń z dziećmi, w dodatku nie należy się jemu na starość emerytura z racji tego że nie ma dzieci, serio czy ci się przegrzała mózgownica ?

Brzmi jak jakieś praktyki niewolnicze i nazistowskie, nie idz czasem do psychologa bo chłop zwariuje przez
  • Odpowiedz
troglodyta_erudyta
troglodyta_erudyta
06.03.2026, 08:24:48
  • 77
Tak wygląda prognoza pogody na każdy dzień w przedwiośniu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Rano mróz, w dzień ciepło i tak w kółko.
#pogoda #heheszki
troglodyta_erudyta - Tak wygląda prognoza pogody na każdy dzień w przedwiośniu ( ͡° ͜...

źródło: 6896

Pobierz
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Drake1
Drake1 06.03.2026, 10:06:22 via Wykop
  • 1
@troglodyta_erudyta: Scena z egzorcyzmów.
  • Odpowiedz
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 26
  • Strona 2 z 26
  • >

Brak

  • No Data.

Osiągnięcia

  • Komentator
    od 04.05.2016

    Komentator
  • Rocznica
    od 01.06.2026

    Rocznica
  • Mikroblogger
    od 05.10.2023

    Mikroblogger

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking