Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko257
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin

2045

Dla mojego syna - proszę o szansę by być tatą jak najdłużej.

Dla mojego syna - proszę o szansę by być tatą jak najdłużej.

Cześć, nazywam się Paweł, mam 41 lat i jestem tatą cudownego, 4-letniego chłopca. Długo wahałem się, czy napisać ten apel ale dziś wiem, że muszę zawalczyć o każdą szansę na dalsze życie. Jeszcze niedawno byłem aktywny zawodowo po 17 latach pracy zrezygnowałem z etatu, by założyć własną firmę i

Krzyzan13
Krzyzan13
z
wykop.pl
dodany: 02.07.2025, 00:14:56
  • #
    zbiorka
  • #
    pomoc
  • #
    charytatywnie
  • #
    pomagamy
  • #
    pomocdlachorych
  • #
    wykopefekt
  • 160
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Cześć, nazywam się Paweł, mam 41 lat i jestem tatą cudownego, 4-letniego chłopca. Długo wahałem się, czy napisać ten apel – ale dziś wiem, że muszę zawalczyć o każdą szansę na dalsze życie. Jeszcze niedawno byłem aktywny zawodowo – po 17 latach pracy zrezygnowałem z etatu, by założyć własną firmę i być bliżej rodziny. Chciałem stworzyć coś trwałego i wartościowego. Niestety, życie napisało inny scenariusz. Zdiagnozowano u mnie raka drobnokomórkowego płuc – jedną z najbardziej agresywnych i szybko postępujących odmian nowotworu. Równocześnie zmagam się z padaczką lekooporną oraz chorobą afektywną dwubiegunową. Te schorzenia sprawiły, że zostałem wykluczony z refundowanej immunoterapii, która mogłaby znacząco wydłużyć i poprawić jakość mojego życia. W krótkim czasie schudłem 41 kilogramów. Każdy dzień to dziś walka – fizyczna i psychiczna. Mimo to staram się funkcjonować, bo mam dla kogo: dla mojego synka i dla żony, która obecnie sama utrzymuje naszą rodzinę i znajduje się na granicy sił – zarówno fizycznych, jak i emocjonalnych. Po długim wahaniu złożyłem wniosek o rentę z ZUS. Została mi ona przyznana 2 czerwca, z wyrównaniem od października 2024 roku. Niestety, mimo decyzji, na pierwszą wypłatę wraz z wyrównaniem muszę czekać aż do sierpnia. Dlatego zdecydowałem się uruchomić zbiórkę, by zebrać środki na dalsze leczenie i przetrwanie najbliższych miesięcy. Kwota zbiórki to 100 tysięcy złotych – choć koszt immunoterapii wynosi około 200 tysięcy, część pieniędzy udało nam się już zdobyć dzięki: sprzedaży auta, biżuterii, komputera – właściwie wszystkiego poza mieszkaniem – oraz ze zgromadzonych wcześniej oszczędności. Zebrane środki zostały i zostaną przeznaczone na leczenie nierefundowane (w tym immunoterapię i badania).

Link do zbiórki: https://zrzutka.pl/cjbyzk

W razie potrzeby mogę udostępnić dokumenty medyczne, decyzję ZUS, wypisy, wyniki badań – nie mam nic do ukrycia. Nie proszę o litość – proszę o szansę i wsparcie. Poniżej udostępniam link do artykułu z apelem o wsparcie z oficjalnej strony internetowej Zambrowa, mojego miejsca zamieszkania, a także link do wątku na wykopie w którym udostępniłem dokumentację medyczną i decyzję ZUS o przyznaniu renty.

https://zambrow.org/artykul/pomoc-dla-pawla-n1692985

https://wykop.pl/wpis/82102805/czesc-mirki-i-mirabelki-pisze-bo-sytuacja-zmusila-

Jeśli nie możesz pomóc finansowo – udostępnij, zostaw dobre słowo, pomóż nagłośnić tę historię. Dziękuję każdemu, kto przeczytał. Paweł

Treści powiązane (3)

Zrzutka
Krzyzan13
z zrzutka.pl
  • 37
Dokumentacja
Krzyzan13
z wykop.pl
  • 26

Komentarze (160)

najlepsze

engineer
engineer
02.07.2025, 07:17:03 via Wykop
  • 8
Może warto się także tym zainteresować, na zachodzie ponoć staje się to coraz popularniejsze, nawet przed chemią i innymi wymagającymi terapiami: https://pmc.ncbi.nlm.nih.gov/articles/PMC7505114/
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Wielki_Szu
Wielki_Szu
02.07.2025, 22:04:46 via Android
  • 5
I to jest godna podstawa.
Zawalczyłeś sam ile mogłeś bo sprzedałeś swoje ruchomości. Za to masz odemnie plusa i wpłatę!
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Makavlani
Makavlani
02.07.2025, 15:19:37 via Wykop
  • 5
A ch** mi w dupę. Miało być na pizzę, ale wolę wpłacić chłopowi w potrzebie, niż dać zarobić gastrojanuszowi. Poszło.
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

illuminatus
illuminatus
illuminatus
02.07.2025, 08:32:36 via iOS
  • 5
Poszło.
Dobrze, że napisałeś tu na wykop, przy okazji wpłaciłem na kogoś innego.
Nie często wpłacam na portalach pomagam czy zrzutka, niedobry Ja.
Ale co roku przekazuję przy rozliczeniu PIT na któreś z chorych dzieci oraz WOŚP.
Z oczu Ci dobrze patrzy, masz SUPER fajnego syna, spędzaj z nim jak najwięcej czasu, a swoją Żonę to całuj codziennie po piętach!
PS. Spisuj codziennie w zeszycie co możesz jeszcze załatwić i niemal od razu tym się zajmuj.
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Krzyzan13
Krzyzan13
Autor
02.07.2025, 10:11:28 via Wykop
  • 1
@illuminatus: z całego serca dziękuję ❤️
  • Odpowiedz
blazko
blazko
02.07.2025, 12:47:09 via iOS
  • 4
Lubię tą nowoczesność.
Idę do toalety, siadam, odpalam wykop i czynię dobro ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

BrajanuszCebula
BrajanuszCebula
BrajanuszCebula
02.07.2025, 08:08:25 via Wykop
  • 4
Trudne Ci się wylosowało. Mam nadzieję, że będzie dobrze. Wspieram i powodzenia Miras.
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Krzyzan13
Krzyzan13
Autor
02.07.2025, 10:14:01 via Wykop
  • -1
@BrajanuszCebula: serdecznie dziękuję ❤️
  • Odpowiedz
bigasslover
bigasslover
02.07.2025, 07:02:11 via iOS
  • 4
@Krzyzan13 wplacone
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Krzyzan13
Krzyzan13
Autor
02.07.2025, 07:13:16 via Wykop
  • 3
@bigasslover: z całego serca dziękuję ❤️
  • Odpowiedz
Tomaaasztt
Tomaaasztt
Tomaaasztt
02.07.2025, 15:06:47 via Wykop
  • 3
Wpłacone
Obyś żył długo!
Pozdrawiam
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

BrokenRustyMachine
BrokenRustyMachine
02.07.2025, 13:53:32 via Wykop
  • 3
Jedna z najbardziej uczciwych transparentnych i logicznych zbiórek jakie widziałem na tym portalu. Niech inni biorą przykład.
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

jimi_
jimi_
02.07.2025, 13:43:31 via Wykop
  • 3
grosik poleciał, powiedzenia
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 8
  • Strona 2 z 8
  • >

Hity

tygodnia

Poszukiwany KOZANECKI PAWEŁ, jak to możliwe, że nawiał?
Poszukiwany KOZANECKI PAWEŁ, jak to możliwe, że nawiał?
3987
Setki skarg na Polsat po programie o znanym youtuberze. "Brak bezstronności"
Setki skarg na Polsat po programie o znanym youtuberze. "Brak bezstronności"
3923
Drogowy szeryf w Porsche.
Drogowy szeryf w Porsche.
3012
Bartosz Walaszek kończy dzisiaj 49 lat
Bartosz Walaszek kończy dzisiaj 49 lat
2864
Parkomat mówi że jest dzień wolny, a Gdynia wlepia mimo tego opłatę dodatkową
Parkomat mówi że jest dzień wolny, a Gdynia wlepia mimo tego opłatę dodatkową
2721
Pokaż więcej

Powiązane tagi

  • #pomagajzwykopem
  • #pomoc
  • #siepomaga
  • #zrzutka
  • #wykopefekt
  • #pieniadze
  • #zdrowie
  • #pomocy
  • #wykop
  • #polska
  • #wsparcie
  • #wykoppomaga
  • #podatki
  • #nowotwory
  • #pomagam

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking