Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko192
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin

482

Możliwie blisko, to nie przy krawędzi.

Dlatego właśnie w Polsce jeździ się zgodnie z art 16 ustęp 4 PoRD a nie przy krawędzi.

reddin
reddin
z
streamable.com
dodany: 13.06.2024, 07:16:34
  • #
    rower
  • #
    szosa
  • #
    samochody
  • #
    wypadek
  • 412
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Komentarze (412)

najlepsze

SHOGOKI
SHOGOKI
13.06.2024, 08:15:06 via Android
  • 325
Bałbym się jeździć rowerem po drodze bardziej ruchliwej niż powiatowa.
  • 34
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

ObserwatorZamieszania
ObserwatorZamieszania
13.06.2024, 08:53:37 via Wykop
  • 156
@SHOGOKI: Wymuszenia pierwszeństwa, zepchnięcie do rowu czy na barierki to proza życia rowerzysty.
  • Odpowiedz
severnight
severnight
13.06.2024, 10:08:36 via Wykop
  • 79
@Don_Synek: bardzo fajnie jeździ się drogami przez wioski różne. nie ma dużo ruchu, można też pozwiedzać.
  • Odpowiedz
Ociec2
Ociec2
Ociec2
13.06.2024, 09:08:26 via Wykop
  • 230
Droga gminna - mój filmik:
https://youtu.be/CAq62LesZZs
  • 32
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

hammer404
hammer404
hammer404
13.06.2024, 11:25:07 via Wykop
  • 83
@Ociec2: Daj znać jaki będzie efekt zgłoszenia.
  • Odpowiedz
Ociec2
Ociec2
Ociec2
13.06.2024, 11:40:40 via Android
  • 504
@hammer404 No to daję znać: wysłałem filmik razem z opisem, datą i lokalizacją przez Stop Agresji Drogowej czyli na policję. Po miesiącu oczekiwania, gdy nic się nie wydarzyło zadzwoniłem (nie było to łatwe), ale poinformowano mnie, że nie mają żadnego zgłoszenia, więc wysłałem jeszcze raz. Znów dwa tygodnie ciszy. Dzwonię ponownie i otrzymuję odpowiedź: nie udało się ustalić sprawcy. Mówię, że każda ciężarówka ma tachograf, kierowca loguje się własną kartą z
  • Odpowiedz
M.....e
konto usunięte 13.06.2024, 10:35:41 via Wykop
  • 219
Dlatego nie popieram jeżdżenia rowerem tak, żeby auto było w stanie wyprzedzić bez zjeżdżania na drugi pas. To prowokuje do sytuacji gdzie kierowca chce wyprzedzać nawet jak coś jedzie z naprzeciwka i robi to mega niebezpiecznie.

I piszę to z perspektywy zarówno rowerzysty jak i kierowcy, w aucie też staram się zawsze poczekać zamiast wyprzedzać na siłę.
  • 21
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

ChlopoRobotnik2137
ChlopoRobotnik2137
13.06.2024, 12:12:48 via Wykop
  • 77
@Murasame: zgadzam sie w 100%. Ostatnio jak to napisalem to pol wykopu mnie zwyzywalo, ze jak tak mozna ruch tamowac
  • Odpowiedz
ToJestNiepojete
ToJestNiepojete
13.06.2024, 12:25:30 via Wykop
  • 29
Jadac samochodem przed swiatlami zatrzymywac sie tak by rowerzysta nie mial mozliwosci przejechac z boku


@abgaha: W sensie, do obowiązku jazdy mozliwie blisko prawej krawędzi stosujesz się wybiórczo, tylko po to, by zrobić rowerzyście na złość?
  • Odpowiedz
rachuneksumienia
rachuneksumienia
rachuneksumienia
13.06.2024, 11:37:11 via Wykop
  • 131
Bardzo nieodpowiedzialna jazda rowerzysty, tuż przy skraju prawego pasa. Jeździ się w śladzie prawego koła lub po prawej stronie środka pasu ruchu z kilku powodów:

a) aby uniemożliwić wyprzedzanie na gazetę,
b) aby zostawić sobie trochę miejsca gdyby na torze jazdy pojawiła się dziura, studzienka, brak asfaltu, krawężnik
C) aby uniknąć podmuchu po wyprzedzaniu który może być bardziej niebezpieczny niż samo auto
D) aby kierowca musiał wykonac pełny manewr wyprzedzania z użyciem
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

PanKaczucha
PanKaczucha
13.06.2024, 13:44:00 via Wykop
  • 25
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Odpowiedz
o.....h
konto usunięte 13.06.2024, 19:23:53 via Wykop
  • 3
@arcx: podano bardzo dobrą wskazówkę w którym miejscu jezdni należy zakończyć poszukiwania możliwości, która pozwala sobie nawet ciężko myślącym ludziom uzmysłowić w jakiej odległości od krawędzi drogi powinni poruszać się rowerem, jeśli sami tego nie potrafią wyczuć, zaś ty podającego tęże zwyzywałeś od pedalarza mega-mózga. Ot, dzban, książkowy.
  • Odpowiedz
StaryPierdziel
StaryPierdziel
13.06.2024, 11:06:20 via Wykop
  • 81
Niestety takie drogi się po prostu nie nadają do jednoczesnego ruchu rowerów i aut ciężarowych.
Powinny być przerabiane na takie:
StaryPierdziel - Niestety takie drogi się po prostu nie nadają do jednoczesnego ruchu...

źródło: obraz_2024-06-13_130609682

Pobierz
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

mocno_mleczny
mocno_mleczny
mocno_mleczny
13.06.2024, 12:50:03 via Wykop
  • 46
@StaryPierdziel: taki rowerzysta nie jest w stanie jechać ścieżką rowerową bo przygotowuje się do pobicia rekordu
  • Odpowiedz
ameneos
ameneos
13.06.2024, 13:50:19 via Android
  • 19
@mocno_mleczny p-----------o. Wzdłuż Kanału Żerańskiego jeździ teraz masa szosowców. Wcześniej jeździli Plochocińską.
  • Odpowiedz
ToJestNiepojete
ToJestNiepojete
13.06.2024, 12:41:18 via Wykop
  • 58
Tak to się niestety kończy, gdy się jedzie tak, by innym zrobić dobrze. Tego typu kierowcy to właśnie ci, którzy twierdzą, że dwa rowery utrudniają mu ruch na jezdni, bo jak jest jeden przyklejony do krawędzi, to da się go fizycznie wyprzedzić mimo auta z naprzeciwka, a przy dwójce już nie. Żeby bezpiecznie jechać rowerem, to trzeba mieć lusterko i czasami wręcz celowo zjechać na środek, szczególnie na zwężeniach, przy przejściu z
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Czekolatka
Czekolatka
Czekolatka
13.06.2024, 13:33:47 via Wykop
  • 10
@ToJestNiepojete: nie czasami a zawsze należy zjechać na środek w takich miejscach i nie pozwalać się wyprzedzić, tak samo przy skręcie w podporządkowaną w lewo jeśli droga nie jest na tyle szeroko żeby można było się ustawić bezpiecznie przy lewej krawędzi. Pamiętam jak kolega ojca uczył mnie i jego synów jeździć na rowerze w mieście i tłumaczył nam to już na początku lat 90.
  • Odpowiedz
Irthorr
Irthorr
13.06.2024, 17:10:01 via Wykop
  • -4
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Odpowiedz
bobeczek1
bobeczek1
bobeczek1
13.06.2024, 12:40:42 via Wykop
  • 36
zanim wybudowano ścieżkę rowerową przy drodze z mojej wioski, też jeździłem środkiem pasa, bo jak jedziesz poboczem to jeżdżą Ci po łokciu, a co ciekawsze najczęściej robiły to kobiety!
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

bobeczek1
bobeczek1
bobeczek1
14.06.2024, 07:47:01 via Wykop
  • 0
@arcx: wybacz ale nie mogę się pochwalić takimi osiągnięciami, przyznam że odkąd poruszam się z dzieciakami to kierowcy inaczej reagują, zwalniają, czekają i mijają z dużym zapasem - mimo że trzymamy się prawej krawędzi i ciągle dzieciom to wałkuje - żeby jechały przy prawej krawędzi. Całe szczęście mało mamy takich dróg, bo pojawiło się w okolicy dużo ścieżek rowerowych więc jest o wiele lepiej.
  • Odpowiedz
bobeczek1
bobeczek1
bobeczek1
14.06.2024, 07:53:30 via Wykop
  • 2
@editores: zaznaczę tylko że to ścierwo nie robi tak dla własnej przyjemności, ale przez debili kierowców którym ciężko nacisnąć na hamulec i minąć rowerzyste z bezpieczną odległością. Jeździłęm środkiem właśnie dlatego, raz o mało mnie ciężarówka nie wciągnęła tak jak tą laskę na filmiku, odkąd zmieniłem podejście takie sytuacje się już nie powtórzyły :)
  • Odpowiedz
Maczuga_Herkulesa18
Maczuga_Herkulesa18
13.06.2024, 13:54:52 via Wykop
  • 25
Ja osobiscie rowerem robie jakieś 300-400 km miesięcznie i zainwestowanie w tylną oraz przednią kamere Garmina było najlepszym zakupem ever. Jeśli jakiś kretyn nie potrafi zachować dystansu to z miejsca robie szpagat na komisariacie i mandaty sypią się aż miło. Polecam. Drogi są dla wszystkich, dla rowerów również.
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Maczuga_Herkulesa18
Maczuga_Herkulesa18
13.06.2024, 18:00:44 via Wykop
  • 16
@Irthorr: Płace podatki i mam prawo jeździć na rowerze do pracy, na wycieczki i tam gdzie mi się po prostu podoba, bo to też są moje drogi. Skoro uważasz że drogi są dla transportu to samochodem też po nich nie jeździj, bo one nie są dla ciebie. Właśnie na takich kretynów jak ty z dziką rozkoszą rozpruwam się na policji i będe to robił nadal
  • Odpowiedz
Maczuga_Herkulesa18
Maczuga_Herkulesa18
13.06.2024, 19:13:24 via Wykop
  • 11
@Irthorr: Szkoda dyskutować jeśli uważasz że każdy rowerzysta to z miejsca sojak. To tylko pokazuje jak bardzo ograniczony umysłowo jesteś.
  • Odpowiedz
Icouldbeyourmom
Icouldbeyourmom
13.06.2024, 12:36:04 via iOS
  • 25
Tiry na tory
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

An-Dagda
An-Dagda
13.06.2024, 12:48:33 via Wykop
  • 9
@uknot: tory rowerowe?
  • Odpowiedz
An-Dagda
An-Dagda
13.06.2024, 15:48:36 via Wykop
  • 2
@Endriu_: a co jakby szyny byly zle a podwozie tez bylo zle?
  • Odpowiedz
MacintoshTheRebel
MacintoshTheRebel
MacintoshTheRebel
13.06.2024, 14:28:38 via Wykop
  • 23
Zdarza mi się często jeździć ulicą i ten filmik i wasze komentarze zdecydowanie zachęcił mnie do niejeżdżenia przy samej prawej krawędzi. Dzięki Mirki! ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 6
  • Strona 1 z 6
  • >

Hity

tygodnia

"Państwo w Państwie" broni jazdy po chodniku i atakuje "Konfiturę"
"Państwo w Państwie" broni jazdy po chodniku i atakuje "Konfiturę"
4098
BIAŁEK MICHAŁ poszukiwany przez polską policję
BIAŁEK MICHAŁ poszukiwany przez polską policję
3293
National Geographic i Fundacja Santander usunęły artykuły o Kornelii Wieczorek
National Geographic i Fundacja Santander usunęły artykuły o Kornelii Wieczorek
2870
Pracownia 3lab potwierdza, że aplikacja Kornelii Wieczorek nigdy nie powstała
2807
Polsat urządził publiczną szczujnię
Polsat urządził publiczną szczujnię
2904
Pokaż więcej

Powiązane tagi

  • #szosa
  • #rowery
  • #gravel
  • #mtb
  • #kolarstwo
  • #rowerowyrownik
  • #pytanie
  • #sport
  • #heheszki
  • #serwisrowerowy
  • #kiciochpyta
  • #rowerowywroclaw
  • #bieganie
  • #spierdotrip
  • #podroze

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking