Ludzie z epoki kamienia byli hipermięsożercami. Aż wszystkie duże zwierzęta...
Na uniwersytecie w Tel Awiwie odtworzono dietę ludzi z epoki kamienia. W analizie opublikowanej w “Yearbook of the American Physical Anthropology Association” dr. Miki Ben-Dor oraz prof. Ran Barkai z wydziału archeologii przekonują, że pierwsi ludzie byli drapieżnikami szczytowymi przez...
G.....1 z- #
- #
- #
- #
- #
- 185
- Odpowiedz
Komentarze (185)
najlepsze
@StaryWygaRojs: Co z tego jak i tak z penisa nie korzystają ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@StaraSzopa: Artykuł jest kretyński. Mięsożerność, ok, szczególnie przed używaniem ognia do termicznej obróbki pokarmu. Pokarm, to jakich wartości dostarczał, był tym co umożliwiło rozwój mózgu.
Duży mózg wymaga dużej ilości wartości odżywczych, generalnie mózg jest wymagający.
Natomiast twierdzenie że:
"Gdy z czasem wyginęły mamuty i inne chętnie jadane wówczas duże zwierzęta (megafauna), nie mając alternatywy ludzie stopniowo zmieniać dietę dodając więcej „zielonego”. Ostatecznie zaczęli sadzić warzywa i trzymać zwierzęta koło miejsc, w których żyli. I z łowców stali
@jamajskikanion: akurat ostatnio całkiem sporo się takich denialistów pojawiło - powinniśmy odejść od medycyny, zezwolić na dobór naturalny, wymrzenie "podludzi" na choroby, skoro nie są w stanie sami ich przeżyć, itp.
Natomiast z ekologicznego punktu widzenia to używają argumentu że produkcja mięsa zużywa zasoby, jednak zapominają że wiele roślin zapewniających zróżnicowaną dietę roślinną pokonuje zdecydowanie większe odległości niż mięso i nabiał, więc ślad węglowy jest bardzo przez ten transport.
@rex1313: polecam kuchnię tajską. Świetne kompozycje smakowe dostępnych u nas rodzajów mięsa (drób, wieprzowina, wołowina, ryby) z dostępnymi u nas łatwo warzywami w połączeniu np z ryżem. Dość proste do samodzielnego sporządzenia, bardzo smaczne i dość wartościowe dietetycznie.