Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko168
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
To Znalezisko jest w archiwum

335

Fraktale 3D

Matematyczne dzieła sztuki. Są robiące wrażenie grafiki, jest i trochę teorii dla wnikliwych.

zwiazek_naturalny
zwiazek_naturalny
z
skytopia.com
dodany: 12.11.2009, 21:04:07
  • #
    technologia
  • #
    nowetechnologie
  • #
    fraktale
  • #
    3d
  • #
    matematyka
  • #
    sztuka
  • #
    kalafior
  • 48
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Treści powiązane (2)

Kalafiory i nie tylko
konto usunięte
z darkroastedblend.com
  • 3
Apophysis w akcji
konto usunięte
z webdesignerdepot.com
  • 1

Komentarze (48)

najlepsze

b.....s
b.....s
konto usunięte 12.11.2009, 21:42:42
  • 20
Kalafiory i brokuły widzę :D
  • 6
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

b.....k
konto usunięte 12.11.2009, 21:48:55
  • 19
Kalafiory?

http://www.darkroastedblend.com/2007/03/fractals-for-food.html
b.....s
b.....s
konto usunięte 12.11.2009, 22:00:07
  • 7
http://docs.gimp.org/pl/plug-in-ifsfractal.html
o.....o
o.....o
konto usunięte 12.11.2009, 22:00:10
  • 7
i kto powiedział, że matematyka nie jest piękna
  • 2
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

b.....s
b.....s
konto usunięte 12.11.2009, 22:05:00
  • 24
O ile to nie było pytanie retoryczne to tak twierdzi każdy kto nie chce matematyki na maturze ;)
Takilogin
Takilogin
Takilogin
13.11.2009, 12:13:08
  • -3
Piekna to moze jest, ale nie dla humanistow bo dla nich piekna to jest tylko poezja...
FrAnSiS
FrAnSiS
13.11.2009, 15:33:55
  • 6
No to teraz... liczymy pole powierzchni i objętość xD
  • 4
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Syntax
Syntax
13.11.2009, 20:33:25
  • 2
Wykop padł :(
Syntax
Syntax
13.11.2009, 19:41:46
  • 1
Niestety, Wykop się zepsuł i uciął komentarz w połowie, tu oryginalny wpis:

@kedar: Polecam lekturę:
Daozi
Daozi
13.11.2009, 07:58:18
  • 6
Do tej pory widziałem tylko fraktale w 2D - były piękne. Ale w 3D są po prostu niesamowite. Jestem humanistą - zdecydowanie, ale to wykopuję, bo po prostu jest to coś pieknego.

Natura jest niewiarygodna - z jednej strony niezwykle chaotyczna, z drugiej niesamowicie w swej chaotyczności uporządkowana. Ale tu już wkraczamy w filozofię :)
  • 1
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Takilogin
Takilogin
Takilogin
13.11.2009, 12:14:38
  • -5
Witamy humanistow w internetach ;]
DEATH_INTJ
DEATH_INTJ
13.11.2009, 08:26:06
  • 5
zrobilem kiedys programik ktory liczyl zbiory julii na quaternionach, do tego w czasie rzeczywistym na akceleratorze graficznym (zabija najmocniejsze maszyny ale wyglada calkiem fajnie)
  • 2
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

DEATH_INTJ
DEATH_INTJ
13.11.2009, 14:41:53
  • 5
prosze uprzejmie

http://w31.wrzuta.pl/plik/8iulmfwldTw/zaj$%ywacz_sprzetu

tylko ostrzegam to bardzo obciaza sprzet, i wymaga shaderow 3.0 wiec ze slabymi maszynami nie podchodzic.
Borszczuk
Borszczuk
13.11.2009, 13:48:44
  • 4
Daj pokazac
mysteron
mysteron
13.11.2009, 07:58:50
  • 4
Te twory wyglądają jak powierzchnia oceanu z "Solaris" Lema. Świetne.
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Syntax
Syntax
13.11.2009, 13:23:32
  • 3
Nie chcę być posądzony o spam, czy jakąś autopromocje, ale fraktale są od bardzo dawna przedmiotem mojej pasji. Swego czasu napisałem taki oto program, do pobrania z DA:

http://synterr.deviantart.com/art/Stranger-Setup-Download-117257444

Dołączony jest krótki help. Może komuś się spodoba.

Tu akurat bazuję na wielomianowych odwzorowaniach chaotycznych dla przestrzeni 3D. Zabawa polega, na znalezieniu atraktora chaotycznego a następnie render, po ustawieniu zadowalających parametrów w trybie podglądu.
  • 1
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

b.....s
b.....s
konto usunięte 13.11.2009, 14:09:08
  • 0
10^9 iteracji, AA na max, głębia i inne wodotryski na maxa i jeszcze liczy. Obciążenie nie przekracza 40% na rdzeń.
zwiazek_naturalny
zwiazek_naturalny
Autor
21.11.2009, 19:58:06
  • 2
http://www.flickr.com/photos/roentgenator/2193689536/in/set-72157601198404570/

melo melo :)
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Poniu
Poniu
14.11.2009, 04:09:37
  • 1
+ milion do inspiracji dla rysowników designerów. :)
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

desperos
desperos
desperos
13.11.2009, 11:03:54
  • 1
Przypomina struktury organiczne rejestrowane mikroskopem elektronowym..
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

  • <
  • 1
  • 2
  • Strona 1 z 2
  • >

Hity

tygodnia

162-latek odzyskał kamienicę w Krakowie
162-latek odzyskał kamienicę w Krakowie
3308
Najlepszy patrol w Polsce
Najlepszy patrol w Polsce
3127
W Warszawie budują kolejne muzeum poświęcone żydom.
W Warszawie budują kolejne muzeum poświęcone żydom.
3093
Mieliśmy dobry system gospodarki odpadami. Politycy postanowili go zepsuć
Mieliśmy dobry system gospodarki odpadami. Politycy postanowili go zepsuć
2944
Canał+ usunęło mi konto za "nieaktywność" - 2 dni temu pobrali mi kasę za sub xD
Canał+ usunęło mi konto za "nieaktywność" - 2 dni temu pobrali mi kasę za sub xD
2461
Pokaż więcej

Powiązane tagi

  • #ciekawostki
  • #nauka
  • #komputery
  • #zainteresowania
  • #stacjakosmiczna
  • #wydarzenia
  • #polska
  • #informatyka
  • #sztucznainteligencja
  • #internet
  • #ai
  • #swiat
  • #rozrywka
  • #motoryzacja
  • #programowanie

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking