Wpis z mikrobloga

Wy tez tak byliscie wychowani? Chleb od zawsze do wszystkiego: zupa z chlebem, bigos z chlebem, ryba kotlet obiad sniadanie kolacja - chleb non stop - a jak nie chleb, to zmioki. Bez chleba i zmiokow jadlo sie tylko ciasto chyba ;-s

#polskiedomy #jedzenie
  • 69
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@niemenel: Matka zawsze do tego zachęcała, ale ja odmawiałem, bo od zawsze coś mi mówiło, że to #!$%@?.

Zapychając się chlebem nie miałem miejsca na drugie danie.

To jest po prostu wyuczone. Jeżeli bogato się nie jadało, to jedząc zupę dopychało się chlebem, a ten z wiejskich pieców chlebowych był wyborny. Także niektórzy rodzice próbują nauczyć nas dopychania chlebem, ale problem jest taki, że wiele chlebów leżących na sklepowych półkach
  • Odpowiedz
@niemenel: Ostatnio jadłem obiad w obcym domu, z gościem który ma ponad 50 lat. Stwierdził, że on czasami nie jada drugiego dania, bo mu wystarczy zupa. Zje 2-3 talerze i jest najedzony. W dodatku podkreślił, że on zupkę je zawsze z chlebkiem.

Także to wyuczone.

Ja zup z chlebem nie jadam, nawet nie dodaję śmietany jak to niektórzy zalecają w czasie jedzenia ogórkowej czy pomidorowej. Śmietana zabija smak, a chleb
  • Odpowiedz