Wpis z mikrobloga

Mam wrażenie, że na wykopie liczba fanbojów microsoftu i jego wp zaczęła drastycznie rosnąć. Pod postami dotyczącymi pomocy w wyborze telefonu, praktycznie zawsze na pierwszym miejscu pojawia się lumia.

Otóż moi drodzy, wyjaśnijmy sobie trochę co nieco, bo widzę, że nie każdy fanboj wp hejtujący androida faktycznie używał obu systemów.

Tak się składa, że używałem 2-3 lata androida i od jakiegoś miesiąca (może 2) mam wp (głównie dlatego że mi go polecaliście gorąco). Powiem tyle: jestem zadowolony, nie powiem że nie, ale jeśli porównam sobie to co mam do tych bredni które wcisnęli mi niektórzy userzy, to naprawdę żal dupę ściska ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Mój post potraktujcie jako ocena faktyczna stanu windows phone 8.1 na dzień 21 października 2014 ;)

WP jest zdecydowanie szybszy od Androida, praktycznie się nie zacina


Z tym jak najbardziej się zgadzam, nie mam zastrzeżeń, to prawda.

Klawiatury zmienić się nie da, ale to niepotrzebne bo jest zajebista.


Jeśli mam być szczery: ta klawiatura jest do dupy. Jesli piszesz dużo i szybko dwoma kciukami stylem znanym z androidowego SwiftKey'a nie będziesz w stanie się przenieść. To jeden z większych minusów tego systemu. Skończcie z tymi bredniami. Tego się k*rwa nie da używać. Jedyne co całkiem sensownie działa, to "mizianie", ale osobiście nie lubię tego rozwiązania.

Wszystkie potrzebne appki, które ma Android mają zamienniki na WP.


Owszem, zgodzę się. Z tym że z grubsza są do dupy. Nawet facebook, którym tak bardzo m$ się chwalił, że niby taka super integracja, jest wybrakowany. Gdzie jest np. cholerny generator kodów? Nie mogę także udostępnić zdjęcia poprzez messengera z poziomu galerii ze zdjęciami w wp.

Świetna integracja desktopowego windowsa z mobilnym.


To mi było bardzo potrzebne i na tym najbardziej się zawiodłem. Gdzie to do cholery jest? Jedyne co mi się dobrze integruje do OneDrive i IE (którego nie używam na desktopie zbytnio). A reszta? Aplikacje karzą mi się logować do OneDrive'a poprzez przeglądarkę (WTF, serio?) i do tego nie jest to taka synchronizacja jaka być powinna, w kilku aplikacjach które testowałem, muszę synchronizować dane (uwaga uwaga) manualnie. Brawo.

Reszta #!$%@? rzeczy w wp:

1. Pasek powiadomień na górze - beznajdziejny. Grunt, że w ogóle się pojawił, bo nie wyobrażam sobie bez tego życia, ale nadal jest o klasę gorszy od androida. Nieczytelny, powiadomienia opóźnione, czasem pojawiają się, mimo że przeczytałem już konkretną wiadomość.

2. Ustawienia - brak skrótów konkretnych ustawień, które można by sobie przypiąć do menu start. Żeby cokolwiek zmienić, trzeba wejść w aplikację ustawienia i tam przescrollować sobie do konkretnego miejsca, co trwa długo. Jest takie coś co prawda na górze, w menu powiadomień, ale to zdecydowanie za mało. Nie to co w androdzie.

3. Quiet hours - dla mnie podstawowa funkcja, a w wp można ją włączyć dopiero jak się zmieni region na amerykański i włączy lokalizację (bo potrzebna jest Cortana) () No błagam...

4. Muzyka - włączasz muzykę i leci tam sobie w tle. Nie ma szybkiego sposobu, żeby ją zastopować, przewinąć, trzeba, kużwa, znaleźć i wejść w tą aplikację co tą muzykę odtwarza i dopiero wtedy można cos zrobić. Serio?

5. Sklep nie zawsze działa, a jak działa to powoli. Nie wiem, może tylko u mnie, no ale wg. mnie takie coś nie powinno się zdarzać.

6. Nie ma specjalnego API do logowania się do konkretnych usług. Żeby w jakiejś aplikacji zalogować się do konta m$, trrzeba to robić przez przeglądarkę. Masakra. Przecież to podstawa! Skoro i tak telefon jest przypisany do mojego konta, to co za problem żeby (tak jak w androidzie) logować się jednym kliknięciem?

Powtarzam: mimo wyżej wymienionych mankamantów da się w miarę swobodonie używać telefonu, ale mimo to potrafi to być irytujące. Zmienić się tego rzecz jasna nie da, wszak to wp.

Jesli chodzi o Lumie, to akurat się zgadzam: zajebiste telefony. Jestem szczęśliwym posiadaczem #lumia925 i jest git. Aczkolwiek wolałbym na tym mieć Androida ;)

#windowsphone #android #smartfony #smartfon #systemyoperacyjne #bojowkawindowsphone #bojowkaandroid #taktyk #microsoft #lumia
  • 21
ta klawiatura jest do dupy


@Pietrek558: nie jest aż taka zła, ale pod względem SwiftKey, którego używałem na Andku jest strasznie uboga

Nawet facebook, którym tak bardzo m$ się chwalił, że niby taka super integracja, jest wybrakowany.


Racja, aplikacja facebooka jest niesamowicie słaba, ale na Andku nie mogłem jej używać, bo bateria szybciej się rozładowywała jeśli miałem ja zainstalowaną

Gdzie to do cholery jest?


widzę tylko OneDrive w 8.1 i jest
@Pietrek558: Ogólnie jestem z wp zadowolony, trochę mniej niż z androida i z iOS(android > iOS > WP8.1)

Telefony te mają jednak swoje wady, czasem się ekran zawiesi, że nie reaguje na dotyk. Dopiero dwukrotne wciśniecie przycisku od blokowania/odblokowania telefonu daje sobie z tym radę. No i z minusów, to mało ciekawych aplikacji, plus te microsoftowskie są rozbite na pierdyliard pomniejszych - uciążliwa sprawa np przy robieniu zdjęć. Ogólnie po nie
4. Muzyka - włączasz muzykę i leci tam sobie w tle. Nie ma szybkiego sposobu, żeby ją zastopować, przewinąć, trzeba, kużwa, znaleźć i wejść w tą aplikację co tą muzykę odtwarza i dopiero wtedy można cos zrobić. Serio?


@Pietrek558: naciskasz guzik vol - lub + i wyskakuje nazwa piosenki, pauza i strzałka do pomijania lub cofania. Przewijanie raczej nie jest potrzebne.

edit: głośność się zmienia za drugim nacisnięciem, pierwsze tylko wysuwa