Wpis z mikrobloga

  • 1
@Kulavvy: chleb pokrojony w innym kierunku i gorące 700 plusów, niewiele potrzeba żeby porwać za sobą tłumy. Trzeba jeszcze wędline wrzucić pokrojona wzdłuż i następne gorące :)
  • Odpowiedz
@konradzicho: Aha czyli według ciebie Piekarz MUSI pracować w piekarni? Spawacz MUSI spawać? Kucharz MUSI gotować? Czyli jak ktoś ma wyuczony zawód to nie może się realizować w innej pracy bo ma wyuczony zawód?
  • Odpowiedz
@Namarin: jak ktoś pisze, że jest piekarzem, to dla mnie jest to równoważne z tym, że pracuje w piekarni. Jak ktoś pisze, że z wykształcenia jest piekarzem, to wtedy rozumiem, że taki ma fach wyuczony. Ale masz rację, piekarz może się równać również wykształceniu, ale jak widzisz, można to rozumieć dwojako.

Nic nie MUSI, chodziło mi tylko i wyłącznie o sens i wydźwięk zdania, a nie o zaczepkę ideologiczną czy
  • Odpowiedz
@konradzicho:Spoko, nie spinam :) Oczekiwałem własnie takiego wyjaśnienia. W piekarni pracują nie tylko piekarze bo są tam też stanowiska jak "kierowca" czy "sklepowa"

Trzeba też wziąć pod uwagę to że aby pracować w piekarni nie trzeba mieć wyuczonego zawodu piekarza (chociaż jest to mile widziane) :).
  • Odpowiedz