Wpis z mikrobloga

Mirki, chcielibyście zbudować własne amatorskie mini-kino za ok. 800zł (projektor, soundbar, obsługa hdmi)? Nadające się do oglądania telewizji satelitarnej, filmów i grania na #ps3 i #xbox360 ? Ponad 100 cali z 1.2m. Wszystkie elementy z allegro? Właśnie ukończyłem swoje i wszyscy są pod wrażeniem efektów (przyznam nieskromnie), chętnie podzielę się wiedzą i doświadczeniem.

#budujzwykopem #kino #film
  • 139
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Bartdab: kabel VGA 10m i kabel 2xchinch 10m, racja, nie wziąłem je pod uwagę w kosztach, mój błąd.

Koszty kabli 50+7zł. Z długością trochę przesadziłem, wystarczyły by spokojnie 5m. Teraz szukam rozwiązania jak schować wystającą resztę.

Z kablem VGA też miałem problemy, taki za 20zł (10m) nie działał poprawnie. Postaram się zapodać linka do sprawdzonego i działającego.
  • Odpowiedz
@4r73k: Konwerter VGA -> HDMI, (za 40 zł) + kabel analog 10 m + tani długi kabel HDMI + ten nieszczęsny soundbar pod sufitem. Mimo, że bardzo chciałbym Ci wierzyć, to naprawdę ten zestaw nic wspólnego z jakością nie ma.
  • Odpowiedz
@Razis: Z tego co zauważyłem, to chodzi tutaj o tanie kino domowe, którego jakość jest zadowalająca. A odpowiedzi w stylu "za 8k mam lepszy" albo "znam się i wcale nie jest zajebista jakość" nie dotyczą chyba tego tematu.

@4r73k: Zajebisty pomysł i wykonanie.
  • Odpowiedz
Pomysł fajny. Sam coś takiego planuje. Ale nie potrzebnie odpalasz te filmy w FullHD, starczy 720p. I faktycznie z długością kabla przesadziłeś i są pewnie na nim straty. I to co najważniejsze: przy takim kinie to dźwięk musi być przestrzenny, bo inaczej cały efekt w piach.

No i ja jeszcze ustawiłbym projektor na maksymalną wielkość obrazu, zaznaczył rogi gdzie maksymalnie sięga obraz a resztę zamalował jakimś czarnym matem, żeby tak nie odbijało
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@cronoseeks: jest jednym z tanszych tunerow hd obslugujacy stare karty nc+, jest szybki, ma w pelni dzialajace epg, ma wtyczki do ogladania tvn i tvp player po podlaczeniu internetu, reszty zalet szukaj na alledrogo pod nbox enigma
  • Odpowiedz
@4r73k: Zajebiste ! Jak ktoś np jest zagorzałym PCtowcem jak ja to wystarczy mu jeszcze do tego tuner DVB + SAT na usb za ok 100 pln + naped blu ray (oczywiscie pomieszczenie i malowanie + uchwyt na projektor) i jest impreza :D Szkoda tylko ze projektor nie jest 1980x1050 ale mysle ze jakby sie uprzec to bysmy tez znalezli i projektor HD w dobrej cenie na aukcji w stylu
  • Odpowiedz