Wpis z mikrobloga

Mirki, chcielibyście zbudować własne amatorskie mini-kino za ok. 800zł (projektor, soundbar, obsługa hdmi)? Nadające się do oglądania telewizji satelitarnej, filmów i grania na #ps3 i #xbox360 ? Ponad 100 cali z 1.2m. Wszystkie elementy z allegro? Właśnie ukończyłem swoje i wszyscy są pod wrażeniem efektów (przyznam nieskromnie), chętnie podzielę się wiedzą i doświadczeniem.

#budujzwykopem #kino #film
  • 139
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Pomimo głosów, że słuszne konwertery zaczynają się od 200zł


@4r73k: to co kupiłeś to konwerter HDMI -> VGA,

konwertery VGA->HDMI zaczynają się od 150zł ;)
  • Odpowiedz
Mam podobne rozwianie z rzutnikiem z tym, że mój rzutnik ma 6000lm czyli 3x mocniejsza lampa obraz widać i w dzień ale i tak jest mało wyrazisty za dnia i owszem filmy z kompa spoko oglądać, ale to w żaden sposób nie zastąpi TV.

Poza tym taki duży obraz jest nie wygodny do oglądania z tak małej odległości.

Rzutnik trochę hałasuje,a lampa nagrzewa pomieszczenie.

Reasumując fajnie mieć obejrzeć sobie film zamiast iść
  • Odpowiedz
Ja jako ekranu użyłem rolety okiennej białej. Szerokość ciut ponad 2m (więcej mi nie potrzeba, dość mały pokój). Plusy? Nie muszę mieć wolnej ściany, gdy nie potrzebuje to podciągam pod sufit i gitarka. A czemu nie prawdziwy ekran do projektora? Bo roleta wyniosła mnie 70zł, ekran by kosztował 500. :)
  • Odpowiedz
to co kupiłeś to konwerter HDMI -> VGA,


konwertery VGA->HDMI zaczynają się od 150zł ;)

@Dolan: zgadza się, jednak przed zakupem czytałem o takiej konwersji, słuchałem od userów sprzedających projektory bez hdmi, że nie jest proste kupić w pełni działający konwenter HDMI->VGA(cyfrowy na analogowy) w niskich pieniądzach. Doradzano mi jakieś modele (100% działające) za niecałe 200zł, mogę podrzucić linki jak znajdę.

Zaryzykowałem i kupiłem to co podlinkowałem, działa ok, zaraz
  • Odpowiedz
Konwerter VGA -> HDMI, (za 40 zł) + kabel analog 10 m + tani długi kabel HDMI + ten nieszczęsny soundbar pod sufitem. Mimo, że bardzo chciałbym Ci wierzyć, to naprawdę ten zestaw nic wspólnego z jakością nie ma.


@Razis: Mojego oko nie widzi różnicy jak podłącze komputer bezpośrednio 2m kablem VGA (dobrej jakości z monitora komputerowego), a przez konwerter i kabel 10m VGA. Nie mam w zestawie kabla HDMI,
  • Odpowiedz
@4r73k: podobno pomalowanie czarnej ramki wokół ekranu, daje trochę lepszy kontrast i ostrzejsze krawędzie. Skoro masz stałą pozycję i wielkość ekranu, warto by może było pomalować resztę ściany na czarny mat.
  • Odpowiedz
Witam, jestem tu nowy...

Wybaczcie że odkopię temat, mam podobną zachciankę jak kolega, zakupilem wlasnie projektor EMP-400We i chciał bym go podłączyć tak aby bezprzewodowo przesyłać Video do projektora. W tym celu myslę nad zakupem takiego "dongla" ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Chciał bym go podłączyc do łącznika HDMI a łącznik poprzez przejściówkę/konwerter HDMI>VGA (a następnie kablem
  • Odpowiedz