Wpis z mikrobloga

Mirki, chcielibyście zbudować własne amatorskie mini-kino za ok. 800zł (projektor, soundbar, obsługa hdmi)? Nadające się do oglądania telewizji satelitarnej, filmów i grania na #ps3 i #xbox360 ? Ponad 100 cali z 1.2m. Wszystkie elementy z allegro? Właśnie ukończyłem swoje i wszyscy są pod wrażeniem efektów (przyznam nieskromnie), chętnie podzielę się wiedzą i doświadczeniem.

#budujzwykopem #kino #film
  • 139
@4r73k: a jak wygląda kwestia kątów jeśli rzutnik był by na dole? bo myślę sobie czy go nie zamontować w stoliku przed kanapą, ładnie był by schowany a i przewody by się nie majtały bo mam patent na to bo i tak stolik jest podświetlany i ma gniazda sieciowe ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@albert-penrose: projektory zasadniczo się nie psują a lampa jest elementem eksploatacyjnym. zobacz jakie gwarancje dają producenci na nowe lampy. powołanie się na rękojmię raczej tu nie przejdzie i sprzedawca wybroni się w sądzie.

zresztą nawet jakby miał kupować co rok taki projektor (bo sama lampa pewnie droższa) to i tak warto. Klasyczne lampy dają dobre światło i szczerze to żadna mi jeszcze nie wybuchła lub nie padła (nawet jak w trakcie
@BolaMniePlecy: kiedyś tak ludzie przerabiali żarniki ale nie na ksenony tylko na halogeny. problem był z oszukaniem projektora by myślał, że ma fabryczną lampę. Ja sprowadzałem z niemiec do mojego ASKa żarnik 575w bo tam kosztował 20eur (wykorzystywany do oświetlenia scen na koncertach). Ale to było w czasach gdy projektor był dobrem luksusowym a lampy kosztowały 2-3 tysiące.

Teraz olać to, oglądać a w razie czego kupić nową używkę. Ew. kupić
z ok. 2.8m (spod ściany) , jak jest dobra jakość video to raczej nie, chyba, że specjalnie się na tym skupisz to wychwycisz.
@akd: ja ostatnio kupiłem sam ekran za 9k zł (ale nie dla siebie) więc nie masz się czym chwalić... czasami wystarczy mała zmiana nie koniecznie za nie wiadomo ile pieniędzy aby się cieszyć z tego co się ma.
@mietko: są od tego kalkulatory :) wybiera się w nim model projektora i pokazuje jaką możesz odległość uzyskać min/max aby uzyskać ostrość obrazu w każdej z odległości w tym zakresie. Dlatego np projektory który są np w teatrach są KOSMICZNIE drogie bo wyswietlają względnie mały obraz zazwyczaj ale z bardzo dużej odległości więc potrzebny jest projektor z dobrą matrycą, dużą mocą i zajebistym obiektywem Prościej jest uzyskać dobry duzy obraz z