Wpis z mikrobloga

Mirki, chcielibyście zbudować własne amatorskie mini-kino za ok. 800zł (projektor, soundbar, obsługa hdmi)? Nadające się do oglądania telewizji satelitarnej, filmów i grania na #ps3 i #xbox360 ? Ponad 100 cali z 1.2m. Wszystkie elementy z allegro? Właśnie ukończyłem swoje i wszyscy są pod wrażeniem efektów (przyznam nieskromnie), chętnie podzielę się wiedzą i doświadczeniem.

#budujzwykopem #kino #film
  • 139
brawo, fajny pomysł. myślę, że projektor wyrwałeś w świetnej cenie, no i jest WXGA. Jest biurowy i chyba na lcd, a nie kinowy ale przy takiej śmiesznej cenie to nie jest istotne. gdybyś podawał sygnał tylko z kompa (z xbmc) wystarczy wejście VGA, ono jest w stanie obsłużyć i full hd. rozdzielczością hd ready się nie przejmuj.Farba lepsza niż ekran bo się nie zagina :)

Ogólnie zestaw fajny. W tej cenie debeściak
Jak zawsze w takich zabawach - kluczowy jest projektor.

jego rozdzielczość, jego jasność, jego głośność, jego ogniskowa, wejścia.

Trzy pierwsze parametry są kluczowe i kosztują najwiecej... :D
Projektor tragiczny niestety, 1280x800 (WXGA)? w dodatku z takiej odległości. Ekran tez ma badzo duże znaczenie. Równie dobrze mogłeś prześcieradło sobie powiesić, miałbyś podobny efekt co przy tej rolecie.

Sam na kino domowe wydałem już jakieś 8k-9k, a sprzęt nie jest mistrzostwem świata, a raczej z mocno średniej półki.
@4r73k: Nieźle:) Na dniach rozpoczynam podobny projekt. Mam pytanie ws. farby. Czy te 0,9l dało dobry efekt już na dwóch warstwach? Planuję wymalować ekran na ścianie koloru kremowego (płyta regipsowa) o rozmiarze 160-180 cali i zastanawiam się czy jedna puszka styknie.
@4r73k: Dostałeś rok gwarancji na używany projektor, ale to żadna z ich strony łaska. Ustawodawca dla rzeczy używanych przewidział dwuletnią możliwość zareklamowania ustawowo kupionej rzeczy, z możliwością skrócienia jej w umowie kupna-sprzedaży do roku [ale nie mniej]. Każdej - nawet ubrania w ciucholandzie. Jeśli projektor odmówi posłuszeństwa, chociaż w momencie kupna był sprawny i po dokładnych oględzinach nic nie wskazywało, że za chwilę się rozleci, to w ciągu dwóch lat od