Wpis z mikrobloga

Mirki, chcielibyście zbudować własne amatorskie mini-kino za ok. 800zł (projektor, soundbar, obsługa hdmi)? Nadające się do oglądania telewizji satelitarnej, filmów i grania na #ps3 i #xbox360 ? Ponad 100 cali z 1.2m. Wszystkie elementy z allegro? Właśnie ukończyłem swoje i wszyscy są pod wrażeniem efektów (przyznam nieskromnie), chętnie podzielę się wiedzą i doświadczeniem.

#budujzwykopem #kino #film
  • 139
0. Pomieszczenie

Tutaj miałem do dyspozycji pomieszczenie 4x3m, wysokości tylko 210cm. Jedyne co zrobiłem to wymiana materiału w roletach na podgumowane i pomalowanie ściany projekcyjnej(->pkt. 3).

1. Projektor

Epson EB-410WE lub EB-400WE (ciut słabsza lampa)

Ja kupiłem tutaj:

http://allegro.pl/projektor-epson-eb-410we-2000-lm-rok-gwarancji-i4534563914.html (z kuponem) #cebuladeals

Projektor rewelacja, u mnie pracuje w trybie eko, dzięki czemu jest ciszej niż w trybie normalnym, a nie odczuwam praktycznie różnicy w wyglądzie obrazu.

Kolory bardzo fajne, mała możliwośc ustawień
@Artysta89: ogólnie jak oglądać to tylko przy wyciemnieniu albo przy minimalnym świetle (czasem odpalam tą lampkę obok rzutek i jest ok, ma bodaj 10w). Dlatego też zainwestowałem w materiał podgumowany do rolety.