Wpis z mikrobloga

#pytanie" #niebieskiepaski co jest z wami nie tak?

Podróżuję sobie dzisiaj z wielką walizką, ciężką jak diabli. Po jakimś czasie ręce zaczęły mi odmawiać posłuszeństwa i kiedy chciałam wejść do tramwaju po prostu nie mogłam jej unieść. Obracam się - na przystanku z 10 niebieskich przyglądających się jak dziewczyna < 50kg na szpilkach próbuje wtargać walizkę po schodach. No i co? No i stoją i gapią się jak woły.

Krzyczę więc do najbliższego:

-Przepraszam, czy możesz mi pomóc? Nie dam rady sama... Byłabym wdzięczna.

A on dalej patrzy i rzuca tylko:


No #!$%@?. Jeszcze nawet żaden ze stojących wokół nie zaoferował się, że on mi pomoże. W końcu pomogła mi jakaś dziewczyna i udało nam się wnieść walizkę we dwie.

Ja wiem, że nie każdy facet taki jest, ale tak z pół roku temu połowa mirko hejtowała wpis Krystyny Jandy (o tym, że dziś faceci nie są dobrze wychowani) i twierdzili, że wystarczy poprosić. Poprosiłam - i gdzie Ci rycerze?

#truestory ##!$%@? #logikaniebieskichpaskow
  • 266
@Jofridd: Prosta sprawa, faceci są mili tylko jeśli myślą, że mogą liczyć na seks. W innym wypadku (kiedy im się nie podobasz, kiedy wiedzą, że nic z tego) traktują Cię jak powietrze. Zwykłe bardzo młode dziewczyny dopóki nie załapią tego prostego faktu, są anty-feministkami. Jak już załapią i wiedzą, że w praktyce mogą liczyć tylko na siebie, zaczynają dostrzegać na jakie upokorzenia się godziły w imię nie wiadomo czego. Trzymam kciuki.
@Sancho_Pansa: Wiesz, my nie myślimy przez 90% czasu o seksie. O tym czy dany facet nadawałby się na męża albo ojca naszych dzieci - to już prędzej. Niemniej szkoda nam nawet pryszczatych licealistów we flanelowych koszulach, ja się do takich czasem uśmiechnę albo nawet zagadam.
Ja tam zawsze pomagam kobiecie, jesli widze, ze sama sobie nie poradzi (wniesienie wozka do tramwaju, wlozenie duzej walizki na polke w pociagu etc.) i zupelnie mnie nie obchodzi, ze wyjde w czyichs oczach na frajera. Zdarza sie nawet, ze ustapie miejsca w pociagu starszej kobiecie, jak jest zatloczony (trasa Olsztyn - Poznan here), co pewnie w mniemaniu wykopowych #samcowalfa jest juz mega frajerstwem, ale nikt nie pomysli, ze skoro mi ciezko
@Jofridd: Boże, też o tym ostatnio myślałam, a sporo jeżdżę pociągami, więc miałam okazję poobserwować. Ciekawostka - prędzej miejsca w tramwaju ustąpi mi 18-letni dresik, mówiąc: "ależ proszę tu zasiąść, panienko" niż dobrze wyglądający 25-latek, więc określenie "rycerze ortalionu" jest często bardzo adekwatne i nie mam pojęcia, z czego to wynika, może jakiś tajemny kodeks Sebixów. :D

W każdym razie coraz mniej dżentelmenów, coraz więcej egoistów i zwykłych chamów. A niektóre
@Jofridd: Rycerze wymarli. Smoczyce ich wybiły bo wolały zniewieściałych giermków. Brak umiejętności zrobienia sobie głupiej kanapki smoczyce potraktowały jako "coś nieporadnie słodkiego". Zwykłe prostactwo i egoizm pomyliły z pewnością siebie. Lenistwo wzięły za spokój. Agresję i zazdrość za opiekuńczość. W końcu wyhodowały sobie pokolenie rozpieszczonych bab w spodniach i teraz patrząc na świat w którym pełno giermków nie radzących sobie z życiem, liczących że wszystko zrobi za nich dziewczyna czy rodzice
@Jofridd: może trafiłaś na grupę pedałków i bali się że sami nie dźwigną ( ͡° ͜ʖ ͡°)

chociaż wiedząc jak pakuje się moja siostra nawet na dwa dni poza domem to chyba nawet @kamdz miałby czasem problem żeby walizkę podnieść
@Jofridd: Ja kiedys pomoglem, wniosłem walizke do tramwaju, drzwi się zamknęły, po 5 min słysze bileciki do kontroli, i wysiadłem ze 100zł mandatem, a proponowałem 20 zł jak człowiekowi, koniec historii (ale czego się nie robi dla #rozowypasek ( ͡ ͜ʖ ͡) także nie wszyscy
@wyc: Nope. Łódź. W Warszawie raz nie dość, że wynieśli mi walizkę, to jeszcze podali rękę, żebym się nie przewróciła wysiadając z pociągu.


@Jofridd: dobrze ze to napisałas. Ja akurat dzisiaj schodze do metra po schodach, rozmawiając przez telefon i zauważyłem starsza panią z wielka walizka. Przyznam, ze była ciężka. I pomogłem jej wnieść po schodach i jeszcze otworzyłem takie drzwiczki obok bramek.

Także po prostu trafiłaś na prostaków.
@Jofridd: Ja tam zawsze staram się pomagać we wnoszeniu waliz płci żenskiej. Już się przyzwyczaiłem do tego, że napakują tam milion rzeczy, a potem żałują ;-)

Uśmiech i dziękuje jak najbardziej rekompensuje wysiłek fizyczny ;-)

Ale ja wychowałem się w małym mieście (wyprowadzka z Wa-wy w gimnazjum), a tutaj to zupełnie oczywiste, że kobiecie trzeba pomóc nawet jak się gdzieś spieszysz ;-)

Ostatnio o prawie 1 w nocy zmieniałem Pannie koło
@Jofridd: no ja na przykład dziś pomogłem dwóm #rozowypasek wrzucić walizki na półkę w tlk a później specjalnie przyszedłem żeby zdjąć i jeszcze pomoglem wynosić z pociągu. Zby nie było to jeszcze jakiś typ na dworcu odebrał te walizki i pong wysiąść #roznympaskom. No ale one były ładne i miłe
A on dalej patrzy i rzuca tylko:


-Hehe ja już mam dziewczynę.


@Jofridd: Był tu już taki co pisał o jakiejś sytuacji w której dostał odpowiedź w rodzaju "ale ja już mam chłopaka" to były heheszki i w ogole a jak w drugą stronę to już hurr durr logika niebieskich paskow.
@Jofridd: Co to za seksistowski pomysł że facet ma pomagać kobietom? i jeszcze bezczelnie przyjdzie taka i drze mordę że jej żaden nie pomógł, to tak jakbym ja chodził po ulicy i zaczepiał przypadkowe kobiety tekstem "daj mi dupy, przecież jesteś kobietą!" a potem płakał w internetach że żadna nie spełniła swojego kobiecego "obowiązku"
Nope. Łódź. W Warszawie raz nie dość, że wynieśli mi walizkę, to jeszcze podali rękę, żebym się nie przewróciła wysiadając z pociągu.


@Jofridd: No to wszystko jasne... Łódź... :) Ale szczerze to trzeba być kompletnym palantem, żeby nie pomóc kobiecie w takiej sytuacji.

vid related :D
1. Weź walizkę z którą nie jesteś w stanie sobie poradzić.


2. Załóż do tego szpilki, bo przecież w nich najlepiej się dźwiga, idealne buty podróżne.


3. Obwiniaj wszystkich oprócz siebie, za to że sobie z nią nie radzisz i obrażaj się że nie chcieli pomóc jaśnie pani.

Ja rozumiem że jak jest jakaś nieprzewidziana sytuacja to powinno się pomagać. Nawet jak ktoś z własnej głupoty wpadł w taką sytuację to można