Wpis z mikrobloga

Cześć mireczki,

Sytuacja mojego ojca jest naprawdę beznadziejna, leży w szpitalu, co kilka dni/tygodni amputowana jest kolejna część z jego ciała w związku z cukrzycą (ciało się po prostu nie goi, facet jest po trzech zawałach, niedługo może spocząć). W związku z tym, iż jego aparat się rozleciał, kupiłem mu naprawdę dobry telefon, aby mógł obdzwonić całą rodzinę i wszystkich znajomych, pisać mejle, mieć dostęp do wszystkich najświeższych wiadomości. Natomiast do nowego telefonu wymagana jest karta Micro-Sim. Mój ojciec posiada jednego z pierwszych smartfonów (Bada OS here) a jego karta SIM nie była wymieniana od kilku lat w związku z czym nie ma możliwości wycięcia z niej karty Micro-Sim.

Zatelefonowałem na infolinię PLAY (bo z tej sieci korzysta mój ojciec) aby dowiedzieć się, co mogę zrobić w takiej sytuacji, aby zwyczajnie wymienić mojemu ojcu kartę na nową (żadna filozofia, normalnie zajmuje to ok. 5 minut i wszystko zrobione jest na miejscu, bezpłatnie). Tam otrzymałem informację, że wystarczy jakiekolwiek upoważnienie.

Udałem się zatem dnia dzisiejszego do szpitala, telefon ojcu wręczyłem (wzruszył się aż, że taki fajny i docenił gest) i sporządziliśmy upoważnienie, wraz z numerem dowodu osobistego moim i jego, imieniem, nazwiskiem, adresem zamieszkania, numerem telefonu. Wyszedłem ze szpitala i zasuwam do punktu Play oddalonego o kilka kilometrów.

Wchodzę do salonu, czekam w kolejce, w końcu dobijam się do pracownika i informuję, że chciałem wyrobić nową kartę SIM. Przedstawiam mu zaświadczenie, wyjmuję swój dowód osobisty a pracownik do mnie

Musi Pan posiadać upoważnienie wydane przez notariusza.


No to mówię, że telefonowałem do Biura Obsługi Konsultanta Play i dostałem wyraźną informację, że wystarczy JAKIEKOLWIEK upoważnienie. Pracownik odpowiedział:

To niech Panu konsultant z BOKu wyda nową kartę


Wspominam, że mój ojciec leży, jest rozkładany na czynniki pierwsze i możliwe, że ze szpitala wyjdzie, ale w trumnie.

Nie akceptujemy tego typu dokumentów, przez ustawę o ochronie danych osobowych. Niech notariusz przyjdzie do szpitala aby sporządzić upoważnienie.


Ja WTF? Powiedziałem dziękuję i wyszedłem.

Przez tak banalną rzecz mój ojciec jest odcięty od telefonicznych kontaktów z rodziną, przyjaciółmi. Więcej nie zagra w brydża na kurniku i nie napisze mejla. Fajno.

nie #coolstory ale #truestory #prawo i wołam @RzecznikPLAY. Danks.
  • 60
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Nekron: Urzędnik ma podkładkę, spisał moje dane z dowodu, jak coś będzie na mnie ;)

Wiem, że są inne zasady, ale co punkt PLAYa to inne zasady. Sam miałem pare lat temu coś u nich do załatwienia i w 2 "galeriach" oddalonych od siebie o parę kilometrów było inaczej. Oczywiście załatwiłem w tej drugiej ;)
  • Odpowiedz
@Nekron: Jak ktoś chce to i tak spieprzy, ukradnie dowód, podrobi dokumenty, przebierze się za mnie itp

Jak ktoś ma upoważnienie, mój numer dowodu i podrobiony podpis to po prostu pójdę do sądu.

Wiem, że jestem w Polsce, że powinien każdego podejrzewać, że chce mi coś s-------ć, nakręcić ukraść, ale tego nie robie. I bardzo się ciesze, że urzędy mają takie podejście, bo takie powinno być w normalnym kraju. Powiem
  • Odpowiedz
Proponuje kontakt mailowy z BOKiem, jeśli odpisza ze faktycznie można wymienić z takim upowaznieniem pisemnym i ew. Kopia dowodu osobistego, to wtedy udać się z tym ponownie do salonu play. pokazać maila, najlepiej kierownikowi i może wymienia. W Orange coś takiego przechodziło. Ale tam już nie trzeba aktu notarialnego, by wymień kartę sim 8)
  • Odpowiedz
@kaskaderMike: Idź do innego salonu i tam spróbuj.

@Nekron: Wymieniałem już po dwa razy karty SIM w Playu i w T-Mobile, najpierw potrzebowałem ze zwykłego SIM na micro (3 lata temu), a później z micro na nano (2 lata temu) i jako, że umowy nie były na mnie to zawsze dawałem upoważnienie spisane na kartce, nikt mi nie robił problemów.
  • Odpowiedz
@kaskaderMike: potem ktoś Tobie wymieni kartę na lipne upoważnienie i będziesz klnal jak ci przekroczy abonament. I dla informacji - BOK to nie przełożeni konsultantów, tylko studenciaki bez przeszkolenia. Play (i każda inna sieć) wymaga upoważnienia notarialnego, tu chodzi o kasę klientów i nikt nie będzie ryzykował
  • Odpowiedz
@kaskaderMike: bardzo mi przykro z Twojej sytuacji. Niestety, jako pracownik jednej z sieci przyznaje, ze po kilku akcjach dotyczących wymiany kart sim, gdzie ludzie zapierali sie, ze ich bliscy sa w szpitalach, w ciężkiej sytuacji okazywało sie, ze śmiertelnie chore osoby przychodziły chwile późnej do salonu dziękując, ze nikt karty nie wymienił, bo jakaś rodzinna sprzeczka, kłótnia małżonków czy inne gowno uważam, ze upoważnienie notarialne to naprawde dobre i jedyne
  • Odpowiedz
@kaskaderMike: też kiedyś tak zrobiłem z kartą zarejestrowaną na ojca. Odmawiano mi wydania duplikatu przez jakieś 45 minut, ale w końcu gościu był już tak zmęczony moim gadaniem, że to zrobił.
  • Odpowiedz
@Sniezkaberka: Nie, chodzi o to, że w momencie wydawania jej stara karta jest nieważna - w sensie, traci zasięg i jej obowiązki przejmuje nowa karta. Poczta wydłużyła by proces braku aktywności telefonu pewnie do tygodnia.
  • Odpowiedz