Wpis z mikrobloga

@Cypiss:

Miraski #chwalesie


Jestem wolontariuszką i opiekuje się kombatantami AK i NZS. Na zdjęciu ja z panem Januszem Domaszewskim - porucznikiem AK, odznaczonym Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski, nadawanym zasłużonym kombatantom posiadającym Order Wojenny Virtuti
  • Odpowiedz
@Cypiss: Szacunek, dla Ciebie i tej kobiety. Czasami nachodzą mnie refleksje na temat starszych, mijanych na ulicach osób- kim one są, jaka historia kryje się za ich życiem? Czasem pewnie ich życie jest całkiem zwyczajne ale czasem być może starsza pani z prawie pustą siatką wracająca ze sklepu to właśnie były żołnierz AK, cichociemny, który uratował kilka osób i jest bohaterem wojennym od którego osiedlowy Seba może się uczyć tego
  • Odpowiedz
@Wassimir: Jeżeli chodzi o cichociemną to tylko jedna kobieta była w tym elitarnym gronie, a mianowicie generał Elżbieta Zawacka pseudonim "Zo". Małe szanse, żebyś ją spotkał bo zmarła w 2009. Wiem, że chodziło Ci ogólnie o starsze osoby, ale II WŚ to moje hobby i lubię podawać innym informacje. Znam wielu kombatantów i każdy ich życiorys to świetny scenariusz na film akcji. Szczególnie mogę się pochwalić, że poznałem nawet towarzyszkę
  • Odpowiedz