Wpis z mikrobloga

Jednak utwierdzam w sie przekonaniu ze Ubuntu to gowno jak na nim prawidlowo nie chce dzialac klawiatura i mysz na USB(nawet w starym dobrym DSLu na 2.6.12 dzialaja one bez problemu)

A wlasciwie po co w Grubie ten glupi memtest :( Przez niego system mi nie chce sie uruchomic bo configa spieprzylem

PS Sorka za brak poslich znakow ale ta archaiczna wersja SeaMonkey nie chce ustawi ich.

#ubuntu #linx #dsl
  • 9
@sylwke3100: Ja do tego systemu podchodziłem chyba z 10 razy, ogólnie do linuksa, na początku niechcąco usunąłem partycje a byłem na tyle głupi wtedy, że nie wiedziałem, że dane można odzyskać, potem po kilku przygodach z windowsem wracałem na linuksa i tak z jednego systemu na drugi, raz jeden mnie wkurzył, raz drugi. Ale teraz właściwie siędze tylko na ubuntu, zainstalowana najlżejsza powłoka graficzna i pracuje się super od jakiegoś czasu
@simperium: Instalacja na nowo mija sie z celem. Musze uzyskac dostep do dysku (by naprawic config GRUBA) ale akurat dzialajaca plytka z systemem obslugujacym ext4 nie chce przebrnac przez stary DVDik a inne plytki maja tylko obsluge ext2 :(
@sylwke3100: kurcze, ja nie mam żadnych problemów i z klawiaturą usb i z myszą usb, nie wiem z czego to wynika, a próbowałeś inne live cd? Zresztą ,przecież spokojnie z live cd ubuntu dostaniesz się do dysku. Musisz tylko aktywować na live cd konto administratora i z jego poziomu to robić (domyślnie wyłączone jest).
@simperium: Teraz mi się udało odczytać LCD Ubuntu i uruchomiłem system i stwierdzam że ta klawa działa nawet na LCD Ubuntu 11.04 a poza tym działa gdy się ją podłączy po zalogowaniu inaczej psuje kontroler USB (disconnectuje wszystkie urządzenia co są podłączone)