Wpis z mikrobloga

Jak obiecałem tak zrobiłem, będzie wykopwywiad z Jackiem Bartosiakiem. Generalnie przyczyną były różnice zdań w tym znalezisku: http://www.wykop.pl/link/2148270/mec-bartosiak-polska-powinna-trzymac-sie-z-dala-od-konfliktu-na-ukrainie/

Pytania pewnie będą więc o Ukrainę ale jak chcecie to pytajcie o geopolitykę dowolnego regionu świata. Zasada jest prosta, pytania które zgarną najwięcej plusów lądują u naszego gościa. Wstępna liczba pytań to max 15 - nie chcę wysyłać za dużo żeby uniknąć zdawkowych odpowiedzi.

Dla przypomnienia inne nagranie: http://www.wykop.pl/link/2027464/jacek-bartosiak-niemcy-daza-do-sojuszu-z-rosja-i-wypchniecia-usa-z-europy/

Informacje na temat JB: Adwokat, absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, Centrum Prawa Angielskiego i Europejskiego przy Uniwersytecie w Cambrigde oraz Centrum Prawa Amerykańskiego przy Uniwersytecie Floryda. Prowadzi sprawy związane z obrotem nieruchomościami, wielkonakładowymi inwestycjami budowlanymi, specjalizuje się w obsłudze międzynarodowych transakcji handlowych. Wspólnik w kancelarii adwokackiej Barański i Bartosiak. Jest ponadto ekspertem Fundacji Republikańskiej i członkiem Rady Budowy Okrętów. W Narodowym Centrum Studiów Strategicznych zajmuje się analityką związaną z bezpieczeństwem narodowym oraz sprawami międzynarodowymi; na powyższe tematy publikuje i występuje w mediach.

#4konserwy #neuropa #ukraina #wojna #wojsko #geopolityka #ama #knp #ruchnarodowy #rosja
Velati - Jak obiecałem tak zrobiłem, będzie wykopwywiad z Jackiem Bartosiakiem. Gener...

źródło: comment_07jSNHna4TrgNQJPApAIIqmisthKFhoF.jpg

Pobierz
  • 59
Mam nadzieję, że pytania będą bardziej analityczne a nie zdawkowe. Jeżeli ktoś ma więcej niż jedno pytanie to wstawiajcie je osobno, tak żeby było jasne które pytanie zgarnia plusy.
Whatever, kieruję pytanie. Zbigniew Brzeziński w swojej fundamentalnej rozprawie z geopolityki pt. "Wielka szachownica" stworzył kategorię newralgicznych ze strategicznego punktu widzenia państw-sworzni. Ich znaczenie nie wynika z ich potęgi czy ambicji, lecz raczej z ważnego położenia geograficznego i skutków ich potencjalnej niestabilności dla zachowań graczy geostrategicznych. Tymi państwami w Europie były 2 kraje: Ukraina i Turcja. O znaczeniu geopolitycznym Ukrainy możemy jaskrawo przekonać się dziś. Czy Turcja, położona na styku dwu kontynentów
Zawołam jeszcze osoby plusujące wniosek o wywiad @pawelwirtualny @signap @PatologiiZew @popolupo_ @Hiera @andrzej-globus @ediz4 @gangsteris @Zwierzaker @szasznik @MrAltairek @niegramwwowa @willard @Goglez @Lysy_i_slepy @KREM_Z_BROKUL @superbybak @reizen @woodywoodpecker @RomantycznyRoman @tytanos @Geomemnon @Eames @parker0 @konto_urojone @konriiii @WujekRada @kujaw @Dziewczyno @kupuje_bulki_w_almie @JosephK @Askyn @ex-03 @Radioneck @Kashmirr @Biune @mddx @gosvami @asustic

@shadowboxer: Jak będę widział, że przez dłuższy czas nie pojawiają się nowe pytania to kończymy, pewnie jutro wieczorem będzie koniec
Zbigniew Brzeziński w jednym z wywiadów (z lekkim uśmiechem na twarzy) powiedział, że w Chinach odradza się pogląd, że największe straty terytorialne poniesiono na rzecz Rosji, sugerując, że Rosja powinna zwrócić swoją uwagę w kierunku wschodnim. Jak ocenia Pan prawdopodobieństwo konfliktu zbrojnego Rosja-Chiny, w jakim terminie może dojść do konfrontacji między tymi krajami (niekoniecznie militarnej) i czy USA podjęły już w Pana opinii konkretne działania mające na celu sprowokowanie takiego konfliktu?