Wpis z mikrobloga

Po ostatnim wycieku z iClouda, znanym szerzej jako #celebgate i #fappening pojawiło się mnóstwo pseudonaukowych artykułów jak przeciętny Kowalski powinien zabezpieczać się w sieci. W najlepszym razie nic sobą nie wnoszą, w najgorszym razie są błędne. Zdarzają się też artykuły dobre, ale są za to niezrozumiałe dla ww. Kowalskiego.

Piszę o tym, ponieważ temat ma sporo wspólnego z moją pracą i potrafię zrobić poradnik (ew serię, na wzór Banaszka opowiadającego o lotnictwie), które dadzą łatwo przyswajalna wiedzę co zrobić, żeby zminimalizować prawdopodobieństwo włamania się na nasze konta.

Poradnik byłyby kierowany do zwykłego uzytkownika, sysadmini nie znajdą w nim nic dla siebie i stawiałby na rozwiazania, których Kowalski będzie używał - bez p---------a o tym, że hasło powinno mieć trylion znaków specjalnych i ma być zmienione codziennie.

Czy ktoś z Was byłby takim czymś zainteresowany?

W zasadzie nie wiem jak to otagowac: #bezpieczenstwo #it #poradnik #ama #pytanie #internet
  • 49
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@FilozofujacaCalka: Ogólnie jak zabezpieczyć chmurkę gdrive, dropbox etc., szyfrowanie plików, bezpieczeństwo wiadomości e-mail, czy jest możliwość podsłuchania wiadomości wysłanej np. za pośrednictwem facebooka, a jeśli tak to jak zminimalizować ryzyko, może coś o exploitach, keyloggerach...

Takie tam moje propozycje ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Wersja wstępna poszła do Niebezpiecznika oraz Zaufanej Trzeciej Strony. Odpowiedzi od Spider's Web i AntyWeb niestety nie otrzymałem.

Jeżeli mój tekst zostanie zaakceptowany pojawi się jutro.
  • Odpowiedz