Wpis z mikrobloga

Mirki, mam pytanie.

Sytuacja:

Kupiłem samochód z OC do listopada 2014 roku. Ostatnio zadzwoniło do mnie towarzystwo ubezpieczeniowe, że jest zaległa rata do zapłacenia, w związku z czym, mogę zapłacić zaległą składkę i kontyuować OC do listopada, bądź zapłacić za czas korzystania z pojazdu i rozwiązać umowę. Poprzednia właścicielka mówi, że dowiedziała się o długu w momencie gdy informowała towarzystwo ubezpieczeniowe o sprzedaży samochodu (miała samochód 3 miesiące). Czy mogę domagać się zapłaty zaległej raty od poprzedniej właścicieli z racji faktu, że sprzedała samochód z OC ważnym do listopada?

Jestem trochę w dupie, bo wiem, że najłatwiejszym wyjściem by było rozwiązanie umowy, zapłacenie oc za czas w którym korzystałem z pojazdu, tylko nie mam pieniędzy, żeby zapłacić za nową umowę OC, a żeby rozwiązać jedną umowę, muszę zawrzeć nową, prawda?

#samochod #oc #prawo
  • 3
@ripp1337: wiem, że to nielegalne, ale gdybym auto zostawił pod domem, czyli kontrola policji odpada, to czy jest możliwość ukarania mnie? W sensie czy sprawdzają to na bieżąco w jakiejś bazie, czy nie?