Wpis z mikrobloga

Jezu Mirasy, co się #!$%@?ło to nawet nie wiem. Spotkałem się z loszką, której wieki nie widziałem, parę dni temu (takie 6,5/10) i jak zwykle gadka szmatka co i kto robi w życiu i dlaczego. To się oczywiście nachwaliłem, że IT, #programujo, 15k na tydzień i te sprawy... Dzisiaj dostałem od niej wiadomość na twarzoksiążce:

Cześć @Sarpens


mówiłeś ostatnio, że potrafisz kilka rzeczy naprawić w komputerach, więc pomyślałam, że może akurat u mnie też będziesz umiał pomóc. Wiesz, takie mini-wyzwanie dla bohatera (...)

myślę sobie, że to koniec, bo kurdelebele znowu dostanę informację o jakimś programie o ikonce widelca, o którym pierwszy raz słyszę, a na jakimś rzęchu zapchanym toolbarami pamiętającymi ubiegły wiek nie chce się odpalić. Czytam więc dalej z niepokojem:


poszukuję sterownika do kamerki wbudowanej w komputer Asus, bo obraz mam, ale jest do góry nogami obrócony. I sama nie potrafię znaleźć żadnego sterownika, bo nic mi te numerki z wyszukiwarki nie mówią.


Główne informacje to takie:


- Asus K52J


- Windows 7, 32 bit


- kamerka (identyfikator sprzętu)


USB\VID13D3&PID5130&REV1211&MI00


USB\VID13D3&PID5130&MI_00


Mógłbyś znaleźć jakiegoś jednego linka z tym pasującym sterownikiem i mi go przysłać?


Próbowałam już różnych (nieinwazyjnych) sposobów z różnych poradników ale nic nie działa


Informatyk z Help Desku (vel. ja) płakał jak czytał opis. W gardle ścisnęło i człowiek z dumą chciał pomóc damie w takiej potrzebie! Jako #wygryw motzno pomogłem w przeciągu pięciu minut przesyłając po prostu bezpośredni link do odpowiednich sterowników. Wiadomość drukuje i ląduje na honorowej ścianie z różnymi pierdołami.

Jeżeli każdy tak opisywałby swoje problemy ze sprzętem to świat byłby lepszy, głód by zniknął, a Polska stałaby się prawicowym krajem.

#coolstory #helpdesk
  • 23
@PanBulka: Skwituje to sucharkiem:

Spotyka się dwóch informatyków.


- Stary, no wpada do mnie Kaśka, żebym jej lapka naprawił. Wiesz, ta ładna, długonoga. No i zaraz jak weszła to zaczyna mi się rozbierać, mówi, że gorąco, że duszno, te sprawy. Skoro jej gorąco niech się rozbiera, a ja zabieram się za pracę. Już zainstalowałem OEM, a ta mi w samym staniku i gaciach ładuje się na biurko, tuż obok mojego nowego
@Sarpens:Hej Sarpens, szukam cracka do Fifa 15.Wersja reload ver.2.0 , .Aktualny powoduje , że wszyscy zawodnicy są murzynami i każdy wygląda tak samo , wiesz może jak temu zaradzić ?

Plik jest w C://DocumentsandSettings/Windows/Niewchodzic/Zboczone/Gry/Fifa15

Czy może to być wina instalacji gry na dysku systemowym ? Czy może mam czekać na odpowiedniego cracka od Razora?
@mrOlii: Zawsze zaczynam szukania od opisowej części problemu, w tym przypadku było do google'ania: "asus K52J upside down camera" - tutaj to wystarczyło. Jeżeli to nie wystarcza to szukam po identyfikatorze sprzętu poczynając od strony producenta.

@mlg20: Niestety tu nie pomogę. To nowa akcja FIFA - No to racism. Dzięki temu żaden zawodnik nie jest dyskryminowany przez swoją fizyczność. Wszystko teraz musi być poprawne politycznie.

@basssiok: Dopiero 29 września