Wpis z mikrobloga

Dzieci w zerówce mają jedną lekcje angielskiego w tygodniu, i dwie religii w tygodniu. K---a gdzie ja zyje, ze wiecej jest indoktrynacj religijnej bezbronnych umysłów w celu wykształcenia sobie przez kosciół posluszeństwa w przyszlosci, niz nauki języka obcego.
  • 70
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@death070; Trudno polemizować z kimś kto nie potrafi:

wymień jedną zalete nauczania religii


zastanów się, czy na prawdę uważasz, ze religia (chrześcijańska) nie ma żadnego pozytywnego wpływu na człowieka (nie mówię w tym momencie o klerze i całej tej hierarchii) ?
  • Odpowiedz
@death070: Masz prawo do wychowywania swoich dzieci jak chcesz. Jak się troszkę zestarzejesz (dorośniesz emocjonalnie) to nabierzesz dystansu do życia i dopuścisz inne "ideologie".. oby te "prawilne" xD
  • Odpowiedz
@chapeaunoir: trudno mi dyskutować, bo ani ze mnie super "etyk" ani super "chrześcijanin" ale wypowiadanie takich kategorycznych sądów "że pod każdym względem", mało przekonywujące...
  • Odpowiedz
@homofob: Na jakiej podstawie twierdzisz ze jestem niedojrzaly emocjonalnie? i ze kiedykolwiek bede dopuszczal ideologie? Operujesz ogólnikami i wlasnymi osądami z d--y wziętymi, któe mnie nie obchodza
  • Odpowiedz
@death070:

Na jakiej podstawie twierdzisz ze jestem niedojrzały emocjonalnie? <


Po prostu odnoszę takie wrażenie... zwykła, subiektywna ocena, do której mam prawo
  • Odpowiedz
@death070:

katecheza jest przedmiotem obowiązkowym w Niemczech, Austrii, Szwecji, Słowacji, Belgii, Bułgarii oraz na Cyprze


Oczywiście w części tych krajów dano uczniom możliwość uczęszczania na jakiś zamiennik religii, nie jest to jednak normą. I tak na przykład możliwości na skorzystanie z etyki, czy też innego tego typu przedmiotu nie mają uczniowie w Austrii, Grecji, Malcie, a także w Szwecji i na
  • Odpowiedz
Wypowiem się jako ten którego zdanie zazwyczaj się nie liczy.

Moi rodzice są strasznie religijni tak samo jak cała rodzina.

Kiedy chodziłem do przedszkola wierzyłem w boga i przez moją matkę odmawiałem codziennie pacierz itp.

W
  • Odpowiedz
Ja w klasach 1-3 zapisałabym dziecko na religię bo jednak te historie o Arce Noego itp. są istotne w naszej kulturze i nie trzeba w nie wierzyć a wypada znać, żeby potem rozumieć pewne konteksty kulturowe i symbole i mieć ogólne pojęcie o świecie.


@Krolowa_MLWP: No i przy okazji dziecko musiałoby się zachowywać jakby było wierzące ;)
  • Odpowiedz
@death070: W II i III gimbazie miałem po jednej fizyce, bioli, chemii i gegrze, a religie jak zwykle po 2. No śmieszne jak nic. Tym bardziej w 3 klasie, przed testami. Zdajesz na mat-geo, mat-fiz, biol-chem czy rel-WF?
  • Odpowiedz