Wpis z mikrobloga

Dzieci w zerówce mają jedną lekcje angielskiego w tygodniu, i dwie religii w tygodniu. K---a gdzie ja zyje, ze wiecej jest indoktrynacj religijnej bezbronnych umysłów w celu wykształcenia sobie przez kosciół posluszeństwa w przyszlosci, niz nauki języka obcego.
  • 70
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jak sądzisz ze religia jakkolwiek wplywa na to ze czlowiek jest uczciwszy to masz order usmiechu za naiwnosc.


nasiąkają tresciami których są potem w jakis tam sposób niewolnikami. Wytwarza sie mechanizm ze religia to jest cos wartosciowego skoro jest ,,nauczana'' w szkole która w rozumie dzieciaka jest mądrą instytucją


@death070: Czyli wg Ciebie lekcje religii nie mogą wpływać na to, że człowiek jest uczciwy, ale wpaja mu się wiarę i
  • Odpowiedz
@death070: Na angielskim w zerówce dowiedziałem się, że polska krowa to robi "muuuuu", a angielska to jakoś inaczej. Takie głupoty były przekazywane. Angielski w szkole to kpina, efektywność leży.

1. Patrzymy do rozporządzenia MEN o ramowych planach nauczania.

2. Od pierwszej klasy podstawówki do ostatniej klasy liceum mamy 1380 godzin lekcyjnych z angielskiego, czyli 1035 godzin
  • Odpowiedz
@omar_is_coming: dlaczego ma niby wypisywać dziecko z przedszkola? Dlaczego religia ma blokować przedszkole dla jego dziecka?

Zresztą tu mowa o zerówkach w szkołach publicznych a nie prywatnych placówkach.

Jak wprowadzą obowiązkową nauke Islamu lub nauke stosunków homoseksualnych to też będzie bronic tych zajęć prawaczki?

  • Odpowiedz
@chapeaunoir: Wypisanie dziecka z religii, nie zrobi z niego odmieńca, dzieci nie postrzegają tak płytko rzeczywistości, tylko dorośli.

Jak rodzice boją się wypisać dziecko, bo "co ludzi powiedzą" to jest mi ich żal. Naprawdę żal. To świadczy o jakiejś niesamodzielności umysłowej. Nawet nie wiem jak to nazwać.

Zgadzam się, że religia powinna być ostatnią/pierwszą lekcją, żeby dzieci, które nie chodzą mogły iść do domu.

Ja w klasach 1-3 zapisałabym dziecko
  • Odpowiedz
@Krolowa_MLWP:

Wypisanie dziecka z religii, nie zrobi z niego odmieńca, dzieci nie postrzegają tak płytko rzeczywistości, tylko dorośli.


Tak i milion pytań od każdego z rówieśników "a dlaczego nie chodzisz" "a po co" "nie boisz się diabełka" itd. Wypisanie dziecka z religii jest problematyczne i uciążliwe dla 6latka, nie okłamuj
  • Odpowiedz
@chapeaunoir: Nie jest problematyczne dla 6 latka jak mu wytłumaczysz czemu nie chodzi. Ja pamiętam, że u mnie jedna osoba nie chodziła i nie było problemu żadnego.

Poza tym w klasach 1-3 raczej opowiada się dzieciom historie z Biblii, kolorują obrazki i tłumaczenie, że jest diabełek i aniołek ma za zadanie zobrazowanie dobra i zła? Przecież wiadomo, że jego światopogląd nie zostanie ukształtowany jedynie przez lekcje religii, możesz nie wysyłać
  • Odpowiedz
@Krolowa_MLWP:

Nie jest problematyczne dla 6 latka jak mu wytłumaczysz czemu nie chodzi.


Wątpię abyś wiedziała jak czuję się 6latek. Większość dzieci w tym wieku bardzo przeżywa rozstanie z mamą a co dopiero jakieś wykluczenie z zajęć, przez które musi siedzieć sam w oddzielnej
  • Odpowiedz
@chapeaunoir: Skoro uważasz, że Twoje dziecko źle zniesie wypisanie z religii i będzie przez to wykluczone to nie wypisuj. Nikt Ci nie każe. Czemu chcesz zabraniać dziecku chodzić na religię jak samo chce?

Mi nie przeszkadzałoby, że w szkole nie ma religii, albo jest po lekcjach. I też jakoś specjalnie mi nie przeszkadza, że jest. Tak jak pisałam w tych najmłodszych klasach dzieci katechetka opowiada historie o Adamie i Ewie,
  • Odpowiedz
Skoro uważasz, że Twoje dziecko źle zniesie wypisanie z religii i będzie przez to wykluczone to nie wypisuj. Nikt Ci nie każe. Czemu chcesz zabraniać dziecku chodzić na religię jak samo chce?


@Krolowa_MLWP: wtf. Co za bzdura. Cały czas się pytam: Dlaczego religia jest w szkole?

Cały czas omijasz te pytanie i boisz się przyznać, że po prostu opowiadasz głupoty na siłę chcące udowodnić jak to bardzo religia w szkole jest potrzebna... Pytam się jeszcze raz dlaczego moje dziecko ma być obowiązkowo zapisane na lekcje religii wybranej wiary? Jak w twojej okolicy, zaczną nauczać Islamu i zapiszą na nie Twoje dziecko to też będziesz sobie gadała "skoro chce to niech chodzi na lekcje i uczy się, że mordowanie cieszy
  • Odpowiedz