Wpis z mikrobloga

#lewackalogika #wyprawykrzyzowe

1. pluj na KK i głoś wszem i wobec, że wyprawy krzyżowe są wielkim grzechem KK, za które powinien przez wieki przepraszać.

2. obawiaj się rosnącego w siłę państwa islamskiego, islamizacji europy, pochwalaj pomysły interwencji zbrojnej tamże w celu wyeliminowania zagrożenia.

Ech, #neuropa i #ateizm, lada moment będziecie wniebogłosy wychwalać współczesne wyprawy krzyżowe i bić pokłony armiom powracających z tamtych terenów, jak tylko chłód miecza Mahometa na gardziołku poczujecie.

DW: #bekazlewactwa #4konserwy
  • 18
@Aleksander_Newski: No taka prawda:

W maju 1212 roku król Francji Filip II August odprawiał sądy w Saint-Denis. Wtedy to zjawił się przed nim dwunastoletni pastuszek Stefan z Cloyes. Poinformował on króla, że Jezus Chrystus objawił się mu i wręczył mu list, w którym upoważnił go do zorganizowania krucjaty do Ziemi Świętej.
1. pluj na KK i głoś wszem i wobec, że wyprawy krzyżowe są wielkim grzechem KK, za które powinien przez wieki przepraszać.


2. obawiaj się rosnącego w siłę państwa islamskiego, islamizacji europy, pochwalaj pomysły interwencji zbrojnej tamże w celu wyeliminowania zagrożenia.

@franekfm: tak z ciekawości - bo zawsze mnie to fascynuje w takich wpisach - mamy gdzieś pod ręką taką osobę, która spełnia te warunki i wygłosiła takie poglądy?
o widzę, że boli, trudno nie mój problem


@franekfm: ale co Cię boli? :)

Przecież to zaczyna być śmieszne. Co chwila ktoś na mikro pisze "ojej ale śmieszni są ludzie którzy A i którzy B" - przy czym jak się tak rozejrzeć w lewo i rozejrzeć w prawo to okazuje się, że trudno do większości takich wpisów przyporządkować jakieś konkretne wypowiedzi jakiś konkretnych ludzi.

Masz więc gdzieś pod ręką kogoś takiego,
@Jack_Donaghy: nie jestem od spełniania Twoich pobożnych zachcianek.

żebyśmy mogli


o widzę, że Pan ma zawyżone poczucie wartości.

Kim Ty dla mnie jesteś, żebym spełniał Twoje widzimisię?

Otóż, dla mnie jesteś nikim, zero szacunku u mnie masz, jak sobie na niego zapracujesz to pogadamy normalnie. A póki co to Twoje "żądania" są żałosne.

Pretensjonalne podejście => emotechniki => normalnie, jak w przedszkolu
@grzegorz-zielinski: Skoro skopiowałeś cytat z wiki nie rozumiem, czemu pominąłeś fakt, że król po zwołaniu narady wyśmiał ten pomysł i kazał się rozejść jej uczestnikom? Nikt w takim razie chyba jednak nie wysyłał dzieci do odbicia Jerozolimy.

Powszechna świadomość o tzw krucjacie dziecięcej, tak jak i większość świadomości na temat epoki bierze się dziś albo z bardzo nieprzychylnie nastawionych wobec niej ludzi renesansu. Albo bezmyślnie ideologizujących romantyków. Oba obrazy są często
Nikt w takim razie chyba jednak nie wysyłał dzieci do odbicia Jerozolimy.


@Aleksander_Newski: same tam poszły za słowami proroka Jezusa Chrystusa. Byli tam też dorośli (w tym księża) także ktoś z nich musiał stwierdzić, że to naprawdę świetny pomysł.

Czy nie można obwinić KK, organizacji, która szerzyła wiarę w Jezusa Chrystusa o to, że ktoś z mózgiem spranym przez jego reprezentantów źle odebrał intencję? Czy KK nie organizowało Krucjat i ich
Czy nie można obwinić KK, organizacji, która szerzyła wiarę w Jezusa Chrystusa o to, że ktoś z mózgiem spranym przez jego reprezentantów źle odebrał intencję?


@grzegorz-zielinski: Pisałem już wyżej czym w istocie dla dużej części członków była ta tzw "krucjata". Co do reszty - nie ma sensu próbować zrozumieć człowieka żyjącego prawie 1000 lat temu przez pryzmat człowieka żyjącego dzisiaj, bo to do niczego sensownego nie doprowadza.

Czy KK nie organizowało