Wpis z mikrobloga

Mirki, kogo odrzuca "Witam" na początku maila? Tylko mnie?

Czy tylko mi,"witam" w mailu kojarzy się z absolwentem płatnych studiów typu zarządzanie i grillowanie, oraz ze źle dobranym, za szerokim, błyszczącym krawatem i równie błyszczącym wymiętym garniakiem?

#pytaniedoeksperta
  • 165
  • Odpowiedz
@Tichy: #firstworldproblems

Wysłałem już w życiu chyba setki mniej lub bardziej oficjalnych maili i z reguły jak się bawiłem w "Szanowny Panie" i "Z poważaniem", to dostawałem odpowiedź napisaną bez nawet żadnego "Cześć #!$%@?", z podpisem inicjałami (jak pisałem maile do doktorów i profesorów, to taką odpowiedź dostawałem w 99% przypadków). Prawda jest taka, mail to nie jest normalny list i praktycznie nikt go tak nie traktuje.

Teraz
  • Odpowiedz
@Tichy: Z jednej strony ja sam nie używam już "witam" i "pozdrawiam", a "Szanowni Państwo"/"dzień dobry" i z "uszanowaniem" - ale przestało mi to przeszkadzać. Po kiego grzyba się przejmować takimi pierdołami, życie jest za krótkie na przejmowanie się. W perspektywie śmierci wszystko jest śmieszne i nie warte [za małymi wyjątkami] nerwów. Amen.
  • Odpowiedz
Nawet do moich studentów piszę Szanowny Panie/Pani i uważam to za oznakę szacunku dla drugiej strony. Tu dowiaduję się, że mam kompleksy, ból dupy, a nawet wykazuję "polaczkowatość".
  • Odpowiedz
@Tichy: Nie znoszę witania. Namiętnie w mailach wita mnie mój szef, na żywo zresztą też. Ja zawsze dzieńdobruję, tudzież wieczoróję. Pisemnie i na gębę.
  • Odpowiedz
@Tichy: Też nie lubię, jak piszę oficjalnie, a ktoś odpowiada mi jak typowy Mati robiąc mnóstwo błędów.

"Czy mógłbym prosić o podanie mi..."

"Możesz."

A najbardziej nienawidzę, jak ktoś pisze "ty" z małej litery...
  • Odpowiedz
@Tichy: a jak do Ciebie pisać? Dzień dobry? Mail powinien być konkretny i jasny a obecnie dużo ludzi nie ma czasu na wysublimowane uprzejmości. Witam jest jak najbardziej poprawne i pokazuje chłodne i profesjonalne podejście do nieznanej osoby.
  • Odpowiedz
@Tichy: Witam, jestem "godnym" studentem, w sumie już końcówka. Nawet pracuje w zawodzie ( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡º ͜ʖ͡º) Na co dzień muszę pisać mejle do swoich pacjentów lub osób, z którymi współpracuje. Bardzo często zaczynam mejla od ów "witam" i nie widzę w tym nic złego... mało tego, przy dużej ilości wysyłanych i odebranych mejli raczej się na to nie
  • Odpowiedz
@eXcore: Co do poziomu neutralności to te zwroty faktycznie przyjęły się, jako zbliżone. Ja jednak nie mogę znieść tego, że 'Witam' jest #!$%@? nielogiczne. Bo co:

Witam na twojej własnej skrzynce mailowej,


bardzo się #!$%@? cieszę, że Tu jesteś, czuj się jak u siebie w
  • Odpowiedz
@Risorius: chyba ktoś tu jest analfabetą. Niech tam. Dla mnie, do swoich pacjentów możesz pisac nawet "strzałka" twoja sprawa, twoi pacjenci.
  • Odpowiedz
@pullsar: Nie, po prostu byłem ciekaw jak bardzo jestem niedzisiejszy i czy tylko mnie to drażni. W realu studentów nie poprawiam i jak najbardziej odpisuję na takie maile.
  • Odpowiedz
  • 1
@Tichy: Tylko dzien dobry.

Witam to forma jaka zwracac sie moze szef do podwladnego albo gospodarz do gosci, ale sebixy z gimby co se wysylaja maile z golymi dupami tego nie wiedza.
  • Odpowiedz