Wpis z mikrobloga

Mirki, kogo odrzuca "Witam" na początku maila? Tylko mnie?

Czy tylko mi,"witam" w mailu kojarzy się z absolwentem płatnych studiów typu zarządzanie i grillowanie, oraz ze źle dobranym, za szerokim, błyszczącym krawatem i równie błyszczącym wymiętym garniakiem?

#pytaniedoeksperta
  • 165
  • Odpowiedz
@Tichy: Nie wiem co ludzie się tak #!$%@? ostatnio tego słowa "witam". Bardzo fajne, w miarę neutralne słowo. Nie widzę nic złego w tym żeby używać go w mailach czy przy spotkaniach z ludźmi.

NO ALE PRZECIEŻ NIE PASUJE BO W GAZECIE PISALI ŻE NIE WYPADA!!!
  • Odpowiedz
#!$%@? #!$%@?.

Witam na początku jest optymalne i uniwersalne jeżeli piszesz czy to do kobiety, meżczyzny, szefa, kumpla, jednej osoby czy wielu. Tak samo jak w anglojezycznej korespondencji "Hello" lub Hi jak już możesz sobie na to pozwolić.
  • Odpowiedz
@Tichy: Ja w zależności od tego, do kogo piszę, często staram się dodawać "serdecznie", czyli "witam serdecznie" ALBO "Pozdrawiam serdecznie".

Często zaczynam maile od "witam", za to o wiele bardziej irytuje mnie kończenie maila zwrotem "Z poważaniem..." bo kojarzy mi się to z frazeologizmem "mieć kogoś w poważaniu". O wiele lepiej brzmi "Z wyrazami szacunku..." i tak kończę co bardziej oficjalne maile.
  • Odpowiedz
Mirki, kogo odrzuca "Witam" na początku maila? Tylko mnie?


Czy tylko mi,"witam" w mailu kojarzy się z absolwentem płatnych studiów typu zarządzanie i grillowanie, oraz ze źle dobranym, za szerokim, błyszczącym krawatem i równie błyszczącym wymiętym garniakiem?

@Tichy: Nie odrzuca. Najbardziej w rozmowach za to wkurza mnie HEJ-PA!
  • Odpowiedz
elegancką i neutralną formą zwrócenia się do adresata o wyższej randze (np. przedstawiciela instytucji) jest forma pochodząca z tzw. korespondencji „papierowej”: Szanowny Panie, Szanowna Pani, Szanowni Państwo.

można tak rozpocząć e-maila skierowanego zarówno do osoby prywatnej, z którą jesteśmy w relacji na pan, pani, jak i do kogoś, z kim jesteśmy w relacji służbowej, a także do osoby, do której zwracamy się w tej formie po raz pierwszy.

w zależności od przyjętych
  • Odpowiedz