Wpis z mikrobloga

Normalnie mam dylemat ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Rose właśnie przeceniło swoje rowery, niby 10%, ale zawsze coś, 100 ojro mniej.

Pierwszy dylemat to nadal rozmiar: 27,5 vs. 29er (pic related). Części mają te same, cena taka sama, więc kwestia tego co może być wygodniejsze w terenie. Druga sprawa to rozmiar ramy: do mojej nogi sugerują rozmiar M, ale... długość mojej nogi akurat jest dolną granicą tego rozmiaru, czyli rama mogłaby być za duża ;_;

Ale największy dylemat to czy kupować teraz z wysyłką do PL. Będę mieć rower na urlop, czyli na jakieś 2,5 tygodnia z czego pewnie 10 dni jazdy. A później albo zostawię go w Polsce do czasu powrotu z emigracji albo wyślę do UK (co w sumie nie ma większego sensu, bo tutaj nie ma tras na MTB, a szosa stoi w pokoju). Jeśli nie kupię i wytrzymam do marca to jest szansa, że nic z wyprzedaży nie zostanie (albo zostaną rozmiary L i XL).

I co ja mam robić mireczki #rower'owe?

A, ktoś tu jeździ na eggbeater? Warto zamiast sprzętu wędkarskiego? #wspodnicywspd

TL;DR

wspodnicynamtb - Normalnie mam dylemat ( ͡° ʖ̯ ͡°) 

Rose właśnie przeceniło swoje ro...

źródło: comment_meDufsbdB6gKOVRcrIVTc8pcBJOBStSs.jpg

Pobierz
  • 23
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Aureli: Na XC ścigają się na 29. Poza tym każde MTB jest w teren. Sterowność może być gorsza, dlatego pewnie wezmę 27,5.

@focer: Miałam 26, więc nie wiem jak się jeździ na innych ;_; Mój przełaj jest prawilną szosą.
  • Odpowiedz
Czemu mniej trwałe?


@wspodnicynamtb: Pewnie wieksze obciążenie elementów. Mi się udało w trzech kompletach doprowadzić do ruszania się pedału w bok na osi, a w jednym pękłem sprężynę.
  • Odpowiedz
  • 0
@wspodnicynamtb: Ale różnica jest ogromna ja się przesiadłem z MTB 26 na Crossa 28 i jeśli chodzi o zwrotność różnica jest ogromna. Nie wyobrażam sobie Crossem szaleć po lesie.
  • Odpowiedz
@NuGuns: W sam raz, 4k chcę wydać!

@rmikke: Dobrze wiedzieć. Może zostanę przy wędkarskim.

@Aureli: Ale często jest to też kwestia przyzwyczajenia. Jak po jakimś czasie na szosie wsiadłam na MTB 26 to nie rozumiałam jak mogłam jeździć na takich małych kółeczkach.
  • Odpowiedz
@wspodnicynamtb: to będzie super rower, Rose wymiata :D

Ja bym brał 29. Mnóstwo osób na tym jeździ i prawie każdy chwali. Taki rower wybacza znacznie wiecej i chwalą je głównie kobiety, bo na zjazdach mogą dzięki temu pewniej jechać. Problemem mogą być jedynie bardzo ciasne zakręty w terenie, jakieś agrafki, ale to rzadkość i i tak raczej po takim czymś nie jeździsz.
  • Odpowiedz