Wpis z mikrobloga

Ej mirki bylibyście zainteresowani AMA z operatorem kombajnu? Mam wieloletnie doświadczenie, jeździłem bizonami ( ͡ ͜ʖ ͡), Claasami Dominator i obecnie od roku wożę się nowym Tucano 430(Pic related). Jako potwierdzenie mogę wrzucić filmiki jak młócę rzepak tego roku.

#ama #amatraktor #amapropozycja #traktorboners #kombajnboners
RolnikSamWdolinie - Ej mirki bylibyście zainteresowani AMA z operatorem kombajnu? Mam...

źródło: comment_uIUdmlw4a3ucxio1pacNTRFegf8dqzRs.jpg

Pobierz
  • 37
@RolnikSamWdolinie: z racji stodiow zasade działania i schematy kombajaja muszę mieć w małym palcu chociaż to nie moja spec. Jestem ciekawa głównie jak wygląda to od strony praktycznej a pytam, bo mam szanse zrobienia kursu dla kombajnistów za friko i zastanawiam się czy skorzystać.. Teraz nic konkretnego nie przychodzi mi do głowy, pewnie pytań będizie więcej gdy już zobacze na żywo jak to wygląda. Mogłabym wrócić do tematu za jakiś czas
@popiolka: Jak najbardziej ;) pisz a postaram Ci się obrazowo odpowiedzieć :) Generalnie zasada jest taka: Zboże jest koszone hederem, wpada do młocarni gdzie kręcący bęben oddziela ziarno od słomy. Dalej słoma leci na takie podskakujące klawisze - wytrząsacze gdzie jeszcze jest wytelepywane ziarno ze słomy a potem słoma wylatuje. Oddzielone wczesniej ziarno leci wraz z plewami i innymi śmieciami na sita/rafy i tam jest czyszczone z syfu i trafia do