Wpis z mikrobloga

na kursach uczą, że rondo jest skrzyżowaniem (o ruchu okrężnym) i jak na każdym skrzyżowaniu kiedy skręcasz w lewo powinno wrzucać się lewy kierunkowskaz.


@czarnakrowawkropkibordo: Ale na rondzie nigdy nie skręcasz w lewo, wszystkie skręty wykonujesz w prawo. Gdybyś miał drogę wyglądającą jak rondo, ale nie zamkniętą (czyli taką podkowę ze zjazdami załóżmy), to też byś wrzucał lewy kierunek?

Mnie na kursie uczyli, że używanie lewego kierunkowskazu na rondzie to
  • Odpowiedz
@olesiu: nie chce mi się wszystkiego czytać, więc odpowiem tylko Tobie. Wrzucanie kierunkowskazu ma sens. Jeżeli chcę skręcić w lewo lub zawrócić wrzucam lewy kierunkowskaz, przy jeździe prosto tego nie robię. Po co? A no po to, żeby ten który stoi z drugiej strony ronda wiedział, gdzie jadę. Sprawdza to się na małych rondach, gdzie wszystko dzieje się dosyć szybko. Przyspiesza to ruch, a jedyny problem jest w tym, że
  • Odpowiedz
@olesiu: a co to ma do rzeczy z kim jeżdżę? Z tego co widziałem wyżej to zostałeś zaorany, więc może faktycznie nie pisz tych głupot więcej, no ale widzę, że z Gdańska jesteś, więc jakikolwiek przejaw kultury na drodze uważasz za bycie podludziem, sam tak nie robię, ale tym bardziej jestem daleki od stwierdzenia, że ktoś jest idiotą bo coś takiego zrobił. Ty masz prawo ile? 3 miesiące, ze się
  • Odpowiedz
#!$%@? co za typ. Dla mnie jest to bardzo pomocne jak jakas #!$%@? na rondzie dwupasmowym jedzie prawym pasem w lewo i wrzuci chociaz ten kierunek. Wtedy ja jadac wewnetrznym pasem prosto wiem, ze musze goscia przepuscic i dopiero moge zjechac. A tak to sie czaje na wewnetrznym, bo mnostwo osob jezdzi zewnetrznym pasem w lewo bez kierunku. Sama jazda prawym pasem w lewo powinna byc karana ale prawo oczywiscie nie nadaza.
  • Odpowiedz
@olesiu: bez różnicy. Rondo to rondo. Skoro wg mnie na rondzie dwupasmowym powinno się używać kierunkowskazu, to również i na jednopasmowym nie zaszkodzi. Nie widzę tu problemu. Gorsze są fiuty co nie sygnalizują zjazdu z ronda. I to jest najbardziej denerwujące.
  • Odpowiedz
  • 0
@marc1nek: o tych wacławach masz w


Na dwupasmowych ma to sens bo zmieniasz pas ruchu (jesli musisz), na zwykłym rondzie po prostu jedziesz jednym pasem (wiec kierunek zbędny i niepotrzebny). Ważne aby włączać prawy kierunek. Lewy w niczym nie ułatwi.
  • Odpowiedz
@olesiu: w uk byś #!$%@?ł się na pierwszym mini rondzie, bez używania kierunków, a już przy skręcie w prawo na pewno. Uważam, ten system za najlepszy - dzielisz rondo na godziny i każdy wie gdzie jedziesz i jak. (Tak jak normalnie kierunków, prawie nie używają na małych ulicach, na rondach każdy się pilnuje by w kogoś nie wjechać). Prosty system i wszystko wiadomo :)
Wapniak - @olesiu: w uk byś #!$%@?ł się na pierwszym mini rondzie, bez używania kieru...

źródło: comment_q1B7wuyOSW5px5xNqFjJVczKWsyboPvF.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@olesiu: zasada ta sama, na 1/2/3/4 pasach, nie wrzucisz kierunku a będziesz chciał skręcisz to masz szanse na gonga od osoby jadącej z przodu. Szczególnie, że tu mnóstwo mini rond - na, których domyślnie bez kierunku jedziesz prosto, przy skręcie dopiero robi za rondo.

@instalacja: Nie wiem jak to w pl wygląda - nigdy nie jeździłem jako kierowca. Tylko opisuje system jaki tu jest - i wydaje mi
  • Odpowiedz
@olesiu: To jest kwestia kultury na drodze, a nie przepisów. Wrzucając lewy kierunek, daję znać temu za mną, że będę na bank skręcał i może sobie przycisnąć i mnie wyprzedzić zewnętrznym pasem, jeśli jedzie prosto. Tak samo daje to znać ludziom wjeżdżającym przeciwnym wjazdem, że na bank będę przecinał ich pas, chociaż jeszcze mam kawałek i nie mają po co się czaić i gazować na siłę.
  • Odpowiedz