Wpis z mikrobloga

@albert107:

Problem z włączeniem prawego kierunku przy zjeździe z ronda jest taki że niektórzy niedzielni kierowcy tego nie robią, tzn objadą rondo bez kierunku i zjadą też bez niego.

Jak masz lewy to jest to dodatkowa informacja dla wszystkich, twoje manewry są bardziej
  • Odpowiedz
Przed wjazdem na skrzyzowanie powinnismy wiedziec, gdzie chcemy wyjechac. Na przedostatnim wyjezdzie jestesmy zobowiazani wlaczyc kierunek prawy, poniewaz zmieniamy iierunek ruchu. Jezeli skrecamy w lewo na skrzyzowaniu przed skrzyzowaniem wlaczamy kierunek lewy i na ostatnim zjezdzie przebijamy na prawy.

  • Odpowiedz
  • 0
@crazy_drummero: kurde to sory za dubla ale chociaż mozna pokisnąć z ludzi :D szczególnie z tych pulsujących, ze nie znam kodeksu drogowego :D a w kodeksie nic o tym nie ma xD
  • Odpowiedz
Co ciekawe mój kolega dostał opieprz od egzaminatora za wrzucenie lewego migacza przed rondem z zamiarem zawrócenia. Miasto Jastrzębie Zdrój 2009. A mnie osobiście nikt nigdy tak nie uczył jeździć.
  • Odpowiedz
@olesiu: lewy czasem sie przydaje bo czasem ktoś może nie zauważyć jak prawy wrzucasz i bedzie myśleć ze dalej jedziesz na rondzie a jak lewy Ci miga i nagle przestaje bo zrzuca na prawy to odrazu facet starrtuje czyli no poprostu szybciej ruch sie odbywa
  • Odpowiedz
Mnie uczono, żeby nie włączać kierunkowskazu lewego przed rondem. Na pierwszym egzaminie zostałem #!$%@? przez egzaminatora, że się wrzuca, a na drugim że nie ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@olesiu: Jak dla mnie można włączać lewy na rondzie skręcając w lewo, ale nie dlatego, że skręca się w lewo, tylko dlatego, że jeśli rondo ma dwa pasy, to zwykle jeśli chce się zjechać 3-4 zjazdjem, zmienia się na pas na lewy (= wewnętrzny). I tylko dlatego. Nikt nie patrzy i nie zapamiętuje od momentu wjazdu kto gdzie skręca, a sens ma wyłącznie sygnalizowanie wyjazdu z ronda. Jak ktoś ma
  • Odpowiedz
@olesiu: sam jesteś #podludz i #janusz. Jak masz dwa pasy i widzisz kolesia, który włączył kierunkowskaz, wiesz, że możesz smignac w zjazd, który on ominie, bo jedzie dalej, lol.

Edit : na szczęście wiele osób ci już to powiedziało, w tym co najmniej dwie kobiety.
  • Odpowiedz
Problem z włączeniem prawego kierunku przy zjeździe z ronda jest taki że niektórzy niedzielni kierowcy tego nie robią, tzn objadą rondo bez kierunku i zjadą też bez niego.


Jak masz lewy to jest to dodatkowa informacja dla wszystkich, twoje manewry są bardziej czytelne.

@Cherbata: Dla mnie bardziej czytelne jest to, że jeśli ktoś nie włączył kierunkowskazu to objeżdża rondo, a jak wbija prawy kierunkowskaz, to zjeżdża w zakręt i tego
  • Odpowiedz
@olesiu: W województwie śląskim nikt lub prawie nikt nie wrzuca lewego, chyba że jest więcej pasów. Mnie też wyraźnie uczył instruktor, by traktować rondo jako drogę z kilkoma zjazdami.
  • Odpowiedz