Wpis z mikrobloga

#xampp #webdev

mam jakas tam stronke i mam xampp z ustawieniami domyslnymi. No i mam katalog img a tam podkatalogi i pliki zdjec, no to mam stronke galeria.html i tam mam galerie. No i tutaj dziwna sprawa, jedne mi dziaja z jednych katalogow zdjecia, a z drugich nic a nic, czasami pomagalo zapisanie zdjecia jeszcze raz i zmiana nazwy. Ale jak odpale strone bez tego serwera, tylko normalnie to wszystko smiga tak jak powinno, wiec sciezki do zdjec sie zgadzaja etc. Ktos wie o co lata? i jak to naprawic, aby odswiezal xampp ten katalog i mial dostep do nowych zdjec? bo to w sumie nowych katalogow nie widzi oprocz 3 pierwszych ktore dodalem :/
  • 25
@MWittmann: galeria uzywa jquery/fotorama zalezy jaka klikne, sa ladowane inne zdjecia, jak mowie dziala wszyskto jak zrobie prawy klik otworz w firefox

lecz pracuje uzywajac xampp no i pierwsze katalogi 3 jakie stworzylem ze zdjeciami, mi dzialaja jak odpalam strone przez xamp typu localhost/www/nazwastrony

ale gdy zaczalem dodawac nastepne galerie i tworzyc nastepne foldery ze zdjeciami, nagle nie chca mi sie ladowac i pokazywac jak uzywam xamppa a gdy odpale normalnie
@MWittmann: firewalla to nie wiem czy mam, a pakiet internet security nie mam :) zaraz zobacze z tym firewalelem, to znaczy w kazdej opcji jak wchodze, zawsze pokazuje mi tak samo tak jak bym wchodzil przez localhost
@MWittmann: to znaczy jak mowie w xampp widze tylko 3 galerie, ktore zrobilem na poczatku, potem jakby sie zablokowalo i nastepnych trzech czy 2 nie widze, a normalnie jednak dzialaja :)
@MWittmann: tak jakby sie zablokowal katalog img i nie moglbym dodawac wiecej zdjec, z 3 galeria tak samo bylo, ale zaczela dzialac, jak zapisalem pliki jeszcze raz z nazwa copy, lecz teraz ten trik nie dziala, myslalem nawet ze to problem zdjec, ale cos mnie tknelo, aby odpalic normlanie i jak mowie dziala bez problemu, a z xampp jakby w img dla niego istnialy tylko 3 podfoldery w srodku :/
@porque: Wybacz, raczej nie pomogę bo musiałbym widzieć jak to wygląda. Także jedynie mogę poradzić byś zobaczył czy nie ma problemów z polskimi znakami oraz spacjami między wyrazami czy identyfikatorami nazw.
@MWittmann: strona oraz galeria nie jest po polsku, tylko hiszpansku, no i nie ma problemu, bo raczej wszystko ustawilem z malych liter, bez jakis znakow specjalnych i do tego bez spacji :( ale dzieki za probe pomocy, pomecze sie jeszcze :) bo resintalacja nic nie pomogla :/