Wpis z mikrobloga

Ej #kuce czemu #wipler Przerzygław głosował za odrzuceniem "firmy na próbę"? http://www.sejm.gov.pl/Sejm7.nsf/agent.xsp?symbol=glosowania&nrkadencji=7&nrposiedzenia=68&nrglosowania=3

Tak płaczecie, że wysokie podatki, składki i biurokracja i bez tego będziecie miliarderami, a was Wipler puknął bez gumki i lubrykantu.

Założenia http://twojruch.eu/wiadomosci/praca/firma-na-probe-drugie-podejscie

#knp #krul #podatki #ekonomia #przedsiebiorczosc #dzialalnoscgospodarcza #zus #firma #firmanaprobe #twojruch #ruchpalikota #palikot #neuropa #4konserwy #polityka
  • 22
@franekfm:

bo lewacki bubel?


Twój mózg to lewacki bubel !!!

Czytałeś chociaż ten projekt ? ...przecież to przerasta (realnością przede wszystkim) wszystkie dotychczasowe pomysły KNP. Ten projekt wpisuje się w "wolnościową" logikę KNP tak, że powinien być na ich sztandarach ....ale przed kucami na tak genialny pomysł wpadły lewaki - buhahah ...i dlatego kucate lemingi będą teraz przeciw :P
przecież to przerasta (realnością przede wszystkim) wszystkie dotychczasowe pomysły KNP. Ten projekt wpisuje się w "wolnościową" logikę KNP tak, że powinien być na ich sztandarach


@genOszust: Przez 3 miesiące prowadzisz firmę, a potem państwo dowala ci podatki i firma bankrutuje.

Rzeczywiście, genialny pomysł, tylko lewica mogła coś takiego wymyślić.
@ibilon:

Przez 3 miesiące prowadzisz firmę, a potem państwo dowala ci podatki i firma bankrutuje.


Gratuluję mózgowcu. To jak po 3 miesiącach działalności nie potrafisz policzyć czy Ci starczy na podatki to po prostu nie myśl nigdy o zakładaniu firmy ...zostań przy pracy pomocnika budowlanego, bo reszta Cię przerasta
Do: @ibilon: AD. @genOszust:

Pamiętajmy, iż przez pierwsze 2 lata mamy możliwość skorzystania z przywileju i płacenia małych składek ZUS:


51 (ubezpieczenie społeczne): 153,12 zł


52 (ubezpieczenie zdrowotne): 261,73 zł


Po dwóch latach będziemy już płacili niestety dużo większe składki ZUS, które obecnie w sumie wynoszą 1 026,98 zł.


Hehe, jeżeli zakładasz firmę z myślą o uzyskaniu zysku ok 500 zł, tak że Ciebie na ubezpieczenie nie będzie stać to
To jak po 3 miesiącach działalności nie potrafisz policzyć czy Ci starczy na podatki to po prostu nie myśl nigdy o zakładaniu firmy ...zostań przy pracy pomocnika budowlanego, bo reszta Cię przerasta


@genOszust:

Hehe, jeżeli zakładasz firmę z myślą o uzyskaniu zysku ok 500 zł, tak że Ciebie na ubezpieczenie nie będzie stać to się zajmij pracą u kogoś, kto to ogarnia bo widocznie nie jest tobie pisane bycie prywaciarzem


@
@ibilon:

Dokopać małemu przedsiębiorcy jak tylko się da, niech wielkie korporacje wszystko produkują albo najlepiej państwo, oni to dopiero się na gospodarce znają!


no tak, bo żeby zarobić pięć stówek więcej na podatki to trzeba wielkiej korporacji. Ot kucowe myślenie - nigdy nie miałem pomysłu na biznes ale to wina lewaków i państwa że nie jestem bogaty :)
@ibilon: Tak, te 500 zł przychodu to rzeczywiście różnica między januszpolem, jednoosobową F.H.U, a indykpolem.

Ciekawe, czemu jakoś mimo tych 500 zł jest od ciula (tłumacząc - w #!$%@?) januszpolów, i czemu akurat tylko płaczace kuce sobie nie radzą z założeniem firmy przez ciemiężycieli podatkowych, gdzie dla większości te 500 zł nie stanowi o bankructwie, ba - mimo tego zatrudniają kolejnych pracowników i się rozwijają.
no tak, bo żeby zarobić pięć stówek więcej na podatki to trzeba wielkiej korporacji. Ot kucowe myślenie - nigdy nie miałem pomysłu na biznes ale to wina lewaków i państwa że nie jestem bogaty :)


@genOszust: No tak, bo jak osiedlowa piekarnia bankrutuje, bo nie stać jej na haracz, to jej wina, bo najwyraźniej nie mieli "pomysłu na biznes". To wszystko moja wina, że nie stać mnie na płacenie zbyt wysokich
@ibilon:

Ale przyjdzie taki czas, że dorośniecie, pójdziecie do pracy i będziecie musieli sami się utrzymać, może nawet i swoją rodzinę, ale wątpię, a wtedy zmądrzejecie i zrozumiecie, że istnieje świat poza urojeniami Ikonowicza.


Robię to mimo 500 zł zusu, także twój argument i tl;dr to inwalida i płacz. Ludzie sobie świetnie radzą.
@ibilon:

Ale przyjdzie taki czas, że dorośniecie, pójdziecie do pracy i będziecie musieli sami się utrzymać, może nawet i swoją rodzinę


Stary, ja to robię od ponad 10 lat!!! ...i nie miałem żadnych okresów próbnych, ani nawwt zniżek na ZUS jak zakładałem działalność :P ...więc wróć dzieciaku to oglądania krula na jutubiue i nie ośmieszaj się publicznie #!$%@?ąc jakieś farmazony. Jak ktoś zakłada biznes, którego przetrwanie jest uzależnione od 500 zł