Wpis z mikrobloga

Wszystkich sympatyków Tour de France zapraszam do Eurosportu na 5 etap tegoż wyścigu. Za kilka minut rozpocznie się transmisja na żywo - na razie jeszcze produkuje się LeMond ;)

Pewnie niejeden z Was zna uroki jechania po nierównej nawierzchni, nieprawdaż? Ja po przejechaniu się moją lokalną "ścieżką rowerową" za każdym razem liczę zęby i zastanawiam się czy wszystkie narządy wewnętrzne nadal są na swoim miejscu. A przecież mój rower to spora krowa z porządną amortyzacją, do tego jadę sobie mocno spacerowym tempem ;)

A teraz kochani sięgnijcie głęboko do swojej pamięci i zastanówcie się co Wam mówi nazwa "Paryż-Roubaix"...

Tak, tak, dobrze myślicie! I teraz wyobraźcie sobie tych wszystkich uroczych kolarzy, na swoich rowerach zasuwających jak szaleni po tym przerażającym bruku! Tak właśnie będzie wyglądał dzisiejszy etap, a w zasadzie jego druga połowa! :D Do tego zapowiadali na dzisiaj deszcz - jak na razie prognoza się sprawdza, więc może być jeszcze ciekawiej ^^ W sumie miało być 9 odcinków brukowych, jednak zredukowali to do 7 - kolarze na pewno skaczą z radości!

Chcielibyście to zobaczyć, co nie? To na co jeszcze czekacie - jazda przed telewizory, komputery, czy cokolwiek innego, gdzie można śledzić dzisiejszy etap! :D

Jak myślicie - dużo kolarzy zaliczy dziś upadek? Kto może wygrać taki etap? Podobno sir Bradley ostatnio pokochał bruki, ale Krzyś F. wygryzł go z tegorocznego TdF :P

Jak zwykle zapraszam do dyskusji! :D

Dla formalności podsumuję jeszcze wczorajszy etap.

Na pewno jesteście zaskoczeni, że wygrał go niejaki Marcel Kittel :P

Jeśli chodzi o koszulki to nic się nie zmieniło. Jedynie czerwony numer startowy powędrował do dzielnego Francuza, który w pełni sobie na niego zasłużył na wczorajszym etapie :D

Koszulki:

- żółta - Nibali

- zielona - Sagan

- biała - Bardet

- piżama - Lemoine

- czerwony numer startowy - Voeckler

Wołam też miłośników kolarstwa: @Bunkier @Navrazz @Traviu @TwardyDziad @wspodnicynamtb @gato @drhipis @Randallovy @PingwinAstronom @szoon @hqvkamil @Bosser @stekelenburg2 @precedens @maciejbo1 @ReeGall @ktostujestdieselem @kam1l @PawelKopko @rooger

#tdf #tourdefrance #kolarstwo
źródło: comment_Ybm9f5i4Y5kPSHySTYG7O0i3cq1ulYN5.jpg
  • 120
Niech ktoś mi powie, jak jest mierzony czas finiszu, że tyle kolarzy ma aż taki sam czas? I po co wczoraj omega wyszła na początek stawki skoro 1-2km przed koncem odpuscili i gdzies wsiąkneli w peleton? Nie mogli sie przewiezc za kimś i wyskoczyć pod koniec?
@szoon: no nie miałabym nic przeciwko zwycięstwu Cancellary, ale nie do końca jestem przekonana czy mu się uda.

@maciejbo1 zakładał się wczoraj, że Nibali straci dziś żółtą koszulkę, właśnie na rzecz Cancellary - podejmuje ktoś Jego zakład? ^^

@susi33: w TdF nie ma premii czasowych za kolejność dojechania do mety. I kiedy wpadają takim tłumem na metę, to wszyscy mają liczony ten sam czas. Liczony jest czas poszczególnych grup, a
@susi33: Czas jest mierzony w taki sposób, że jeden czas otrzymuje cała grupa wjeżdżająca na metę. Po finiszu są oceniane różnice pomiędzy grupami i przyznawane czasy. Tak mniej więcej to wygląda. Jest tez strefa ochronna rozpoczynająca się na 3km przed metą. I teraz jeżeli w wyniku kraksy część zawodników traci przez upadek, lub zatrzymanie ze względu na upadek innych, a zdarzyło się to w strefie ochronnej, to otrzymują czas grupy, w
Co do działania Omegi - wydaje mi się, że jeszcze do końca nie obrali strategii po stracie Cavendisha. Niby tam rozprowadzają Renshawa, ale tak bez większego przekonania.


@Aviendha: Nie wiem czy widziałaś jak przed wyścigiem pytali Terpstrę o strategię na dziś to powiedział, że będą pilnować Michała. Miły akcent dla nas :)