Wpis z mikrobloga

Przypomniała mi się pewna historia, która wydarzyła się jakieś pół roku temu. Było to w Holandii, podczas przerwy w pracy w zakładowej kantynie. Zdarzało się, że pracodawca dawał kartki na jedzenie (szczególnie w okresach świątecznych, z powodu nadgodzin, bywało też wyjątkowo w normalne dni). Kartki były imienne, można było na nie wziąć prawie wszystko z kantyny tylko, że jednego rodzaju np. jeden kotlet, jeden jogurt, jeden napój, jedna kanapka, jedna zupa itd. Jedzenia było od #!$%@?, a biorąc nawet połowę możliwych rzeczy dało radę się najeść. Ja ogólnie te kartki negowałem, bo moim zdaniem psuły rynek. XD #korwinmocno Beka mocno z rodaków, którzy rzucali się na te kartki jakby w domu jedzenia nie mieli, ale to co #!$%@?ł jeden #janusz (z mordy i zachowania, wiek ~50 lat) przeszło wszelkie granice rozumu i godności. Wybił się już 5 minut przed czasem przerwy, wparował do kantyny i nabrał wszystkiego co było możliwe, aż mu się ta plastikowa tacka uginała. Podchodzi do kasjerki i daje wymiętoloną kartkę ze swoim nazwiskiem. Holenderka mu wszystko podliczyła i znalazła 2 takie same jogurty i dała mu wybór: albo zwraca ten jogurt albo go bierze i dopłaca 50 centów. Jak Janusz to usłyszał to rozpętał tam istną gównoburzę, notabene inni zaczęli już się schodzić na kantynę i przypatrywać sytuacji. Cebulak oczywiście zaczął drzeć mordę po polsku, bo po niderlandzku może znał tylko "ik begrijp het niet". ( ͡° ͜ʖ ͡°) Z powodu ubogiego repertuaru słów padały głównie wulgaryzmy przeplatane narodowo-wyzwoleńczym spamem "czemu mam płacić? bo co polak jestem?" "a od #!$%@? wiatraka też będziesz chciała piniondze?" Roszczeniówka miliard. Najlepsze, że tym swoim #!$%@? narobił kolejkę niczym za PRL-u, o ocieplaniu wizerunku Polski nie wspominając. Skończyło się na tym, że jakiś Portugalczyk za niego zapłacił. Z tym cebulakiem przestałem się wdawać w dyskusję długo przed całym incydentem jak usłyszałem jego aberracyjne idee gospodarcze. W ogóle staram się izolować od roszczeniowych rodaków robiących #!$%@?ę z logiki.

PS. Janusz zarabiał ~400 euro na rękę tygodniowo.

#janusze #cebulacontent #coolstory #polakicebulaki #polakibiedakicebulaki #holandia #pstoprawda #nl #emigracja #polacyzagranico
  • 12
@Kozajsza: 100% agreed. Dużo małolatów przyjeżdza, powtarza jak mantrę cebulowe postulaty i mają takiego roszczeniowca za guru. Przypomniał mi się zacny tekst wygłoszony przez pewnego sezonowego ćpuna, fanatyka opisanego wyżej cebulaka: "Janek ma rację, że #!$%@? wiatraki chcą nas tu #!$%@?ć". Chciałoby się dodać "polen stronk"! XD
@Woojt92: No w UK większość, również młodych, ma identyczną postawę - angole to głupie #!$%@?, poland stronk, chcą ich #!$%@?ć, oszuści i złodzieje. Do tego czarnuchy i ciapaci, to są dopiero oszukiści. Szczyt cebuli, kiedy np. indyjka, albo murzynka pakuje mu coś w sklepie, a ten uśmiecha się a pod nosem "pacz grażyna jak ta ciapata #!$%@? powoli robi i jak się paczy na mnie".

Albo mój wujek, janusz lvl 9000
@Kozajsza: #truestory

- Mieszkaj w UK od 10 lat

- Praca za najniższą krajową, na najniższym szczeblu

- Jedyne rozrywki to Polskie kanały które odbierają w TV i okazjonalny wypad do polskiego sklepu w sąsiednim mieście

- Przez te 10 lat pobytu jedyne co umiesz powiedzieć to "aj don noł" i "pałnd szop"

- Mów że Anglicy to nieroby, nieuki, idioci, i Poland Strong; naród wybrany inni są nam winni za
@Mleczan: No właśnie opisałeś 3/4 mojej "rodziny" w UK. Pozostałe 1/4:

- Mieszkaj 10 lat w UK

- Zatrudniaj polaków z wymienionej przez Ciebie grupy nielegalnie, na psich warunkach, nie wypłacaj im połowy wypłaty i #!$%@? z kasą, w dniu wypłaty wyrzucaj kartę sim do rzeki

- Weź kredyt, kup dom, jestemlandlordem.png

- Oglądaj na zmianę polską i angielską tv, mam dwa dekodery, bogactwo mocno

- Bądź poliglotą, mów dużo i
@Mleczan: Tyle prawdy... Mój dobry znajomy opowiadał mi o Polce, która 8 lat siedzi w NL i nie zna żadnego języka obcego! XDD Oczywiście roszczenia, "a po #!$%@? mi się uczyć, tak samo wiatraki mogo się naszego uczyć, nie?" Wyobrażacie sobie 8 lat życia w obcym kraju bez nawet krzty obcego języka? ( ͡° ͜ʖ ͡°)