Wpis z mikrobloga

@uosiu: Nie rozumiesz? Ja nienawidzę takiego debilnego dzielenia wielu programów na kilkanaście bezsensownych (jak to ma miejsce 2 Ubuntu i pochodnych) paczek w 50 bezsensownych folderach jak w xampp mam wszystko w jednym folderze i jest porządek bo w każdej chwili to mogę wywalić a paczki zostawiają mase zbędnych rzeczy
@sylwke3100: Jeśli paczki zostawiają coś po sobie to

1) Budowniczy paczki dostaje błędy podczas budowania paczki (jest sprawdzana czystość piaskownicy po testowej instalacji i deinstalacji paczki)

2) Paczka z błędami nie jest wpuszczana do repo.

Poza tym- te bezsensowne foldery zostały po coś wymyślone i od ponad 10 lat jest takie coś jak Filesystem Hierarchy Standard, który definiuje gdzie co ma być.

Także rób, jak uważasz- jak zepsujesz to Twój problem
@uosiu: Ale FHS już dawno w wielu dystrybucjach nie jest przestrzegany tak jak powinien więc tu nie ma co się bawić. A poza tym ja chce mieć to na pendrive nie w systemie więc FHS ma tu tyle do rzeczy co zeszłoroczny śnieg. Co do paczki to chyba każda zostawia w systemie np swoją konfiguracje, własnego usera poza tym zmusza do bezsensownych dociągnięć x głupich i niepotrzebnych paczek (tylko many i
@sylwke3100: No właśnie many i doce są opcjonalne, a dzielenie paczek na x-części to dbanie o czystość w systemie- nie masz na pliku niepotrzebnych plików, które są modułami których nie użyjesz. Zawsze to mniej wektorów ataku :)

Jak chcesz mieć na pendrive to zaciągnij źródła apache'a, pehapca etc i skompiluj wszystko statycznie (czyli binarka z bibliotekami wkompilowanymi na sztywno a nie współdzielonymi w systemie) i z odpowiednimi prefiksami do miejsca, w