Wpis z mikrobloga

Mam pytanie za 100 punktów do ludzi z ONR.

ONR uważa, że swastyka i "salut rzymski" nie są symbolami nazistowskimi i dlatego też nie przeszkadza im ich używanie. Tłumaczą to tym, że znaczenie historyczne jest ważniejsze od znaczenia współczesnego symbolu. Jakby nie patrzeć, to wytłumaczenie dosyć sensowne. W czasach przed 2 wojną światową, swastyka i ten "salut" były traktowane jako pozytywne symbole.

ONR protestuje przeciwko tęczy na placu Zbawiciela. Argumentują to tym, że jest to symbol ruchu LGBT, ale jest jeden problem. Skoro oni uznają znaczenie historyczne za ważniejsze niż współczesne, to w takim razie dla nich tęcza jest symbolem przymierza zawartego między bogiem a ludźmi. Jest więc to symbol chrześcijański.

Teraz czas na właściwe pytanie.

Czemu ludzie z ONR protestują przeciwko tęczy, skoro podają się za chrześcijan i uznają znaczenie historyczne symboli, a nie współczesne? Czy palenie symboli chrześcijańskich nie jest herezją?

#onr #pytaniedoeksperta #pytanieza1000punktow
  • 52
  • Odpowiedz
@corrallus: Znalazł się oświecony. Pomijając już absurdalną sugestię bym miał cokolwiek wspólnego z brunatną ideologią, wskaż proszę gdzie się mylę, lub też co sprawiło ci taką "bekę". Z resztą po co ja jeszcze się wysilam i odpisuję kiedy oczywisty troll jest oczywisty.
  • Odpowiedz
  • 0
@SScherzo: Dzięki za poprawienie mnie. Zwykle korekta google chrome ratuje mnie od takich kompromitacji ale zdarza się, że z moją marną ortografią i on przegra.
  • Odpowiedz
@Carcharias: Nie nazywal waszych wypocin ideologicznych dyskusja bo to obraza tego slowa. Jak ktos wam wypunktowal wasza hipokryzje to tylko pozostala zmiana tematu. Szkoda gadac z takim betonem, bo zawsze sie konczy sie na glupim usmieszku nazistow i ignorowania argumentow. Zyjta sobie waszych enklawach prawdziwej polskosci.

Z faszysta nie nadaje sie do dyskusji, jedynie do lania go po mordzie!
  • Odpowiedz