Wpis z mikrobloga

Mam pytanie za 100 punktów do ludzi z ONR.

ONR uważa, że swastyka i "salut rzymski" nie są symbolami nazistowskimi i dlatego też nie przeszkadza im ich używanie. Tłumaczą to tym, że znaczenie historyczne jest ważniejsze od znaczenia współczesnego symbolu. Jakby nie patrzeć, to wytłumaczenie dosyć sensowne. W czasach przed 2 wojną światową, swastyka i ten "salut" były traktowane jako pozytywne symbole.

ONR protestuje przeciwko tęczy na placu Zbawiciela. Argumentują to tym, że jest to symbol ruchu LGBT, ale jest jeden problem. Skoro oni uznają znaczenie historyczne za ważniejsze niż współczesne, to w takim razie dla nich tęcza jest symbolem przymierza zawartego między bogiem a ludźmi. Jest więc to symbol chrześcijański.

Teraz czas na właściwe pytanie.

Czemu ludzie z ONR protestują przeciwko tęczy, skoro podają się za chrześcijan i uznają znaczenie historyczne symboli, a nie współczesne? Czy palenie symboli chrześcijańskich nie jest herezją?

#onr #pytaniedoeksperta #pytanieza1000punktow
  • 52
@michalo94: Nie jestem z ONR, ale równie dobrze mógłbyś powiedzieć, że sierp to symbol pracy na roli, a młot pracy kowala i nie ma w nich nic złego, ot taki z dupy argument. Mnie w tej całej tęczy tylko wkurza, że z naszej kieszeni idzie jej każdorazowa odbudowa, a przecież to nie miasto ją postawiło tylko jakiś artysta.
Brawo, odkryłes ze ONR to hipokryci, tez mi nowość


@xpietrov: Liczyłem na odpowiedź jakiegoś ONRowca. Jestem po prostu ciekaw, jak by ise przed tym bronił.

@kiken: http://www.wykop.pl/wpis/8554636/onr-i-inni-zawodowi-katole-doprowadzajac-do-odwola/ Jak poczytasz komentarze, to znajdziesz paru.

@sphinxxx: Oni się bronią taką logiką, więc jestem ciekaw, czemu nie są konsekwentni w swoim działaniu. W moim pytanie nie chodzi o to, zę ta tęcza to marnowanie kasy, ale o same ich protesty, które tłumaczą
@michalo94: @yasmine: Niestety symbol tęczy już dawno przestał być dla współczesnych ludzi symbolem przymierza Boga z człowiekiem, a został przejęty przez lgbt i tak jest teraz odczytywany (o zgrozo nawet przez kapłanów), i z takim przesłaniem ta tęcza została postawiona. Autorka na każdym kroku podkreśla walkę z homofobią i prawa środowisk lgbt, więc ten religijny argument troszkę kuleje, bo na pewno nie chodziło tu o demonstrację wiary, którą źli narodowcy
@michalo94: jestem z onr a tęcza została prejętym symbolem przez środowiska pedalskie . Tak jak salutowanie było w starożytnym rzymie później w usa a później we włoszech za musliniego później onr i w 3 rzeszy i dlatego usa zrezygnowała z salutowania a onr ze względu na historie organizacji z tego nie zrezygnowała
Niestety symbol tęczy już dawno przestał być dla współczesnych ludzi symbolem przymierza Boga z człowiekiem, a został przejęty przez lgbt


@sphinxxx: Czyli mamy taką samą sytuację jak ze swastyką i salutem rzymskim. Te symbole zostały przejęte przez nazistów.

jestem z onr a tęcza została prejętym symbolem przez środowiska pedalskie


@Plex: Czyli mamy taką samą sytuację jak ze swastyką i salutem rzymskim. Te symbole zostały przejęte przez nazistów.

Tak jak salutowanie
@michalo94: salut rzymski był używany w rzymie i są tego dowody nie rezygnowaliśmy z żadnych symboli . Wszystkim tęcza kojarzy się z pedałami i jest to symbol pedałów jakiś redaktożyna poszperał w bibli żeby znaleść haka na narodowców i później wszyskie redaktorzyny mówiły że narodowcy spalili symbol przymierza z bogiem