Aktywne Wpisy

Monsieur_V +21
#ufo #ufonapowaznie
No i to jest filmik. Ta para wodna/dym od spodu to może kamuflaż aby z ziemi był słabo widoczny.
No i to jest filmik. Ta para wodna/dym od spodu to może kamuflaż aby z ziemi był słabo widoczny.


lubie-sernik +8
Zapisałem się dzisiaj do przychodni chorób tropikalnych przed wyprawą do Azji. Mam tam po prostu powiedzieć gdzie lecę, a oni dobiorą mi konkretne szczepionki.
Sama wizyta 200 zł, a jedna szczepionka średnio po 250 zł.
Coś czuję, że trochę wydam. Pewnie minimum 5 szczepień mi zrobią. Chociaż nie wiem.
#sernikpodrozuje - obserwuj by być na bieżąco z moją wyprawą do Azji. Premiera już 2 czerwca xD
Sama wizyta 200 zł, a jedna szczepionka średnio po 250 zł.
Coś czuję, że trochę wydam. Pewnie minimum 5 szczepień mi zrobią. Chociaż nie wiem.
#sernikpodrozuje - obserwuj by być na bieżąco z moją wyprawą do Azji. Premiera już 2 czerwca xD




Mirasy, czy sytuacja pracowa w branży pracy fizycznej w Polsce powiatowo-wiejskiej jest tak tragiczna?
Mam kuzyna, chłop koło 40tki, mieszka w małym miasteczku w centralnej Polsce. Od przeszło 10-15 lat buja się od jednej roboty do drugiej, głównie praca fizyczna typu budowlanka, spawanie, montaże etc, w typowych firmach z takich okolic (żadne wielkie korpo/zachodnie montownie, raczej mniejsze firmy typu JanuszBud, Januszex, JanuszPol).
No i tu zaczyna się moja rozkmina - on nie umie zagrzać miejsca na dłużej w żadnej bo go oszukują na umowach, wypłatach, warunki do d--y, szef debil i wszystkie inne powody). Próbował szczęścia za granicą ale tam też dłużej niż parę miesięcy nie wytrzymał w jednej bo <tu wstaw dowolny powód>.
Stąd pytanie - czy faktycznie te firmy są tak tragiczne i normalne warunki pracy typu umowa + wypłata na czas wg umowy to jest jak wygrać w totka? Wiem że kuzyn najłatwiejszego charakteru nie ma, ale w robocie jest ogólnie sumienny i dobry. Natomiast po usłyszeniu kolejnej historii że musiał po 2 miesiącach zmieniać roboty bo „eeee weź, orzechów to jakieś jaja że umowa na 1/4 etatu i umawialiśmy się na 30/h a płaci 20/h)” już sam nie wiem kto jest problemem.
Jak to wygląda u Was?
#praca #pracafizyczna
〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰
▶︎ Obserwuj nasz tag #mirkoanonim
〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰
· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Opublikuj swój własny wpis: Mirko Anonim
· Zaakceptował: digitallord
👉 Z Twoją pomocą możemy działać dalej! Wspomóż projekt