Wpis z mikrobloga

@PrawicowyBelkot: Ikonowicz już kiedyś ramię w ramię z Korwinem atakował republikę okrągłostołową. Już gdzieś mówiłem na ten temat: Ikonowicz to idealista, który wierzy w rozwiązania socjalne. On nie jest komuchem czy czymś w tym stylu. Oczywiście kuce będą na niego cisnąć, ale on zwyczajnie chce dobrze dla zwykłych ludzi. Chce dokładnie tego samego, co taki KNP, tylko nie wierzy w ich drogi. Jest po prostu nierozsądny.
  • Odpowiedz
@Kaethax: zgadzam się. Ja Piotrka miałem okazję poznać w czasach swojej dość burzliwej młodości, rzeczywiście trudno odmówić mu idealizmu, szczerości i podejmowania spraw beznadziejnych. Przypominam, że to Ikon wskrzeszał PPS, który za komuny nie mógł działać, więc po wojnie funkcjonował na wychodźstwie. #!$%@?ąc oczywiście że z tego wskrzeszenia nic nie wyszło. Ja oczywiście troszeczkę wyrosłem już z tego, wycentrowałem się, ale #!$%@? mnie jak kucostwo wszelkiej maści spłyca pojęcia konfrontując ze
  • Odpowiedz
@PrawicowyBelkot:Bardzo dobrze, że zohydzone, bo lewy = zły. Zły, bo nie ma racji i przez to szkodzi a nie, że krętacz czy coś. Choć dobre chęci zawsze trzeba doceniać. Lewicę i prawicę ideologiczną zawsze zrozumiem, centrum nigdy. Po co ma być średnio, jak może być lepiej. To jest głupota i pantoflarska mentalnośc. Piszę tu jedynie o centrowcach wyborcach, tych, którzy chcą dobrze dla kraju.
  • Odpowiedz
@Pehuen: A ja bym głosował na centrum, jeśli by powstała partia chcąca wprowadzić model nordycki, bo wydaje mi się to najsensowniejszym rozwiązaniem. Z braku laku trzeba głosować na KNP.
  • Odpowiedz
@Kaethax: czyli państwo opiekuńcze? Mnie to brzydzi. Ot, inna mentalność. Poza tym ich stać na taki pokaźny socjalizm. Nas nie. A gdybyśmy jako cały naród mieli inną mentalność, to brałbym pod uwagę model południowokoreański. Czebole i te sprawy. Ale tu znów u nas podobne działania sieją tylko patologię i bezrobocie. Dla nas tylko model wolnego rynku w stylu teksańsko-amerykańskim. Niskie podatki, praca i dzieci. Czyli program KNP (wiadomo, że żadna partia
  • Odpowiedz
@Pehuen: Nordycki system, czyli najpierw mocny kapitalizm, ale z zachowaniem sektorów kluczowych dla bezpieczeństwa państwa (czyli projekt republikanów), a gdy ludzie będą chcieli bezpieczeństwa (bez ograniczenia przedsiębiorczości!), to im je zapewnić. Na początek państwo mogłoby sprywatyzować szpitale i zostać tylko gwarantem ubezpieczeń. Wtedy nie byłoby patologicznych sytuacji w stylu chronienia szpitala, w którym spartano zabieg.

Nie wiem jak Ty, ale ja nie widzę problemu w płaceniu 50% podatku. Pracowałem w Norwegii,
  • Odpowiedz
@Kaethax: Ja nie twiedzę, że nie działa. Niestety, w chwili obecnej, u progu wielkiego niżu demograficznego(a to wszystko zmienia!), który może z nas zrobić podupadający kraj, jak Ukrainę, jest już za późno na takie zmiany. Zresztą, dekomunizacji nie było , a "sitwa" sama nie odejdzie. Ona nie pozwoli na wolny rynek bez patologii w tym kraju. Korupcja w Norwegii to rzecz marginalna, u nas nie. Ja jestem zdania, że Polakom bardziej
  • Odpowiedz