Wpis z mikrobloga

Rok 2025 to czas, w którym gry stają się czymś więcej niż rozrywką – to rynek, ideologia i pole bitwy o uwagę. W najnowszym odcinku „Zwyciężonego” przyglądamy się rozdźwiękowi między tym, co chwalą krytycy, a tym, co naprawdę wybierają gracze. Czy oceny w recenzjach jeszcze coś znaczą, kiedy „kasa rządzi wszystkim”?

Rozmawiamy o Clair Obscure: Expedition 33, oczekiwanym Silksongu, wiecznie aktualnym Fortnite, a także o tym, jak porażki pokroju Fallout 76 czy zmęczenie tytułami typu Apex zmieniają definicję „dobrej gry”.

To rozmowa o współczesnej grze jako towarze, o złudzeniach niezależności recenzentów i o tym, jak algorytmy potrafią wygrywać z gustem. Bo może dziś zwycięża nie ten, kto gra najlepiej, lecz ten, kto potrafi sprzedać iluzję zwycięstwa.

Przyglądają się: rapujący Bartek, kulturalny Pawełek oraz kapitan Klaudio.

Premiera odcinka już w najbliższy piątek o godzinie 14.00 na YouTube, Spotify i Apple Podcasts.

https://youtu.be/3ijIeokOm2g
SIC - Rok 2025 to czas, w którym gry stają się czymś więcej niż rozrywką – to rynek, ...
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach