Wpis z mikrobloga

@Turin89 no w sumie oprócz bezrobocia i podatku katastralnego którego ludzie zaczynają się sami prosić żeby wprowadzić to inne punkty są spełnione.
  • Odpowiedz
@Prawdziwy_Oponiarz: brak boga w konstytucji (Panstwo powinno byc w 100% swieckie), bardziej liberalne podejscie do aborcji/eutanazji, prawa dla homoseksualistow,podatek katastralny od wlasnosci/mieszkan, ktory wedlug rowniez Mentzena jest NAJLEPSZYM podatkiem jaki wymyslono :)
  • Odpowiedz
@Turin89: Szkoda, że nie zachowałem ulotek z kolejnych wyborów. Wówczas była wielka dyskusja o S8. W Piotrkowie były ulotki, że tylko wybór LPR to S8 na trasie zbliżonej do dzisiejszej 74, w Łodzi były ulotki, że LPR gwarantuje S8 blisko Łodzi (jeszcze była opcja bardziej na północ niż ostateczna).
Ostatecznie LPR nie wybrali i środkowy fragment jest Warszawa-Piotrków, a zachodni Łódź-Wrocław.
  • Odpowiedz
@Prawdziwy_Oponiarz że ceny wzrosły? Przez 20 lat. No paskudna unia, jakby nie ona to dalej za 50gr bym miał oranżadę i gumę kulkę. Deprawacja była, jest i będzie. Skoro jest o kulturze to możemy pogadać o wpływie stronnictw prawicowych na poziom debaty w Polsce. O "utracie własności" nie będę nic mówił, bo przecież wszyscy widzimy, że żyjemy nam się dużo gorzej niż 20 lat temu, straciliśmy wszystko, prawda? Ale w jaki
  • Odpowiedz
@Prawdziwy_Oponiarz no tak. Można schować do kieszeni frazesy o ekologii. UE ma za mało źródeł paliw. Wciąż importuje ich około 60% zużycia. Musi zmuszać państwa do transformacji energetycznej, bo albo będziemy mieć w jakimś stopniu droższą od innych, zieloną energię, albo będziemy kupować paliwa od państw, z którymi chcemy konkurować gospodarczo. No i cześć, giniemy. Inną sprawą jest to, że Polska w ogóle nie powinna się na to oglądać, bo nasz
  • Odpowiedz
@van-der-staas przede wszystkim powinniśmy sprywatyzować wszystkie kopalnie, na które znajdzie się chętny, resztę pozamykać, co nie zmienia faktu, że tani węgiel jest w zasięgu ręki, a cenę zawyżają przepisy UE i wcale nie musi on pochodzić od "konkurencyjnych gospodarek". Swoją drogą, skąd weźmiemy uran do elektrowni atomowych?

Moim zdaniem UE prowadzi taką, a nie inna politykę zwyczajne przez zaślepienie ekologią, które prowadzi nas wprost do zubożenia społeczeństwa, a to błąd. Dywersyfikacja
  • Odpowiedz
@Prawdziwy_Oponiarz

przede wszystkim powinniśmy sprywatyzować wszystkie kopalnie, na które znajdzie się chętny, resztę pozamykać, co nie zmienia faktu, że tani węgiel jest w zasięgu ręki, a cenę zawyżają przepisy UE i wcale nie musi on pochodzić od "konkurencyjnych gospodarek".

Jeśli mówisz o prywatyzacji kopalni węgla kamiennego, na które znajdą się chętni to zgoda. Bo na koksujący znajdą się na pewno i jego wcale prywatyzować nie trzeba. Nawet się nie powinno. ;)
  • Odpowiedz