Wpis z mikrobloga

#tibiazwykopem #tibia

Ogłoszenie od Prezesa Bialka.

Trzeba ogarnąć gildię. Szybko. Robi się coraz większy syf, a powinno być jak w wojsku.

@pearl0 aka Maru Wykopowicz - jesteś liderem, proponowałbym żebyś ty wybrał kilku ludzi żeby zrobić jakiekolwiek dowodzenie. 3-4 osoby odpowiedzialne za invy, 3-4 osoby odpowiedzialne za kickowanie nieaktywnych osób i ogólnie ekipę pilnującą porządku.

Trzeba spisać zasady dotyczące gildii żeby nie było potem żadnych niedomówień. O ile dobrze mi wiadomo aktualnie panują taki zasady jak:

- Nie dzielimy gildii

- Przyjmujemy ludzi od 8 levela

- Kickujemy osoby nieaktywne 7 dni

- Nie przeyjmujemy zielonek

A co się dzieje:

W gidlii co najmniej jedna osoba, która nie ma 8 levela. Kto ją przyjął i dlaczego?

W gildii jest prawdopodobnie jedna osoba, która nie ma nawet konta na wykopie. (takie dostałem info) Trzeba znaleźć to kto i kick.

Bez ustalonego dowodzenia będą się odwalać takie akcje.

Moje następne sugestie:

- Trzeba ogarnąć TSa. Jakie zasady na nim panują, kto powinien na nim być, kiedy itp.

- Nie może być tak, że ktoś krzyknie - chodźcie spotkajmy się w XXX i pół gildii tam leci po czym połowa ginie bo narobiła sobie skullów. Można sobie zrobić takie coś, ale niech to będzie przemyślane - bez niepotrzebnych prowokacji. Takie coś na pewno nie polepszy wizerunku. Jeszcze tylko nam brakuje nam wojny z jakąś gildią. Może i jesteśmy liczni, ale nasza ogólna siła wypada mizernie w porównaniu do 3/4 gildii.

Wiadomo, że takie spontanty są zajebiste, powraca stary klimat, ale lepiej byłoby to zrobić pod okiem kogoś z dowództwa.

(Proponowałbym raczej akcje ocieplające wizerunek. Lepiej jak ludzie będą kojarzyć, że gramy dla "funu".)

Z tego co wiem Maru Wykopowicz i Makarus Vomis ogarniają stronkę więc ogarnizacja na pewno pójdzie wtedy łatwiej, ale póki co trzeba się ogarnąć :p następna propozycja: wprowadzenie jakiegoś tagu dla dowództwa albo w ogóle zrobienie kanału.

EDIT: Byłem na etapie rozeznania się/dogadania sojuszu z jedną neutralną gildią mająca 30+ członków 100+lvl ale chyba nie dojdzie do skutku, za duży syf :D

Wszystko to napisałem żeby grało się fajnie. Nie chcę zabijać klimatu gry, bo on tutaj jest najważniejszy i dlatego powróciło tyle osób. Trochę "rygoru" nie zaszkodzi i na pewno zatrzyma więcej osób niż zrazi. Chciałbym żeby więcej osób wypisało swoje pomysły/propozycje, myślę że to dobry moment na to, a Maru już będzie wiedział co z tym zrobić.

P.S. Fajnie byłoby wymyślić jakieś powitanie, hymn, logo itp. Można by też wymyślić coś w stylu mundurków, chociaż od czasu do czasu. Trzeba wyrabiać sobie markę :>

Pozdrawiam,

Prezes Bialek
  • 34
@codalej: Jeśli chodzi pekowanie to na antice jest niepisana zasada, że zabija się boty więc też nie do końca.

Całkowity zakaz mija się z celem, ale fakt, że można by rozważyć jakieś ograniczenia, że np. graczej dostają kicka na czas RS'a itp. Tylko głośno myślę :p
@niepoprawny_marzyciel: Myślisz że jeśli będziemy sobie pekować i robić co chcemy to aktywne gildie pozwolą 200 memberom na wbicie 100lvli? Bo mnie się wydaje że im się może już trochę nudzić i nie będzie im robiło różnicy czy będą biegać z rsem czy bez, a noob charami robią nas wszystkich jak chcą, bo nie ma żadnego zgrania ani #!$%@? nawet porządku w gildi.
@niepoprawny_marzyciel:

Co ja tam wiem, a naszych zajebują ;)

Achab

May 29 2014, 23:47:23 CEST Killed at Level 125 by Krumpac, Roddys and Zosivoo.

Nie znam sytuacji i nie wiem czy miał skulla czy go tak o zabili, mam to już w dupie. Ale jeśli ktoś lubi mieć burdel na własnym podwórku i mu nie zależy, to prawdopodobnie za dwa tygodnie już się nawet nie będzie logować do tej gry. A
@Profesjonalne_spodnie_z_kapturem: Ja jestem zdania żeby ogarnąć to gówno, jakieś #!$%@? gimbo hasła żeby umierać za mirko, bo jakiś laps postanowił bić ludzi. Ja bym chciał dłużej niż tydzień grać i żeby nas inni gracze szanowali. Jest zbieranina ludzi nieogarniętych aktualnie, zrobić jakaś selekcje żeby wyeliminować cięższe przypadki. Ok rozumiem, Mirko gildia, ale bez przesady nie oznacza to, że każdy mirek to super fajny koleś.
@Profesjonalne_spodnie_z_kapturem: jestem stanowczo za wprowadzenie jakis zasad w gildii. straszny rozgardiasz jest. pierwsze co zajalbym sie osobami nieaktywnymi. Jako, ze jestem osoba ktora jest jedna z najczesciej online prosilbym o danie mi rangi premiera, napisanie czym mam sie zajac i bede to robil. Nie wiem jaki maru ma tu nick.

Leszek Walesa
@Aleks7: Staram się nie :D Pisałem, że większości chodzi o zabawę, a te zasady mają na celu to, żeby grało się lepiej, a nie gorzej :p Napisałem to, bo coraz więcej osób zaczęło narzekać
@Profesjonalne_spodnie_z_kapturem: Trochę się jako zielonka obawiam. Ja rozumiem, że gildia ma być wypokowa i wszystko ten... Ale z drugiej strony naprawdę lubię z Mireczkami grać. Zostanie mi chyba tylko czekać 3 tygodnie aż będę pomarańczowy, ale do tego czasu będę miał 30-40 lvl. Nie wiem jak się gildia na to zapatruje, ja się będę musiał dostosować.
@MrDerinq: Ten pomysł się wziął stąd, że niektórzy gracze z tibii zaczęli specjalnie robić tutaj konta żeby się dostać do gildii nie mając nic wspólnego z Mirko. Nie znali Oskarka, Elfika, nie wiedzieli czym lata Białek ani kto to jest itp. :p