Wpis z mikrobloga

Mirki podłapałem staż trzymiesięczny, 40 godzin w tyg. jako programista aplikacji webowych - JEE, JSP, JSF, PHP, bazy danych Oracle, PostgreSQL, MySQL, SVN.

Nie jestem pewien co do wynagrodzenia jakie mi zaproponowali - 13 zł/h brutto, z możliwością negocjonowania po miesiącu.

Wiecie też może jak wygląda kwestia z podatkami dla studenta, przysługują jakieś ulgi?

#praca #staz #praktyki #podatki #programowanie #java
  • 25
@msq @Konalio: Znam podstawy z JEE, dużo lepiej z JSE i PHP. Z baz głównie programowałem z wykorzystaniem MySQL i Oracle, PostgreSQL ledwo liznąłem. SVNa i Gita znam w stopniu wystarczającym. Nadal się uczę, 3 rok informatyki na razie. Z takich większych projektów to wykonałem aplikację w JSE do ściągania MP3 z Youtube i apkę na Androida do zarządzania oglądanymi serialami z wykorzystaniem JSONa.

@erbeka: Podaję brutto, bo chcę się
@tomekswk: Wszystko zależy od tego, jakie wymagania będą Tobie stawiane. Jeśli to faktycznie będzie staż, gdzie będziesz w większości się uczył i pracował swoim tempem, to luz, ciesz się, że Ci płacą. Jeśli jednak pod przykrywką stażu zatrudnili pracownika do przeszkolenia w tydzień a potem do roboty, to zostałeś wydymany.

Jaki masz rodzaj umowy? Zlecenie czy o pracę?
@tomekswk: jeżeli mieszkasz poza miejscem wykonywania pracy to pracodawca Ci uwzględni wyższe koszty uzyskania przychodu z automatu. Ty sobie nic sam nie odliczysz :(
3 miesięczny staż, po 8 godzin dziennie za 13zł/h brutto? brzmi jak jakiś programistyczny obóz pracy


@cinoo: (#) No, nie do końca. To staż, na stażu nie zarabia się 50 netto za godzinę. Ja przeszedłem właśnie taki, jak to nazwałeś, "programistyczny obóz pracy", dostałem pracę i w sumie warto było.
@Marmite: nie neguje tego, każdy sam wybiera drogę, którą chce iść :) mi udało się ominąć etap stażu i do pierwszej pracy załapałem się za 55zł/h netto i też było warto (przede wszystkim warto spróbować pójść taką drogą)
@tomekswk: Moim zdaniem musisz praktycznie w ogóle nie umieć programować, żeby się godzić na 11 netto/h. Takie hasła jak JEE/JSF wg. mnie nie powinny leżeć obok słowa "staż" w jednym zdaniu.

Ale gdybyś tak na prawdę pasjonował się programowaniem, to nie było by tego tematu, tylko tak jak wszyscy moi znajomi i ja sam, zacząłem swoją przygodę z pracą programistyczną od stawek typu 18-20 netto/h.

Więc chyba powinieneś się zgodzić i
@cinoo: (#) Pierwsza praca i od razu 55 netto? To albo miałeś już dobre portfolio i jakieś doświadczenie we własnym zakresie, albo naprawdę wyjątkowo ci się poszczęściło ;) bo raczej nie każdy pracodawca zatrudnia świeżaka za taką kwotę
@Marmite: masz rację:

a) dobra lokalizacja - warszawa, b) dużo szczęścia bo akurat firma szybko się rozwijała i potrzebne były ręce do pracy, c) portfolio jako takie było (ok. pół roku na freelance i zlecenia od 300 do 1000zł), ale z obecnego punktu to dno niesamowite

tak było 6 lat temu :)
@Algorytmistrz: Doświadczenie to parę małych projektów na studiach, to co wymieniłem wyżej i skrypty pisane do bota pewnej gry, ale to już raczej algorytmika.

@hbpitero: Plan mam taki, żeby zrobić ten staż, a po nim na ostatnim semestrze studiów gdy mam więcej czasu ostro trzaskać projekty, tak żeby móc przedstawić jakieś solidne portfolio.

Wiem, że na Wykopie wszyscy zarabiają 15k na rękę, ale gdzieś trzeba zacząć :D