Wpis z mikrobloga

#leaugeoflegends #lol #gry

Takie moje przemyślenia na temat dwóch kwesti związanych z lolem. Troche #gorzkiezale.

Nowy system banowania chatu jest c-----y. Ograniczenie na chat dostajemy teraz za reporty za wulgarny język, obrażanie czy negatywne nastawienie. No i teraz mi powiedziecie - gram sobie na jungli Udyrem, więc wiadomo - farma, farma, farma. Ganki też bym porobił (chociaż wiadomo że udyr to typowy farmer) ale cały mój team pushuje jak jasna cholera. No to ciężko żebym się ładował na linie, kiedy przeciwnik farmi pod wieżą. Oczywiście, przeciwny jungler (akurat była to Vi) ma tak ułatwione zadanie, że co gank to frag dla przeciwników. Zaczynają sie sypać teksty że "our jungler never gank" itp. Delikatnie sugeruje że jak przestaną pushować to zacznę, bo inaczej to szkoda mojego czasu, który mógłbym poświęcić na farmienie. Oczywiście, zaczynają na /all lecieć teksty "Report udyr for flame!".

Gra przegrana, pomimo tego że miałem całkiem przyjemne statystyki, przeciwny team miał więcej CC i niemożebnie sfeedowanego Luciana. W lobby znowu "Repord udyr for flame!". Jestem ciekawy ile osób, podobnie jak ja dostaje report za flame, gdy próbuje zwrócić uwagę że sojusznik robi coś złego. Myślę że masa. Przy czym w grze nie użyłem ani jednego obraźliwego słowa. Staram się grając podnosić team na duchu, miałem nawet przez jakiś czas zieloną markę za honory. Gdy zacząłem grać na jungle - marka znikła po kilku dniach, a teraz mam ban na chat na 40 gier. Riot.

Druga sprawa - czytam ostatnio jakieś mądrości że w LoLu liczy się tylko twój skill i że solo można zrobić każdą grę. Jasne, da się to zrobić w Brązie, ewentualnie w Silverze, ale nie w Goldzie. Jeżeli ktoś na midzie robi ci 0/11 na Katarinę, a przeciwny team ma mnóstwo CC to jak chcesz to wygrać? Nie da się. LoL to gra drużynowa, i jednostka, owszem może zdziałać dużo, wybitna jednostka przeważyć szalę rozgrywki na twoją korzyść, ale zawsze jest potrzebny team. Zawsze.
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Gert: Nawet nie wiedziałem że coś takiego wprowadzili. Miałoby to sens, gdyby w lola nie grała w większości dzieciarnia, bo tak to zawsze grupa debili znajdzie sobie kozła ofiarnego. Jak grać coś poważniejszego to minimum duo z kumplem, a najlepiej to mieć swój team 5-7. Jak mi się moja grupa rozpadła to przestałem grać rankedy po dwóch tygodniach, szkoda nerwów.
  • Odpowiedz