Wpis z mikrobloga

Dobra Mirki, jako że mamy dzisiaj tak piękny dzień, postanowiłam wzorem @pepoon wziąć się za siebie :D Już dzisiaj jest gorąco, trzeba zaczynać się rozbierać itp itd, więc trzeba jako tako wyglądać.

No i przyszło mi zrzucić parę kilogramów. Ale nie dietą, bo tych mam dość. Ćwiczeniami. Chyba bardziej efektywne i lepsze?

Do wyboru mam bieganie, rower stacjonarny, ćwiczenia na ps3 move (Move Fitness, The Fight), mam też hantle i gryf, i niedługo też drążek przywieszany na suficie (nie pamiętam jak się to nazywa). Z kondycją u mnie jako tako, ze 4-5km przebiegnę, na rowerku przejadę 20km, ale na drążku już nie podciągnę się ani razu :(. O ćwiczeniach za hantlami nie mam zielonego pojęcia, ale mój #niebieskipasek pewnie z ochotą mi wybierze jakieś ćwiczenia :)

Piszę tu do was, mimo że i tak nikogo to nie interesuje, ale jakoś forum typowo odchudzające to jakaś porażka. "Zjadłam dzisiaj wielki kubełek dla 10 osób z kfc z potrójnymi frytkami :(" "Spoko, nie przejmuj się, każdemu się zdarza". Takie pitolenie i włażenie w dupę. A jednak gdzieś się wygadać muszę. Postaram się codziennie zdawać relację z moich ćwiczeń i posiłków. Sama sobie ustawiam tag #krolkasieodchudza i nawet własną krwią mogę podpisać, że za miesiąc będę miała przynajmniej te 9kg mniej :D jak się komuś nie chce czytać to wystarczy dodać na czarnolisto :P

Co do jedzenia, to oczywiście zero słodyczy, ale niestety nie będzie #bezcukruchallenge, bo lodów się nie wyprę od czasu do czasu :P

Co do ćwiczeń, żebym jakoś dała radę, myślałam żeby ćwiczyć codziennie, ale z różną intensywnością. Np dzisiaj pójdę pobiegać i poćwiczę ręce przy The Fight, a jutro np rowerek i hantle. A jak zakwasy nie dadzą mi żyć to poćwiczę chociaż chwilę te partie ciała, które jeszcze funkcjonują.

To by było na tyle. Na koniec jeszcze pokażę moje pyszne śniadanko - świeża mielona kawka z mlekiem i 4 łyżki musli ze świeżym bananem.


#dieta #cwiczenia #fitness #oswiadczenie
krolka89 - Dobra Mirki, jako że mamy dzisiaj tak piękny dzień, postanowiłam wzorem @p...

źródło: comment_ZoiFNIVc1N2Byl57yrL4LeHzjtmWPpeR.jpg

Pobierz
  • 75
  • Odpowiedz
@austra: 9 kg w miesiąc to się raczej nie da, ja potrafiłem 15 kg w 2,5 miesiąca, ale dużo sobie odmawiałem + codziennie spora aktywność fizyczna
  • Odpowiedz
@austra: myślę, że dam radę, bo trochę do zrzucenia tych kg mam :P a jak się zacznę dużo ruszać to chyba poleci?

@matra: uwielbiam musli :P codziennie tak zaczynam dzień

@Primoza: i na ręce, bo mam okropne ręce :P genetycznie niestety po mamie, moja mama jest fajna babka a ręce ma jak Pudzian. I
  • Odpowiedz
@krolka89: hm, to chyba zależy ile teraz ważysz. jak 200kg, to spoko, da radę, a jak 62, to może być trudno. nie wiem, ja się nie znam, ale wszyscy mi zawsze mowili, że 1kg/tydzien jest najzdrowiej, bo wtedy i nie ma zwisającej skóry, i organizm nie ma szoku, i nie ma się też potem efektu jojo ani nic.
  • Odpowiedz
@krolka89: No jeśli masz sporą nadwagę i nagle zmienisz wszystko, to kilogramy do pewnego momentu pójdą w dół szybko. Ale od kochania musli schudnąć jakoś mega łatwo nie będzie, chyba, że w ciągu dnia jesz już później samo zdrowe żarcie.. Dieta jest ważniejsza jeśli chcesz zrzucić, a rzeźbieniem ciała można się zająć później.
  • Odpowiedz
@krolka89: Bieganie jest ogólnorozwojowe i pozatym najbardziej wydajne w kwesti spalania tłuszczyku. Polecam kanał Fitappy2 na YT - dużo ćwoczeń na kobiece atrybuty. Dla mnie ona jest za chuda więc uważaj by w drugą stronę nie ptzesadzić ;) powodzenia
  • Odpowiedz
@krolka89: Schudłam 16 kg w ok.2-3 miesiące.

Po pierwsze jeśli jesteś na diecie to nie jedz tyle owoców i pieczywa ile wydaje się, że powinnaś jeść. Pieczywo wiadomo chyba powszechnie, że nie jest dobre przy diecie. Po drugie owoce - Popatrz sobie na soki i zawartość cukru. Większość ma go dużo więcej, niż Pepsi, a wcale nie rozkładają się jakoś szybciej.

Polecam małe, ale częste posiłki. Około 5 razy dziennie. Z tym nie jedzeniem po 18:00 to moim zdaniem bullshit, bo ja jadłam głównie wieczorem. Rano piłam jedynie kawę i śniadanie jadłam dopiero 4 godziny po przebudzeniu, kiedy faktycznie zgłodniałam. Na początku może być ciężko, ale po kilku tygodniach żołądek Ci się skurczy od małych porcji i będzie okej. Głównie polecam dania gotowane na parze, wieloskładnikowe. Świetny na diecie jest łosoś, bo jest tłusty, ale jego tłuszcz jest bardzo zdrowy. Pamiętaj, że nie możesz całkowicie ograniczyć tłuszczy, bo są Ci potrzebne, żeby w ogóle
  • Odpowiedz
@Jofridd: @krolka89: dokładnie jak pisze Jofridd. Np banany z Twojego zdjęcia są dosyć kaloryczne (polecam przjerzenie portalu ilewazy.pl) - ja np. w trakcie diety kompletnie przestałem je jeść. W dodatku zamisast musli lub płatków kukrydzianych poleam owsianki (tylko nie takie "smakowe" Nesvity, lecz np. płatki górskie)
  • Odpowiedz
  • 0
@austra: 200 nie ma i 62 też nie :-P ale trochę do zrzucenia jest. Na pewno więcej niż te założone 9kg. Musli jem.bezcukrowe. Jedyne jakie znalazłam bez cukru to pewniak z tesco

@emte: a może się uda? :-P

@matra: nie chcę rzeźbić ciała tylko pozbyć się tłuszczu szczególnie na brzuchu, bo właśnie
  • Odpowiedz